Skocz do zawartości

Legacy IV - Tatowóz na dzień ojca


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, xkorespondent napisał:

Z taka pomocą przynajmniej masz pewność, że koła są dobrze dokręcone :)

Pewnie :)  on odkręcał i dokręcał (ja tylko "zruszałem" śruby i dokręcałem "nogą" na ziemi i zdejmowałem/zakładałem felgi). Podnośnikiem kręciliśmy razem. Córka tam na wózku w tle kibicowła "na śpiąco" ale zawsze ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i umyty, sesja w zwyczajowym miejscu. Kosmetyki jak wyżej Shiny Garage, wosk Soft99, środek zaimpregnowany, plastiki w komorze silnika i zewnętrzne również, przy pomocy CarPlan. Uszczelki i gumy nasmarowane sztyftem, bo wbrew pozorom nie tylko zimą warto dbać o uszczelki :) 

Widać różnicę na lampach więc po pandemii wybiorę się na renowację starej lampy, głównie żeby uzyskać jednakowe świecenie (choć na przeglądzie było bez problemu), ale poprawa wyglądu też się przyda.

12FE57FC-7862-4C4F-908C-8A51ADE3C842.jpeg

0F95EE82-F0FD-4937-9763-3AFA9C87D6D4.jpeg

009E6919-5B93-4926-82A6-B803E39F62F9.jpeg

636B67AC-B2D3-4E4C-8FFB-23889A401FB6.jpeg

EB6F0F88-0B00-4198-B045-D823E48F86A6.jpeg

F0258329-B67E-4788-B680-A77D85923FC8.jpeg

E5441B2D-2A75-464A-A76F-64C6E4460E0D.jpeg

F914F875-6BB9-4EFB-8D53-655F1D229276.jpeg

0576C1DE-CD20-42F7-8532-4899260D6F0B.jpeg

Edytowane przez kamul
  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dziś miałem chwilę, dzieciaki podrosły więc w końcu zająłem się tematem 

 

Zdjęcie obudów przy użyciu wyjmaków do plastiku poszło bardzo szybko. Młody kibicował mi na kolanach. Bazę przeniosłem wyżej, połączyłem na tzw. Trytytkach tak żeby radio swobodnie wchodziło , jedna długa jest zostawiona specjalnie żeby podciągnąć sobie w razie ewentualnej wymiany i naprawdę komfortowo się rozmawia.

 

Tu po demontażu radia:

4AC26D62-86D9-429C-986A-A2A9C8CFA0D1.jpeg

 

Nowy kabel (nie jest wcale tak prosto go znaleźć, ale już naczekał się w schowku ;) )

C3FE3E59-7DDF-461B-BB79-999C37F0D5BB.jpeg

 

Prawa strona boxa - z dostępem do kabli, tylko po demontażu nawiewów

33F3808B-2070-4DE4-8AAF-35205B2F13CD.jpeg

 

A tu lewa strona, także teraz w razie "W" łatwo będzie już coś wymienić.

261E0FCF-213D-44D6-B3E5-134943505D98.jpeg

 

Dyskretnie i funkcjonalnie:

958E0B1A-A8F9-4242-A11A-3C3CB7B4B279.jpeg

 

Efekt końcowy, trochę upalcowany bo prosto po montażu:

302AD6A0-DD55-483C-A80C-7CDB3B3C43D5.jpeg

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie z czasów car audio się przypadało, zestaw wyjmaków z Aliexpress, filmik z YouTube i wszystkie elementy przetrwały :) 

Po krótce:

  • ustawienie skrzyni w najniższym położeniu 
  • podważenie obręczy ozdobnej
  • zdjęcie bocznych srebrnych elementów 
  • podważenie elementu z klapką nad zapalniczką, ten jest kłopotliwy po dwa zatrzaski są pod radiem, więc jego tylko wypiąłem
  • odkręcenie 4 śrub przy radiu i koniec. Baza od nokii była luźno umieszczona za radiem, teraz jest za umocowana za kratką nawiewów, na wszelki wypadek ;) 

 

No i potem rodzinne kompleksowe mycie, myjka i piana od Shiny Garage , później ręcznie szampon z tej samej firmy, środek umyty wraz z tapicerką i wszystkie elementy plastikowo ponownie car pro perl i powinno do mycia zimowego to zabezpieczenie wystarczyć. 
 

