Skocz do zawartości

Legacy IV - Tatowóz na dzień ojca


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Przedstawię i swój zakup. Auto to Subaru Legacy 2007 (pierwsza rejestracja 2008) 2.0 N/A bez LPG i za mojej kadencji go nie będzie. Auto kupiłem na dzień ojca (poprzednie sprzedałem w 1 dzień tydzień wcześniej i musiałem czymś odebrać syna od dziadków :) )

Auto po drugim a właściwie jakby 1 właścicielu, pełna historia serwisowa, całość w ASO. Rozrząd był zmieniany ze względu na lata a nie na przebieg (zmiana przy 80k) także przelatane 153tys. w momencie zakupu wydały się prawdopodobne). W dzień jak dzwoniłem w aucie została wymieniona przednia szyba, bo właściciel wracając z nad morza dostał pamiątkowy kamyczek spod TIR'a :/ , ale nie ma tego złego bo szyba jest czyściutka jak łza.

W środku bardzo ładnie zachowany, generalnie odczucie jakbym wsiadł do nowego auta, a po przesiadce z Francuza mimo zmiany "komfortu" na bardziej japoński styl czułem się po prostu lepiej. Chwilę już jeździmy z rodziną i stety-niestety mieliśmy już jedną przygodę bo przytuliliśmy błotnik do Volvo mojego przyjaciela. Błotnik poszedł cały do wymiany, bo nie chciałem bawić się w szpachlę. Całość robiona w ASO Adamski w Łomiankach i bardzo polecam ich pracę (lakierniczo, jakąś fotometodą właściwie poza tym, że był bez mikrorysek to błotnik nie do odróżnienia - przynajmniej na oko). Przy okazji sprawdzona geometria u "pana Sylwka" i auto jeździ bezproblemowo już ponad 4k km na chwilę obecną.

Nie chcę zapeszać ale po poprzedniku (cytryna C5imageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6) cieszę się, że właściwie leję tylko Pb).

Wcześniej było 3.0V6 i ponad 200km ale obecnie 150 i napęd na 4 łapki w zupełności wystarcza, zwłaszcza do wożenia rodziny bez szaleństw. W rodzinie tata miał Forka, również 2.0 z 2007 i oczywiście był zadowolony, także marka wydała się strzałem w 10.

 

Co jest zrobione:

- W tym tygodniu wymiana oleju dynamicznie w skrzyni AT + dyfry (również @ ASO Adamski - do Łomianek mam blisko)

- po lakierowaniu, czyszczenie lakieru i położony wosk Soft99, będzie jeszcze poprawka przed samym sezonem zimowym

- dressing na opony + uszczelki i kupione opony na zimę

- RainX na szybach - nawet działa, przez 2m-ce przy 60km/h szyba czysta, obecnie 80km/h (może źle nałożyłem, a może to tyle działa)

 

Co do zrobienia:

- we wtorek próbujemy sił na http://wyciszauto.pl/informacje/ i robiona będzie kompleksowa konserwacja podwozia (zdjęcie wszystkich osłon, czyszczenie, tłumienie etc. - całość ma zająć ok.3 dni)

 

No i dalej to jazda, myślę, że przed zimą zakonserwuję jeszcze kierownicę i wnętrze, co by pozostało świeże jak najdłużej i sprawa wielkiej wagi, zakupienie nowego fotelika dla najważniejszego pasażera.

 

Życzenia:

- chciałbym postawić sobie system C/A jak za starych dobrych czasów, pełno "gratów" jeszcze mi się wala ale znając na chwilę obecną swoje obciążenie czasowe pozostawiam to w sferze marzeń :) (jak ktoś szuka dobrego info o C/A to polecę od siebie forum strefacaraudio.pl)

 

Kilka zdjęć (więcej wrzucę z domu):

 

IMG_0511.jpg

IMG_0515.jpg

 

Żeby uzupełnić temat dodaję zdjęcie uszkodzenia błotnika. Jak wspominałem został wymieniony cały element w ASO Adamski Łomianki. Wgniecenie było spore, ale na szczęście wymiana 1:1 załatwiła całą sprawę :) 

 

 

IMG_0745.JPG

Edytowane przez kamul
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Siemek napisał:

Ładny! Szerokiej drogi życzę.  BTW: ciekawe jak wrażenia po przesiadce z C5, pewnie z hydro bo V6.

