Skocz do zawartości

Legacy IV - Tatowóz na dzień ojca


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

No, stuknęło mi wczoraj 170 tys :). Jako, że od wymiany rozrządu minęło już 90 tys, a wolę takie rzeczy robić nieco wcześniej to w czwartek jestem umowiony w MK Auto Serwis Nieporęt na:

- zmianę rozrządu i pompy wody OEM

- wymianę świec na irydowe NGK

- przy okazji dobry czas na wymianę oleju i wszystkich filtrów. Olej ponownie Millers Trident Longlife.

No i zobaczymy dlaczego xenon od czasu do czasu mi gaśnie, może jego czas już nadszedł i wymieni się oba żarniki.

Auto jeździ, przy jeździe w trasie 140-200kmh dalej pali ok.11-12l/100. Oleju odpukać nie bierze nic i niczego oprócz paliwa nie ubywa.

 

No i przyjdzie czas na mały Tuning ;) kończę zbieranie części tj:

- Zaciski przód i tył z Legacy SpecB, większe tarcze, zmiana przewodów na te  w oplocie "Hel" . Przód już zamówiony i czekam w sumie na wysyłkę. Tył już doszedł, ale zaciski trzeba jeszcze zregenerować. Jak wszystko będzie na aucie to zrobię update ze zdjęciami.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak się wczoraj stało jak zaplanowałem, wszystko powyższe wymienione przy równych 170 000 (ostatni rozrząd wymieniany przy 80 000 ) :) koszt całości 2530 PLN.

Co do żarników, to na razie są zamienione miejscami ale oba świecą, choć usłyszałem, że na oko ten prawy będzie do wymiany, także wybór raczej padnie na Osram Nightbreaker Ultra.

 

Co do zacisków, to dalej w oczekiwaniu na części :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pogoda jeszcze zimy nie zapowiada (21st w na koniec października jest nieco dziwne), ale:

 

We wtorek 31go zrobiony został kompletny swap hamulców na te z wersji SpecB czyli przód (dzięki koledze @AR2R_K19DLA ) na  316mm i większe tarcze z tyłu. Robione w MK Auto Serwis Nieporęt razem ze zmianą i wyważaniem zimowych kół :) Zaciski oczywiście po odświeżeniu / regeneracji.

 

Jak na razie udało się tylko próbować w drodze do garażu ale hamuje to zdecydowanie lepiej od serii, mam nadzieję przekonać się  pod koniec miesiąca jak jest w trasie na drodze szybkiego ruchu.

Kolor jest niekoniecznie w mojej stylistyce bo z pewnych względów komplet jest czerwony, ale za to wygląda teraz na dużo więcej koni niż ma :P W końcu jednak te spore przestrzenie w feldze są ładnie prezentowane na tle większej tarczy, niestety seria prezentuje się dość słabo.

 

Kosztorys:

Zaciski przód SpecB EU, tarcze i klocki 1000zł

Zaciski tył SpecB EU 300, tarcze i klocki 530zł (zestaw TRW)

Robocizna 370zł (montaż, odświeżanie zacisków).

 

Planowo kolejnym upem będzie pewnie wstawienie przewodów w oplocie a przyszłościowo być może zmiana zawiasu na Billstein B6 lub na ten ze SpecB JDM.

 

Tak to wyszło prosto po założeniu (P.S. tak wiem, że felgi zimowe najładniejsze nie są, ale miały być przede wszystkim proste :) ):

IMG_3029.jpg

IMG_3030.jpg

IMG_3031.jpg

IMG_3032.jpg

IMG_3033.jpg

Edytowane przez kamul
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MKK napisał:

Mam pytanie

Jak oceniasz wyciszauto.pl

Intensywnie myślę o wyciszeni i przy okazji może ochronie antykorozyjnej

 

Wydaje mi się, że sama współpraca Ok, choć mieli mi podesłać zdjęcia z prac i mimo upomnienia się nie otrzymałem :( natomiast z tego co widzę jaki jest rezultat i z jaką pasją była opisywana praca nad autem to sądzę, że jest bardzo w porządku.

Jak robią wyciszenia i na jakich materiałach to niestety nie podpowiem, choć chyba gdzieś mi się obiło o oczy, że na STP więc powinno być normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2018 o 16:28, kamul napisał:

Tak się prezentuje w terenie

I bardzo ładnie się prezentuje... już wiem w co zainwestować wolne środki --> ciemne szyby.