Dziś zrobię jeszcze szyby i polerkę końcówek wydechów bo wczoraj już dzień mi nie pozwolił , a teraz wyjątkowo kilka fotek dla odmiany jako mokra Włoszka :

 

CD779F2B-0CBE-40CC-AB1F-CC9025F94975.jpeg

 

Pomocnicy

E450EE58-F8C1-4ED6-AB3B-711A67587AAD.jpeg

 

O a tu się wkradła fotka po osuszeniu "Flyffy dryierem"

D9B5727D-1297-451A-B746-6CCAE05047EB.jpeg

 

I dalej na mokro

FD59C650-2469-451D-B9E6-CB64327362D0.jpeg

 

BB571B22-E503-4B55-A033-78BBBCC281B7.jpeg

 

A tu środek (szyba taka piękna bo to jeszcze kółka z RainX'a przed polerką ;) )

2DDF3BD9-46F3-4F60-83B2-A3524A8234D8.jpeg

 

Up, wydechy też zrobione, także w końcu wygląda w miarę jak powinno. Ekran z nokii zdjęty, żeby nie kusić losu :D czeka w schowku na trasę.

Edytowane przez kamul
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Danko napisał:

Czym jest ten "dynks" między lewarkiem skrzyni biegów, a uchwytem na kubek? Nie, nie pytam o ręczny :biglol:

I ładnie się to prezentuje, w kwestii mycia auta jestem znacznie bardziej leniwy 

To jest pilot od zestawu Nokii ;) na kierownicy zupełnie się dla mnie nie sprawdza a w tym miejscu jest idealny rozmiarowo/użytkowo. A co do mycia to po prostu lubię :) miła odmiana od siedzenia przed kompem, a i dzieciaki można trochę zaangażować.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Danko napisał:

No jasne, teraz każda okazja do wyjścia jest super. Ale ważne też jest miejscem, mieszkam na blokowisku i średnio tak między autami pucować swoje :biglol:

Ja też ale mam to szczęście, że mam rodzinny dom i teściowie również, a podwórka mamy, ekhm duże, myślę, że także jak na standardy podwórek :) także teraz w czasie pandemii trochę pomieszkuję poza blokiem więc i mam szansę na takie SPA. Teraz na dokładniejsze bo po prostu siedzimy tu dłużej. Chociaż jak trzeba było to i w garażu podziemnym prosto po umyciu i wysuszeniu kładłem wosk między sąsiadami :D 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawno nic nie pisałem, a w międzyczasie zmieniony był jak to ok.10k przejazdu olej i komplet filtrów, ogólny przegląd zawieszenia, hamulców itp i wszystko w najlepszym porządku.

Dołożyłem w miejsce nawiewów radio z nawigacją, zestwem głośnomówiącym, kamerą cofania itp oparte na okrojonym Androidzie i procesorze MTK, chińskie Podofo i jak do tej pory jestem z niego całkiem zadowolony, opis tego co mi pasuje w nim lub nie podlinkuje z odpowiedniego postu:

 

Miałem z tym trochę przejść, bo najpierw kupiłem ramkę jak się okazało z wersji UK i nie do końca chciała się wpasować, dopiero później udało się kupić wersję EU. Ponad to miałem chwilowe przejście/wrażenie, że zgasły przyciski od radia i owszem tak było, ale dlatego, że nie podłączyłem kabla od podświetlenia przy rozdzielaczu ISO od radia (w myśl zasady podłączone działa lepiej, teraz jest już wszystko OK :) ) . Plusem jest to, że radio przeszło gruntowny elektroniczny przegląd z profilaktyczną poprawą lutów.

