Skocz do zawartości

Legacy IV - Tatowóz na dzień ojca


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sredniaq napisał:

Ogarniałeś może temat bagażnika dachowego?

 

Jak do tej pory nie był mi potrzebny. Mam kratkę więc w razie co pakuję się pod sufit ;) ale z tego co się orientuję to jest jakiś konfigurator z thule i pewnie coś tam podpowie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 16:46, Bonless napisał:

Hmm, no to dziwna sprawa. Może miało wpływ, że ostatnio niższe temperatury były.

Wczoraj na trasie przy ok. 200km/h nic nie przeskakuje. Może spróbuj ponownie zamocować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2019 o 22:20, kamul napisał:

https://www.bagazniki.pl/pl/c/Legacy-IV-Kombi-2003-2009/1050

 

może coś z tego ;) ale nic z tych rzeczy nie znam z autopsji. Jeszcze :P 

Ja u siebie takie coś mam. W sensie... Leży na razie na strychu bo nie jest mi do niczego obecnie potrzebne i trumnę trzeba jeszcze kupić. Ale co mogę powiedzieć to trzyma się porządnie. Jak bagażnik długo nie ściągany to nawet są problemy z odkręceniem. Te plastikowe osłony można zamknąć żeby się nie otwierały i aby ktoś na parkingu łap nie pchał. Trochę wiatr słychać podczas szybszej jazdy, ale większego spalania nie odnotowałem, nie wiem jak z trumną, ale pewnie byłby jakiś większy opór. ;)

Co do autka - śliczne! Miło, że piszesz jakich specyfików używasz i gdzie robisz auto, dla mnie to już jakaś rekomendacja. Będę nadal śledził życie tego czarnego brata. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Majowy weeked nie był zbyt ciepły, także nowy wosk wleci być może w tym tygodniu, natomiast umyłem tapicerkę (mata prince lionheart robi robotę) ale i 303 Aerospace Fabric Guard dał radę. Także lekkie mycie, nawet nie wymagała prania. Suszenie "naturalne", następnie nowa warstwa 303 Aerospace Fabric Guard, wygrzewanie. Na resztę materiałów poszedł nowy specyfik CarPro Perl, osobiśnie nie lubię środków tego typu, ale po umyciu i konserwacji tym dressingiem całość wygląda bardzo dobrze i powinno się to dobrze opierać promieniom słonecznym jeśli czasem bym stanął pod chmurką (choć oprócz wakacji i długich weekendów nie planuję). Na kierownicę oczywiście czyszczenie i konserwacja środkami Colourlock. Nie bawię się w pędzelki itp, ale po prostu chcę utrzymać wnętrze w takim stanie jak je kupiłem tj. bdb :) 

 

Najwięcej czasu zajęło oczywiście odkurzanie wszelkich zakamarków, kto ma dzieci ten wie :P 

 

Fotki jak wyszło (plastiki w komorze silnika także zostały przetarte, jak już myć wnętrze to myć):

imageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6imageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6imageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6imageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6

IMG_1218.jpg

IMG_1222.jpg

IMG_1223.jpg

IMG_1225.jpg

IMG_1228.jpg

IMG_1230.jpg

IMG_1219.jpg

IMG_1220.jpg

IMG_1221.jpg

IMG_1226.jpg

 

Tu część kanapy na której jeździ syn, na nią właśnie wchodzi później mata prince lionheart, ale jak widać kanapa ma się nieźle (ten isofix na zdjęciu użytkuje córka, ale jeszcze nóżkami nie wystaje z nosidła ;) )

IMG_1229.jpg

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, xkorespondent napisał:

Ja swojego porządnie umyłem jeszcze przed weekendem majowym, i oczywiście tergo samego dnia wieczorem zaczęło padać - nawet nie zdążyłem zrobić zdjęć :(

Samo życie ;) dlatego ja zacząłem od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że zostawiłem ostatnio przy rozpakowywaniu lampkę bagażnika miałem nie fajną niespodziankę i nieco wyładowany akumulator. Postanowiłem zatem wrzucić wszystkie lampki na LED.

Z przodu wchodzi C5W 31mm 2 szt.

Na środku C5W 31mm 1szt oraz oświetlenie bagażnika W5W.

Wybrałem ledy mtech bo jako jedne z niewielu miały rozpisane parametry.

 

Wnioski, nie sieją w instalacji, świecą jasno białym światłem, ściemnianie działa ale jest bardzo szybkie, w bagażniku jest cree więc w końcu będzie widać pakowane w nocy bagaże/zakupy ;) 

 

Polecam taki mod.

 

 

72D8F759-A851-446F-8131-DAD61173BFD3.jpeg

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, kamul said:

W związku z tym, że zostawiłem ostatnio przy rozpakowywaniu lampkę bagażnika miałem nie fajną niespodziankę i nieco wyładowany akumulator. Postanowiłem zatem wrzucić wszystkie lampki na LED.

Z przodu wchodzi C5W 31mm 2 szt.

Na środku C5W 31mm 1szt oraz oświetlenie bagażnika W5W.

Wybrałem ledy mtech bo jako jedne z niewielu miały rozpisane parametry.

 

Wnioski, nie sieją w instalacji, świecą jasno białym światłem, ściemnianie działa ale jest bardzo szybkie, w bagażniku jest cree więc w końcu będzie widać pakowane w nocy bagaże/zakupy ;) 

 

Polecam taki mod.