Niestety nie prędko, bo na razie jestem na etapie "nowych-starych" felg na lato.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xkorespondent napisał:

I bardzo ładnie się prezentuje... już wiem w co zainwestować wolne środki --> ciemne szyby.

Dzięki. Tu akurat głównie chodziło o aspekt transportu najmłodszych we względnym chłodzie (w okresie letnim) i ochrony przed słońcem :) ale wizuany aspekt to jak najbardziej miły dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2018 o 16:05, kamul napisał:

Tu akurat głównie chodziło o aspekt transportu najmłodszych we względnym chłodzie (w okresie letnim) i ochrony przed słońcem :)

Dokładnie tych samych argumentow użyłem przyciemniając swoje.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zanim spadł pierwszy śnieg:

- uszczelki nasmarowane (te od szyb, włącznie z czołową i ksenonów również)

- zamki zakonserwowane

- zimowy płyn do spryskiwaczy zalany

 

Po wjeździe do ciepłego garażu dojdzie:

- czyszczenie elementów skórzanych i kolejny raz Colourlock

- ogólne odkurzanie

 

Na trasie sprawdzone hamulce, jest zdecydowanie lepiej w porównaniu do serii :) Dalej oleju nie bierze, tylko benzynę ;) średnie spalanie 11,8l/100 uważam za zadowalające na trasie szybkiego ruchu przy rozsądnym prowadzeniu.

 

A tu się prezentuje już w nieco zimowej aurze:

 

IMG_3614.jpg

IMG_3615.jpg

IMG_3617.gif

Edytowane przez kamul
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pogoda jest jaka jest w tym świątecznym okresie, więc świąteczne fotki bez śniegu. „Dzięki” urokom małych dzieci nie było czasu kłaść nowego wosku, ale jeszcze coś tam kropelkuje :wink: 

84F81D72-D644-4A95-B403-FD1A269710D7.jpeg

6273104E-46EA-4B27-B52C-3BBC98A25A6C.jpeg

B2E41870-96B6-4806-A14F-052FE8B5F071.jpeg

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, xkorespondent napisał:

mało powiedziane - ładnie kropelkuje. 

Jakiego wosku używasz?

Soft99 i polecam :),myję szamponem z neutralnym pH i nawet dość długo trzyma.

 

6 godzin temu, EmilioE napisał:

Nie trzymaj go na trawie, bo od spodu ruda go zje! 

Szkoda takiego ładnego samochoda...

Cały czas w garażu jest, a tylko na wyjeździe do teściów parę dni w roku zdarza się postać na trawie, a tam mają bardziej fotogeniczny teren ;) 

no i raptor jest pod spodem to na szczęście w rudą bardzo wątpię. Dodatkowo w okresie solenia myję podwozie na automacie, także mam nadzieje utrzymać taki stan jak jest.

 

Edytowane przez kamul
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamul napisał:

raptor jest pod spodem to na szczęście w rudą bardzo wątpię. Dodatkowo w okresie solenia myję podwozie na automacie

 

Haha, obsesja na punkcie samochodu level 99. No ale co tu dużo mówić, jak dbasz, tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Amnes napisał:

 

Haha, obsesja na punkcie samochodu level 99. No ale co tu dużo mówić, jak dbasz, tak masz.

Już przygody z rudą miałem w jednym z aut, dlatego z góry dziękuję ;) 

 

To nie aż tak dużo jak się wydaje, auto i tak tylko raczej na trasy, albo z dzieciakami na wycieczkę, do lekarza lub restauracji (albo na zakupy, jeśli akurat nie online :P ) także od czasu do czasu dla przyjemności, żeby z nim poobcować.  :)

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, kamul napisał:

Wczoraj założyłem komplet wycieraczek DENSO Hybrid DUR 60 i DUR45. Przylegają idealnie, bardzo cicho pracuję, świetnie zbierają. Zobaczymy jak długo :) 

Też takie kupiłem do swojego Legaca, ogólnie wrażenia mam bardzo pozytywne. Jedynie przy wyższych prędkościach wycieraczka kierowcy lekko przeskakuje.

U Ciebie tez tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bonless napisał:

Też takie kupiłem do swojego Legaca, ogólnie wrażenia mam bardzo pozytywne. Jedynie przy wyższych prędkościach wycieraczka kierowcy lekko przeskakuje.

U Ciebie tez tak jest?

Dam znać jak za tydzień zrobię trasę. Na razie przy prędkościach miejskich nic nie zauważyłem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...