Kiedy kupowałem auto, było ze świeżym akumulatorem Bosh S4, który jak się okazuje nie wytrzymuje zbyt długo, bo jakiś miesiąc temu domagał się wymiany. Wymieniłem na ten sam, gdyż w sumie jako jedyny w miarę dostępny pasował wymiarem, także od miesiąca siedzi nowy S4.

 

Tu wygląd bez podświetlenia, także jakby komuś tak zgasło to pierwsza sprawa sprawdzić jak idzie prąd w dołożonej kostce ;) :

ABSRlIo627Wpqq8svV12DjRQOcfys-wb2wzZxI-n

 

I rozpiska kabli dla potomnych: (dzięki uprzejmości @thomson0073 )

20200831_195613.png.70b2a685240926435338217e491d6afe.png

 

Żeby nie było tak kolorowo, to "padły" żarówki przy poziomie paliwa i temperaturze :( i mam nadzieję, że we w miarę sensownym czasie uda się ten temat ogarnąć, a wygląda to teraz tak:

IMG_6274.jpg.7f9d9103fb071f6190f5d5b9d3537b9a.jpg

 

A tak prezentuje się radio z ramką EU i jak widać działającym podświetleniem fabrycznego radia: 

 

 

IMG_6356.jpg

IMG_6357.jpg

 

Co do kosztów modyfikacji z radiem:

- koszt ramki z wersji navi - 80PLN (nie licząc tej UK, za którą sprzedający zgodził się zwrócić część pieniędzy)

- koszt radia w wersji 1GB w komplecie z kamerą ok.206zł (zamówione z aliexpress, szybko było u mnie bo wysyłka była z magazynu PL) jest to coś takiego : LINK

- przejściówka/rozgałęziacz fabryczna kostka radia/ISO ok.40zł (ja miałem z zestawu głośnomówiącego Nokia CK200 i ten wykorzystałem)

- zewnętrzny mikrofon ok.10zł (wykorzystałem ten z nokii)

- kable chinch/ jack ok 30zł - z radia Android wychodzą 2 chinch i wpięte są do fabrycznego radia za pomocą fabrycznego AUX'a

- doszła także przedłużka chinch-chinch 1,5m bo kabel od kamery był nieco za krótki ok.5zł

- zaślepka przycisków z maskownicy do procesora ok 4zł

- termokurczki, opaski zaciskowe itp, nie doliczam bo to groszowe sprawy (dosłownie)

 

Montaż we własnym zakresie, czyli całość wyszła ok 380zł.

 

Z efektu jestem zadowolony co w sumie najważniejsze, ale przy próbie wpasowania ramki UK, nieco "ucierpiała" okolica wokół ramki,  aż tak bardzo nie rzuca się w oczy, ale zrobione zostały "zaprawki" z czarnego Saphir Renovator, odcień nieco się różni dlatego, przy pomocy drobnego papieru i mikrofibry w wolnym czasie postaram się to doprowadzić do właściwego wyglądu.

 

Zastosowane apki to:

- Agama Car Launcher Pro z wykupioną licencją, wygląda moim zdaniem ok, bo jak jakieś fabryczne rozwiązanie, jest wygodna w obsłudze i ma sporo opcji konfiguracji (jak widać także dodanie logo marki)

- Waze - jako podstawowa nawigacja, z której korzystam w sumie na każdym swoim urządzeniu

- Here Maps - gdyby zabrakło internetu przy nawigowaniu

- Yanosik - tak na wszelki wypadek - wbrew pozorom nie tylko do zwalniania przy ewentualnej kontroli, ale info o budowie na drodze szybkiego ruchu, czy jakimś zatrzymanym pojeździe się przydaje - jest to jako support Waze

- Spotify - do słuchania muzyki - integruje się bezpośrednio z Waze, więc cała obsługa jest bez zamykania nawigacji (a nawet jak muszę przejść do Spotify to wskaźniki nawigacji są zintegrowane w samym Spotify :) )

- Simple Keyboard - radio nie jest super szybkie - choć zupełnie wystarczająco, więc jak najszybsza klawiatura ;) 

- Reszta to fabryczne odpowiadniki

 

Radio nie chce mi się połączyć prawidłowo z ELM327 więc może poszukam jeszcze odpowiedniego modułu, nie widzę specjalnej potrzeby poza info o spalaniu.

