Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2018


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie Kajetana. Piąte miejsce i tempo na odcinkach w Niemczech część osób uznała za porażkę. Pojawiły się głosy, że Kajto to woziwoda, że nie dorasta stałym bywalcom WRC2 do pięt, że wstyd na cały świat. Teraz po wygranych oesach w Turcji nagle wszyscy jak jeden mąż chwalą Kajtka, pojawiają się opinie, że gdyby nie awarie wygrałby cały rajd. I teraz już jestem całkiem skołowany. Czy taka duża różnica wynika z tego, że cała czołówka WRC2 jest oblatana po niemieckich odcinkach jak świński ryj po korycie, a w Turcji każdy startował od zera, czy może Kajtek poczytał nasze forum, załamał się, ale potem się ogarnął i znacząco przyspieszył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tutek napisał:

Mam pytanie odnośnie Kajetana. Piąte miejsce i tempo na odcinkach w Niemczech część osób uznała za porażkę. Pojawiły się głosy, że Kajto to woziwoda, że nie dorasta stałym bywalcom WRC2 do pięt, że wstyd na cały świat.

tak jest o wszystkich od Hołowczyca poczynając na Kubicy kończąc teraz jeszcze Kajto dostał swoje ;)

cała Polska zna się na rajdach ba na wszystkim

 

 

szkoda, że w walce o WRC2 będą decydowały budżety ale tak jest od lat w tym sporcie:toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tutek napisał:

Mam pytanie odnośnie Kajetana

Czego tu nie rozumieć. Jak jedzie wolno-narzekamy, jak szybko- cieszymy się.

Dodatkowy czynnik w Niemczech- wiemy, że może szybciej, a tego nie robi. A tłumaczenie, że to, że tamto, że nie zna, że nie może, odbiera dreszczyk sportu. W Turcji, dreszczyk, był solidnym dreszczem....można?...można :)

 

Dobre oesy Kajetana w Turcji nie wynikają ze słabej znajomości trasy przez innych, to specyficzny rajd i każdy ma swoją taktykę na niego. Kajto zaryzykował.

12 godzin temu, Tutek napisał:

czołówka WRC2 jest oblatana po niemieckich odcinkach jak świński ryj po korycie

Taaa, Rovanpera szczególnie ;)

 

Byłem też jednym z tych,którzy nawet, nie tylko po Finlandii, ale i po Niemczech nie postawiłby pieniędzy na mistrzostwo Tanaka...cieszę się, że nie miałem racji.

Tak się ten rajd pięknie poukładał, że wygląda na to, że jak szczęście nie opuści, Otta to właśnie ona ma największe szanse. 

Jest obecnie najszybszy w stawce, zasługuje na trofeum i to w tym roku !

Edytowane przez Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei jestem pod wrażeniem Toyoty.Bardzo sie obawiałem ze w pościgu Tanaka za Sebem i Therrym w tym rajdzie , położy go auto.Tymczasem Toyota okazała sie najtrwalszym autem w stawce i gdyby nie dzwon Lappiego to przejechali by rajd bez żadnych problemów. No ale jak sie czym i jak Tomi ten zespół zbudował zaczyna nie byc wątpliwości czemu sa takie wyniki.W zespole jest nawet Lasse Lampi czyli etatowy kierowca testowy Mitsubishi ktory testował i ustawiał Tomiemu Lancera.

Jestem przekonany ze Seb w tej chwili pluje sobie w brodę.A to wszystko w stodole gdzies na zadupiu w Finlandii :) 

 

Odnosnie Kajtka to na pewno nowy rajd wyrównał szanse ale trzeba tez popatrzyć oceniając to tempo co robił i gdzie był Jan.On walczy o mistrzostwo wiec musi tez szanować wynik.Dzis mia przewagę prawie minuty wiec jest tez bardzo możliwe ze szanował auto zeby dowieść wynik.W kazdym razie Kajtek pokazał sie z dobrej strony zarówno wczoraj i dzis.Nie mozna tylko zapominać ze jechała jeszcze jenda Skoda widmo ale nieklasyfikowana w WRC2 wiec nie zabardzo widoczna w wynikach która zebrała wszystko a za kierownica juz prawie emerytowany wiking ktory tez w aucie nie siedział pol roku ale widac nie zapomniał jak sie jeździ bo wklepał Janowi prawie 5 minut  ;) 

 

 

 

 

Dzieje się:

 

"Szef fabrycznego zespołu Toyoty w Rajdowych Mistrzostwach Świata, Tommi Makinen jest po rozmowach z Krisem Meeke’em na temat ewentualnego objęcia przez niego trzeciego fotela kierowcy Yarisa WRC w 2019 r."

