Skocz do zawartości

Legacy V - moduł składania lusterek


tojaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
kilka dni temu w moim Legacy V 2.0 nie otworzyło się po zamknięciu lusterko zewnętrzne pasażera. Słychać nieustającą pracę silniczka i to na tyle. Pojechałem do najbliższego serwisu subaru aby obadać sprawę. Diagnoza - spalony moduł automatycznego składania lusterek, koszt 900 PLN netto. Pytanie: da się to taniej kupić i gdzie szuka. Czy beczeć i płacić w ASO? Ma ktoś propozycje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tojaro napisał:

Witam,
kilka dni temu w moim Legacy V 2.0 nie otworzyło się po zamknięciu lusterko zewnętrzne pasażera. Słychać nieustającą pracę silniczka i to na tyle. Pojechałem do najbliższego serwisu subaru aby obadać sprawę. Diagnoza - spalony moduł automatycznego składania lusterek, koszt 900 PLN netto. Pytanie: da się to taniej kupić i gdzie szuka. Czy beczeć i płacić w ASO? Ma ktoś propozycje?

 

Może ja czegoś nie zrozumiałem, ale jak słyszysz silniczek w lusterku, to dlaczego "moduł sterujący" jest spalony?

Masz numer części na piśmie?

Jak na moje oko, to wyrobił/przyciął się uchwyt lusterka, ale jedź do kumatego elektronika samochodowego.

Jak nie naprawi tego "modułu sterującego", to zrobi to za pomocą przekaźnika czasowego za kilkadziesiąt złotych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pysiek2247 napisał:

Hmm jak się wcześniej pytałem to pisaliście mi ze w Subaru nie było opcji automatycznego składania lusterek, czy mogę prosić o numer tej części celem jej zamówienia oraz zamontowania?

 

Bo nie było.

Składanie lusterek realizowane jest w modelach poliftowych Legacy za pomocą środkowego przycisku.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by takie sterowanie zmodyfikować w taki sposób, by lusterka składały się po wciśnięciu przycisku "ZAMKNIJ"

na pilocie kluczyka, a rozkładały się po wciśnięciu przycisku "OTWÓRZ" na pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pysiek2247 napisał:

Cos bliżej?

UNIWERSALNY STEROWNIK Z REGULACJĄ CZASU  ST-112

Gdzieś miałem opracowany schemat dla Legacy, ale chyba posiałem w pracy.

Pamiętam, że oprócz standardowego sterowania przyciskiem, wciśnięcie przycisku na pilocie powodowało wysterowanie jedną linią ST-112 (złożenie lusterek), a wciśnięcie przycisku zamknij powodowało wysterowanie drugą linią ST-112 (rozłożenie lusterek). Wystarczyło więc otworzyć samochód, by lusterka się rozłożyły i wystarczyło go zamknąć, by się złożyły. Opracowałem to dla siebie, ale jakoś się nie mogłem do tej pory zebrać z zakupem lusterek JDM i mod odłożony został na półkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WOJO napisał:

Składanie lusterek realizowane jest w modelach poliftowych Legacy za pomocą środkowego przycisku.

 

u mnie przycisk po lewej stronie kierownicy tuż przy manipulatorze od lustrek

 

za radą jadę szukać elektromechanika, może uda mi się nie sprzedawać nerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent jest prosty:

 

Jeśli (po zdjęciu tylej osłony lusterka) zobaczysz, że góna część obudowy silniczka po jego właczeniu "odskakuje" od dolnej, spróbuj ją docisnać i sprawdź, czy lusterko "złapie ruch". Jeśli tak, spróbuj ustabilizować docisk. W moim przypadku sama tasiemka nie wystarczyła. Zaaplikowałem podwójną + klej epoksydowy. Od trzech miesięcy spokój. Swoją drogą wykonanie tego elementu bardzo marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2017 o 12:38, tojaro napisał:

 

u mnie przycisk po lewej stronie kierownicy tuż przy manipulatorze od lustrek

 

za radą jadę szukać elektromechanika, może uda mi się nie sprzedawać nerki

Biorąc pod uwagę opis modelu w sygnaturce - jeszcze nie tym razem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, Tinuviel napisał:

Pytanie z innej beczki... czy takie składane lusterka fizycznie da się przeszczepić do legacy IV?

Da się.

Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że z Legacy IV JDM pasują P&P. Jedyny problem to zamiana luster, bo w Japonii ruch lewostronny.

Są do kupienia zestawy na Amazonie czy Ebayu, ale po pierwszym zachwycie mi przeszło, bo aż tak mi nie zależy, by wydawać 300$ na bajer. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, WOJO napisał:

Da się.

Jeszcze lepszą wiadomością jest to, że z Legacy IV JDM pasują P&P. Jedyny problem to zamiana luster, bo w Japonii ruch lewostronny.

Są do kupienia zestawy na Amazonie czy Ebayu, ale po pierwszym zachwycie mi przeszło, bo aż tak mi nie zależy, by wydawać 300$ na bajer. :D

 

a z V EU dużo jest roboty? Da się taniej dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Odkopię, czy ktoś może instalował coś takiego: 

https://youtu.be/Ib9TfKHIzxU i jest w stanie podpowiedzieć, gdzie w Legacy IV są przedstawione na filmie "kable" i jakie mają kolory? Podejrzewam,że dość analogicznie, ale podpytać nie szkodzi? Mam wrażenie, że może kolega @WOJO byłby w stanie coś podpowiedzieć?

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja do WRX włożyłem dedykowany moduł z Aliexpress. Składanie lusterek działa, jak powinno + ma dodatkowe opcje (ale te nie wszystkie działają). Montaż P&P pod tapicerką drzwi kierowcy - wszystkie wtyczki wpina się w szereg w moduły sterowania szybami, lusterkami i złącze centralnego zamka, wszystko idealnie dopasowane. Pewnie ta firma (lub inne podobne) mają też układy do Legacy. Z tym, że cena poszła mocno do góry - 9 miesięcy temu płaciłem 156 zł z przesyłką, teraz 249...

 

https://a.aliexpress.com/_ufSABs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...