 

Internet zapewnia smartfon (obecnie LG G4) z tetheringiem WiFi i kartą bezterminową NJU - ale już zamówiony jest modem LTE (CarFi). Smartfon po paru dniach pada i jednak chwilę trwa zanim znów się odpali, więc nie jest to super wygodne rozwiązanie.

Edytowane przez kamul
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2020 o 10:20, kamul napisał:

I rozpiska kabli dla potomnych: (dzięki uprzejmości @thomson0073 )

A to bardziej dzięki uprzejmości @Bonless i @WOJO. Ja tylko wskazałem, które kabelki. :P

BTW. @kamul nie chcesz zaślepić tej dziury po przyciskach z ori navi? Trochę żywicy, szpachli do plastiku, papier wodny i lakier do plastiku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, thomson0073 napisał:

BTW. @kamul nie chcesz zaślepić tej dziury po przyciskach z ori navi? Trochę żywicy, szpachli do plastiku, papier wodny i lakier do plastiku. :)

Ogólnie plan był taki, żeby wstawić za to mały głośnik który odpowiadałbym za dźwięki "ekranowe", w  wypadku jeśli chciałbym mieć np. wyłączone fabryczne radio. I w sumie taki plan dalej trochę taki jest. Zdjęcie może do końca tego nie oddaje ale ta "dziura" wygląda jak maskownica głośnikowa właśnie i dość nieźle się komponuje w całość. O zaślepianiu żywica+szpachla myślałem i może jeśli całkiem zrezygnuję z opcji głośnika to tak zrobię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamul napisał:

Ogólnie plan był taki, żeby wstawić za to mały głośnik który odpowiadałbym za dźwięki "ekranowe"

Ja bym kombinował z głośnikiem przy tweetach jak chcesz go mieć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, thomson0073 napisał:

Ja bym kombinował z głośnikiem przy tweetach jak chcesz go mieć. :)

Nie koniecznie chcę, bardziej chodzi o wykorzystanie pustego miejsca ;) może przy większej ilości czasu faktycznie siądę do szpachli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio nie za wiele czasu miałem pisać, ale auto gotowe jest do zimy:

- opony zmienione, a z racji średniego stanu zimowych felg, opony wleciały na letnie felgi, przyszłościowo się okaże czy kupię nowy set, czy też zdecyduję się np. na całoroczne i będą na tych felgach

- uszczelki zakonserwowane, jak zwykle komplet, czyli nie tylko przy drzwiach :) oczywiście te dostępne dla zwykłego użytkownika ;) 

- auto umyte, ze świeżym woskiem a dla "wzmocnienia" doszedł wosk Fusso 99 Speed&Barier - fajnie pachnie a jak się sprawdza, się okaże

- konserwacja środka, plastików i umycie siedzeń

- dywaniki są gumowe, bo nie zakładałem welurów, czekają w garażu już na lato

- nowa powłoka z rainX'a

I można jeździć - czekać na śnieg :) 

 

Do tego doszedł mały update w postaci rejestratora jazdy, wybrałem ddpai mola N3, po rekomendacji mojego przyjaciela, a także po jego rezultatach w nagrywaniu dzień/noc :) Kabel poszedł podsufitką i prawym słupkiem i obecnie zasilany jest przez usb z radia. Całość apki obsłuje radio, także widzę "jazdę w trakcie jazdy" jeśli zechcę, albo przeglądam nagrany materiał z poziomu ekranu radia. Fajne i dość wygodne rozwiązanie.