 

 

72D8F759-A851-446F-8131-DAD61173BFD3.jpeg

poka poka poka jak swieci w nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W piątek prosto przed wyjazdem na urlop, najechałem niestety na krawężnik i uszkodziłem oponę, także na "ośkę" poszedł nowy komplet, opony to Michelin Primacy 3. Okazało się za to, że na zaciski ze SpecB (co z resztą raczej logiczne) nie wchodzi standardowa dojazdówka (a była nadzieja, że do każdego Legacy dają taką samą :P ). Nie mniej wyjazd się udał :) 

 

Zdjęcia po modzie z wymianą żarówek na led-y. Prosto z trasy, także widoczny jest mały bałagań przy rozpakowywaniu ;) 

 

Bagażnik:

C5026F22-594A-410A-9E3C-ABA04A0478D4.jpeg

 

Oświetlenie środkowe:

E4A773E4-8F72-4081-98FC-765797F8E705.jpeg

 

Oświetlenie środkowe: przód

5F9B7522-B416-4690-8C41-9476FBEAF63D.jpeg

 

Oświetlenie środkowe + oświetlenie przodu

47AE8499-2E03-4CD0-91AE-8F00E0506521.jpeg

Edytowane przez kamul
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś w MK AutoSerwis:

- wymiana oleju, tym razem na Motul X8100 https://www.motul.com/pl/pl/products/8100-x-clean-efe-5w30 , nie było szczególnego powodu zmiany :)

- czyszczenie klimatyzacji

- uzupełnienie czynnika, weszło 80g

- wymiana filtrów, oleju, powietrza, kabinowego

- ogólne przejrzenie czy wszsytko ok

 

Zastrzerzeń brak i można śmigać dalej :) 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 10.03.2020 o 21:53, xkorespondent napisał:

Hej, a pamiętasz może jaka folia została użyta, a przynajmniej jaki poziom przyciemnienia?

LLumar ATR, 15% (przepuszczalności) jeśli pamiętam. Przy dzieciach z doświadczenia już teraz polecę większy stopień przyciemnienia, bo ten wygląda bardzo fajnie, ale trochę za mało "cienia" daje ;) 

LINK

 

Dodam update z historii auta, jako, że ostatnio jestem kompletnie zawalony robotą ale jak już zajrzałem.

Parkowałem jakiś czas temu podczas mega burzy w Piotrkowie wieczorem i nie zauważyłem czarnego słupka na miejscu parkingowym. Skończyło się na uszkodzeniu zderzaka, belki i rozszczelnieniu lampy (zaczęła parować) i maski.

Auto zostało oddane  do ASO Dukiewicz i na chwilę obecną jest naprawiane, więc czekam na odbiór.

Plus jest taki, że poza tym niespodzianek nie ma, wszystkie elementy będą wymienione na nowe, poza maską, która będzie naprawiona, gdyż też się "podgięła".

Jak do mnie wróci to postaram się podrzucić zdjęcia.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamul napisał:

teraz polecę większy stopień przyciemnienia, bo ten wygląda bardzo fajnie, ale trochę za mało "cienia" daje

To jest kolejna rzecz o jaką miałem Cię zapytać,

Dzięki za pomoc,

2 godziny temu, kamul napisał:

nie zauważyłem czarnego słupka na miejscu parkingowym. Skończyło się na uszkodzeniu zderzaka, belki i rozszczelnieniu lampy (zaczęła parować) i maski.

szkoda takiego fajnego  autka, ale z drugiej strony, po naprawie będzie jeszcze lepszy :) Nie wiem jak twój, ale ja na przednim zderzaku i masce mam sporo delikatnych odprysków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xkorespondent napisał:

To jest kolejna rzecz o jaką miałem Cię zapytać,

Dzięki za pomoc,

szkoda takiego fajnego  autka, ale z drugiej strony, po naprawie będzie jeszcze lepszy :) Nie wiem jak twój, ale ja na przednim zderzaku i masce mam sporo delikatnych odprysków.

 

Tak, na szczęście wszystkie elementy są wymienne więc dużej zmiany nie ma, poza maską która będzie naprawiana.

A sama folia poza tym bardzo ok ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update, dziś wrócił :) 

 

74B38DCE-68FC-44FF-A863-BB3835108269.jpeg

4AB509D0-7472-4BA4-8261-96A8F9DB0D87.jpeg

 

Dorzucam foto wymenionych elementów, jak widać nie są specjalnie uszkodzone, ale zostały naruszone... więc do wymiany, całość ogarnięta u Dukiewicza:

B62836AE-0914-4713-AD0F-4550D957E820.jpeg

 

Po skończonej pandemii jest plan na wycieczkę w celu spolerowania lampy lewej, żeby nie było różnic między nową a tą która pozostała.

W sobotę 14.03.2020 przeszedł bez problemowo przegląd :) 

 

Trochę nie chronologicznie ale dla spójności dorzucam fotki uszkodzenia które było naprawiane:

 

IMG_2799.JPG

 

IMG_20200224_192947_Original.jpg

 

IMG_20200224_193000_Original.jpg

Tu parowanie poprzedniej lampy.

Edytowane przez kamul
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...