 

https://wrc.net.pl/wrc-toyota-wykorzysta-potencjal-meekea-to-bylby-dreamteam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda auta, załoga "ok.". 

 

 

41964582_1880899248657905_7274040750914928640_n.jpg

42213537_1880899205324576_3009848471843766272_n.jpg

42218123_1880899285324568_4572198875086979072_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I z naszego podwórka. 

 

 

 

Brzeziński w nowym aucie i bez wsparcia Go+Cars.

 

 

 

http://rajdy.autoklub.pl/news/brzezinski-dziekuje-za-wsparcie,87904

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na 99% przekonany ze Seb zmieni barwy na 2019.Glowna przyczyna bedzie to ze oprócz tego ze Msportu nie da sie jednak porównać do zaplecza Hyundaia czy Toyoty to przede wszystkim brakuje tam lineupu i skrzydłowych ktorzy pracują i odbierają cenne punkty konkurencji.Ja stawiam to jako główna przyczynę tego dlaczego Ogier nie zdobędzie mistrza w tym roku i moze za to podziękować Evansowi ktory powiem dostać wylotke po tym sezonie bo to co prezentuje w tym roku to po prostu dramat.

Zarowno Toyota jak i Hyundai oprócz liderów maja skrzydłowych ktorzy mieszają sie zawsze koło pudła i jezeli popełni sie mały błąd to spada sie nie na P2 tylko poza pudło.Ogier niestety nie ma tego komfortu i musi pracować na punkty sam a to przy takiej konkurencji za mało.Obecnie zespół musi mieć kierowcow ktorzy odbierają punkty dlatego mysle ze to ostatni sezon Seba w Msporcie. 

6 godzin temu, Kukson napisał:

Petter Solberg wraca do rajdów i pojedzie Polo R5 w Hiszpanii :)

Tymczasem Seb w formie :)

FB_IMG_1537391282777.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta historia z Brzezińskim. Najpierw on wydaje oświadczenie, w którym ciepło i w ładnych słowach się żegna z Go+Cars, po czym zespół wydaje oświadczenie, jakoby Brzeziński nie regulował zobowiązań względem zespołu. Rozumiałbym, gdyby chodziło o wykonywanie jakichś obowiązków (marketingowych itp.), ale z tego oświadczenia chyba wynika, że zawodnik nie reguluje zobowiązań materialnych względem zespołu, który go sponsoruje ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marcin_kielce napisał:

Ogólnie jest gruby temat...

 

Coś więcej? 

21 minut temu, pegi napisał:

A póki co bardzo ładne czasy Miko na testowym i kwalifikacyjnym. 

 

Gdzie śledzisz?

 

Tutaj echo niestety :/ 

 

https://wyniki.pzm.pl/2018/polski/RSMP/results/T

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baki napisał:

Lukyanyuk out.:wacko:

Coś już wczoraj mówił, że miał wrażenie podczas kwalifikacyjnego, że w kilku miejscach jechał za szybko ... :rolleyes:

Na tym samym oesie Łukasz Pieniążek:

 

42359160_358685478196637_4119473330262638592_n.jpg?_nc_cat=0&oh=5d03ebd57d29f38f1ed3f0fc6b4ed375&oe=5C1E1AEC

 

A Miko ...  Niewiarygodne jak się odnajduje na szutrach ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, szubaru napisał:

Brzeziński odpada, Marczyk na prowadzeniu w RSMP, w ERC prowadzi Gryazin

Miko jadąc swój 2 rajd szutrowy jest na prowadzeniu w RSMP, natomiast w ERC jest 5 - to tylko pokazuje obecny poziom naszych mistrzostw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...