Edytowane przez kamul
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A i tu do tematu podrzucę tę fotkę:

E40BABA9-0BA1-40FD-B224-8BFBE3E445AF.jpeg.07576a6ca1dd2a977ff655ed7bfda374.jpeg

 

Mój i taty :) choć obecnie dziadek jeździ forkiem.

 

I przebiegowy UP! W czasie podróży do Lublina, "stuknęło" na liczniku 200k ;) 

Edytowane przez kamul
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio przybyło nieco km na blacie, przeszedł wzorowo przegląd, do tego zwyczajowo w MK Auto-Serwis Nieporęt zmiana: Oleju na Motul X8100, wymiana wszystkich filtrów, zmiana płynu chłodniczego - bo w sumie zmieniałem po zakupie i uznałem, że już czas :) hamulcowy z racji zmiany przy zaciskach pozostał jeszcze ten sam. 

 

No i jako, że temperatury zaczęły rosnąć, to auto dostało nowe felgi (po odnowie powłoki lakierniczej) i opony ;) 

B4A2E950-5437-43B9-A54A-C0A621E384F6_1_105_c.thumb.jpeg.eb8be6a981ed52da36b066c9a2219bde.jpeg

 

Zdecydowałem się na model z WRX (z rocznika legacy) gdyż jako jedne z niewielu moim zdaniem dobrze pasują do tego auta - bez zbytniego "wyróżniania się".

Opony to: FULDA 215/45R17 91Y SportControl 2 XL FP 

Zdjęcie na całości będzie po myciu auta, a na nowe felgi tylko wosk i można śmigać.

Za pomoc z kołami serdecznie dziękuję koledze @Oktan

 

Edytowane przez kamul
  • Super! 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2021 o 18:10, Neutrino33 napisał:

Świetny wątek. Wiele praktycznych porad i takich quirks&features. 

Dzięki za słowa uznania, generalnie jestem zdania, że zawsze lepiej jest dbać niż naprawiać.

 

Więcej fotek po kąpieli i oczywiście rano zwyczajowo spadł deszcz ;) 

 

 

7C62FC5C-C911-4BD5-91AE-28E854A382AD.jpeg

A4472339-AA85-4FB1-888F-79E0AF469D78.jpeg

B1DDAF7C-7A67-4952-8173-572835EAD9E0.jpeg

6FD39936-95E2-42C7-873D-4DA13D2C33A0.jpeg

63800CF2-AC2C-43C5-9882-195B56B0924F.jpeg

51121275-C32A-4744-9083-DD82968E5640.jpeg

D090481C-C66F-4D66-A3AA-ECE599B2A390.jpeg

B85C17A8-0E01-452B-BA28-3275E51A5AE7.jpeg

CCA72D8F-0215-4FB1-B5F0-D0CBD060AF05.jpeg

72B6AA1B-7773-4D1B-B2CD-56F31FEF3EB9.jpeg

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Postanowiłem na odstresowanie wrócić do hobby i znaleźć trochę czasu dla siebie w tych pandemicznych czasach ;) 

 

Materiały:

Vibrofiltr 2mm

Alu Blacha 0,5mm

K-Flex 6mm

 

Zamówione z ESSA, koszt 630zł (z dystansami) , choć materiałów raczej zostanie ;) 

 

Blacha zewnętrzna drzwi, całość vibrofiltr + flex

Wewnętrzna, otwory zaślepione (dla lekkiego usztywnienia) alu blachą, na to vibrofiltr

Boczek vibrofilr + flex.

 

Całość odtłuszczona, maty rolkowane w czasie pracy. Zwyczajowo powinno być ok.