 

Sztywniej ;) tam mogłem sobie wrzuć tryb zawieszenia SPORT, ale w zakrętach chyba wolę Legacy, natomiast przy wjeździe na polną drogę, trochę "żałuję", że nie trafił mi się OBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepiej wyglądają w takim kolorze jak teraz:)

 

13 minut temu, EmilioE napisał:

Piękny!

Mam takiego samego w bordowym kolorze i nawet z identycznymi felgami.

Pomaluj felgi na złoto (ja tak zrobiłem), wyglądają świetnie w tym kolorze.

No i wtedy będzie już prawdziwe Subaru  ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamul i nie tylko, bo to często się zdarza: jeśli już tak bardzo pragniecie być "anonimowi", to zamazujcie też naklejki na szybach, bo ani chybi samochód jest z Pruszkowa B)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Guliwer napisał:

@kamul i nie tylko, bo to często się zdarza: jeśli już tak bardzo pragniecie być "anonimowi", to zamazujcie też naklejki na szybach, bo ani chybi samochód jest z Pruszkowa B)

 

Nie do końca chodzi o anonimizację danych bo każdy i tak widzi moją rejestrację na ulicy, ale uwaga cenna - tylko brzydko szybę zamazać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tę dziwną datę piątek 13 po 3 dniach odebrałem auto z pełnej konserwacji. Wykonana środkiem przywodzącym nazwą na myśl park jurajski - Raptor. 

Wykonane w firmie wyciszauto.pl . Mam obiecane zdjęcia z prac to dodam. Zobaczymy jak to się będzie sprawowało ale jakaś świadomość zabezpieczenia na zimę jest :)

 

Dodatkowo dziś udało się wygospodarować trochę czasu i zrobić mycie. Świeża warstwa rainx wylądowała na szybach. Na wydechach miałem sporą warstwę nalotu/brudu. Wstępnie udało się to nieco wyczyścić.

20171014_172113.jpg

20171014_172122.jpg

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amnes napisał:

Raptor poszedł na całe podwozie? Czy on coś wycisza? Długo trwała operacja nakładania? Czy wiesz jak przygotowano powierzchnię do nałożenia raptora?

 

Przepraszam za mnóstwo pytań, ale raptor mnie intryguje.

 

Konserwacja trwała 3 dni, mycie, czyszczenie mechaniczne, środek na korozję (z tego co się dowiedziałem u mnie właściwie nie było) i na po wyschnięciu wszystkiego poszedł Raptor. Wszelkie osłony zostały zdjęte i całe podwozie/profile są zrobione. Do tego wycisza faktycznie, sprawdzone w piątek na trasie S8 W-wa - P.Tryb. jest tam pewien odcinek asfaltu, przy którym kiedyś myślałem, że złapałem gumę - w sumie każdym samochodem; a po prostu słychać takie terkotanie. Odcinek ten robiłem wielokrotnie i po konserwacji faktycznie ten efekt ucichł. Koszt 1500zł.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mały UP. Jako, że pogoda jest jaka jest zainstalowałem gumowe dywaniki PETEX. Na razie tyle co mogę powiedzieć, to, że nie śmierdzą i kształtem bardzo dobrze wpasowują się w swoje miejsca, także chyba polecam :)

Przy okazji, żeby nie było, że na brudne nowe wkładam to całe auto odkurzyłem (welurowe dywaniki także) i wszystko jest na świeżo,

No i żeby krzesło syna za bardzo nie dało w kość tapicerce (chwilowo jest w drugim aucie bo byłem na wyjeździe i trzeba było rodzinę przesadzić) doszła mata ochronna Prince Lionelo na cały fotel.

Niedługo stuknie mi pierwsze 10k i "odpukać" do tej pory niczego poza paliwem nie ubywa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj zrobiony serwis letni w MK Auto Nieporęt :

-wymienione tuleje wahaczy z przodu na OEM, przy przeglądzie była taka sugestia że niedługo może być czas ale wolałem nie czekać :) 

-nabicie klimatyzacji

-przegląd hamulców i przesmarowanie zacisków

 

i można bezproblemowo śmigać dalej ;) 

 

Pali jak palił, oleju nie ubywa i jest czysto, zabezpieczenie raptorem zdaje egzamin, nie widać śladów zużycia po zimie.

A tu fotki z ostatniego ataku zimy. Padało tak intensywnie że trochę skuwało lodem ale taki śnieg to nic. Soft99 też dał radę bo po umyciu śladu po lodzie na aucie nie było ;) i auto dalej się błyszczy.