 

Na razie zrobiony przód pasażera, i teaserowe zdjęcie w trakcie pracy :) 

264F74BC-238A-4DBE-AF64-51DCBCB11DC6_1_105_c.thumb.jpeg.bb7c422c5d32d91bd904a4578f3b2dfb.jpeg

 

4F2834FD-FF06-484A-A3AE-8A80EC83AD3D_1_105_c.thumb.jpeg.4510dfa27c7140f06a62cd38683986ac.jpeg

 

Czemu takie materiały a nie inne:

1. Robię budżet granie, hi endy dalej zostają pilnowane przez pająki w swojej szafie - jak dzieci podrosną to może się zrobi coś na poważnie :D 

2. Nie chcę obciążać drzwi.

 

Przy drzwiach kierowcy postaram się zrobić więcej zdjęć.

 

@czaszunia1 pewnie będziesz zadowolony ;) 

Edytowane przez kamul
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 11:05, kamul napisał:

Postanowiłem na odstresowanie wrócić do hobby i znaleźć trochę czasu dla siebie w tych pandemicznych czasach ;) 

Dużo przy tym roboty? Ciężko upchnąć tam tą matę wałeczkiem? No i czy rzeczywiście efekt jest zadowalający z takiej powiedzmy "budżetowo-hobbistycznej" wersji. ;) Też bym sobie drzwi wygłuszył bo lubię ciszę w aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Orear napisał:

Dużo przy tym roboty? Ciężko upchnąć tam tą matę wałeczkiem? No i czy rzeczywiście efekt jest zadowalający z takiej powiedzmy "budżetowo-hobbistycznej" wersji. ;) Też bym sobie drzwi wygłuszył bo lubię ciszę w aucie. 

Nie koniecznie, generalnie zdejmujesz boczek wg instrukcji np tu: 

 

Następnie, ściągasz folię, odtłuszczasz powierzchnię do klejenia, tniesz kawałki maty, jest sporo miejsca w otworach technologicznych więc bez problemu.

Trzeba tylko zwrócić uwagę, że drzwi nie są płaskie wewnątrz więc matę trzeba dopasować i na te wystające elementy. Wałkiem dociskowym (ja miałem 4cm) bez problemu wszędzie dojedziesz.

Potem pianka na całość, jest miękka i elastyczna, więc w zasadzie jak sobie wykroisz na wzór od drzwi to wsadzisz całą na raz (potem tylko zabawa w odklejanie zabezpieczenia z pianki po kawałku i równe klejenie).

Potem wycięcie elementów z alu (wiele osób też to pomija i daje po prostu matę na otwór, ja przerobiłem różne wersje, włącznie z wyklejaniem swoim pierwszym jeszcze matą dekarską ale to 1000 lat temu ;) ) i generalnie blacha + mata robi robotę ;) użyłem cienkiej 0,5mm bo nie raz i nie dwa widziałem, jak po używaniu 1,5mm drzwi lubiły opadać, a ja stety/niestety z racji braku czasu muszę/chcę robić żeby było "szybko i dobrze". Na wierzch tego znów mata. Na boczek jw. kilka elementów matą i na cały pianka (można też pokusić się o sklejenie elementów boczka klejem elastycznym, bo zależy co ma grać ale może zadrżeć ;) ). No i złożenie tego do kupy, ja dodatkowo dałem matę+piankę na trójkąt lusterek.

Czasowo jedne drzwi to ok. 3h mi zajęło niespiesznej pracy.

Efekt grania pewnie będzie, choć fabryczne głośniki to serio jest śmiech, więc jak wrzucę coś normalnego to w sumie nie spodziewam się żadnych niespodzianek żeby miało być nie fajnie :) 

 

Można zrobić bardziej budżetowo i użyć samej maty i wszystko nią powyklejać i też efekt lepszy niż żaden, ale powiedzmy, że z doświadczenia myślę, że tak dla mnie będzie wystarczająco.

 

Nazwałem to budżetowo bo nie chcę wrzucać tu dużych klocków bo na 99% chcę zostać na fabrycznym radiu, więc planowany system to:

- fabryczne radio + spotify/tidal z tego chińczyka co mam wrzuconego na nawigację/kamerę

- piec

- zestaw 2-way i finito

 

Robię to bardziej dla poprawy humoru niż samego grania :D więc może wyjść "dyskotekowo".

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...