54145DF9-B85A-4678-B354-63D27B5B8C9F.jpeg

392D9D22-C7BB-4FAB-AB08-C0DE608BA795.jpeg

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Korzystając z weekendu majowego. Auto dokładnie i ręcznie umyte, odkurzone. Na elementy skórzane po wyczyszczeniu poszedł Colourlock leather protector, a na całe auto wosk Soft99 ;) do tego szyby dostały nową warstwę RainX i można pędzić dalej. Hmmm... jeszcze świnki tylko muszę się dorobić tylko gdzie ją nalepić :P

Plan na najbliższy czas to przyciemnienie szyb. Wybrana folia to LLumar ATR a co do stopnia przyciemnienia to się jeszcze okaże na miejscu. Po zrobieniu dojdą fotki. A na razie 2 główne pojazdy:

 

IMG_0523.JPG

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kamul napisał:

Na elementy skórzane po wyczyszczeniu poszedł Colourlock leather protector,

Masz może zdjęcie wnętrza po użyciu Colourlock ? ;) 

53 minuty temu, kamul napisał:

a na całe auto wosk Soft99

Przyznam, że prezentuje się zacnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Oczkoo15 napisał:

Masz może zdjęcie wnętrza po użyciu Colourlock ? ;) 

Zrobię i dorzucę. Generalnie troszkę "matowieje" a po polerce mikrofibrą wygląda dalej jak fabryka i tak zostaje. Zabieg wykonuje mniej więcej raz na kwartał. Skórzane kierownice raczej nie koniecznie "lubią" moje ręce a to rozwiązanie jak do tej pory super zdaje egzamin :) 

 

3 minuty temu, Oczkoo15 napisał:

Przyznam, że prezentuje się zacnie:D

Dzięki. Lakier nie jest w jakimś super stanie, ale tak go już kupiłem. Przy wolnych zasobach (głównie czasowych) może wyślę go na polerkę (ew. korektę), aczkolwiek wosk spokojnie 3mce wytrzymuje i auto lepiej się myje ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.05.2018 o 10:26, Oczkoo15 napisał:

Masz może zdjęcie wnętrza po użyciu Colourlock ? ;) 

 

Tak wygląda kierownica. Reszta elementów to same wstawki. Ja z efektów jestem bardziej niż zadowolony ;) 

9D6E5044-FC04-4E42-83FB-34F059DD0ABE.jpeg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, czaszunia1 napisał:

Kamil nie obnizaj poziomu starych smieci:-P  nie wierze ze nie brakuje ci SQ w aucie?:-) choc i ja rozwazam czy dlubac fure jak kupie bo cytus zostanie na wieki...

Heh, tyle gratów jeszcze po szafach leży, że może kiedyś w wolnej chwili coś wrzucę :) tylko, że ta wolna chwila to pewnie za jakieś 15 lat :P . A serio, to zobaczymy, na ten rok nie planuję, ale może coś tam do głowy przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś pojechałem na przyciemnianie szyb do Adriko Change Design w Józefowie LINK.

Przyciemnione jest folią Llumar ATR20. Główne zamierzenia to redukcja poblasku i filtr IR, żeby z tyłu było chłodno i komfortowo dla pociechy obecnej i przyszłej :) 

Koszt 450PLN za całość. Gwarancja 10 lat na folię i montaż.

 

Tak to wyglądało przed (niestety trzeba było usunąć naklejki autoDNA, ale certyfikat w domu jest):

 

IMG_0729.jpg

IMG_0728.jpg

IMG_0727.jpg

IMG_0726.jpg

IMG_0725.jpg

A tak wygląda po (niestety auto po kilku trasach i nieco przykurzone), wygląda to naprawdę zacnie, szyba zachowała przezroczystość (nie ma efektu worka na śmieci :P ), z parkowaniem w średniooświetlonym garażu też nie ma problemu. Co do komfortu z tyłu to i tak się nie wypowiem bo tam nie jeżdżę (a rodzina pewnie da feedback za jakiś czas).

 

 

 

 

 

 

 

34457176_1179182072223618_4245399817171238912_n.jpg

34447629_1179182118890280_2623670709376778240_n.jpg

34439596_1179182138890278_4220723430464421888_n.jpg

34643055_1179182155556943_3811457328268443648_n.jpg

34480505_1179182185556940_6971826545362993152_n.jpg

Dziś tapicerka po wyczyszczeniu dostała impregnację 303 Fabric Guard. 2 warstwy, także młodzież może szaleć (oczywiście nie do przesady :P ).

Edytowane przez kamul
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...