Jump to content
Fala

W-WA - KRETA po raz N-ty ;)

Recommended Posts

4 godziny temu, RadziejS napisał:

Jaki jest koszt dostania się na Kretę samochodem?

Teraz Forkiem z lpg, więc stosunkowo niski. 2250km w jedna stronę. 

Czyli ok.: 12lpg/100 x 2.50zl/ltr lpg x 45 (setek km) = z górką 1500 + winiety i autostrady, najdroższe w GR - w sumie pewnie z 500-600zł, a do tego prom Pireus- Chania samochód & człowiek ok. 150-250€, zależy jak sie trafi na jakieś promo. Sensowne, jak się jedzie na dłużej i się zabiera rzeczy dla rodziny. Odpada też wynajem samochodu - najtańszy to 25€ za dzień.

Krótka odpowiedź to 2200-2500 ;)

W dniu 10/11/2017 o 22:19, Fala napisał:

Być może od przyszłego kwietnia będzie dom na wynajem na tygodnie ;)

:coffee: czekam na szczegoly :)

Ok. 15h będę w Skopje ;)

W dniu ‎13‎.‎10‎.‎2017 o 09:16, bmarcin napisał:

:coffee: czekam na szczegoly :)

Się dopnie - się napisze tu i wątku oliwnym - a może osobny wątek założę.. Się zobaczy ;)

Dzisiaj od 6 rano z Pireusu 1330km do granicy SRB/HU - 13h jazdy

Małe ouzo teraz :P 

W dniu ‎21‎.‎09‎.‎2017 o 00:10, Fala napisał:

No to się zaczęło :D

Na razie taka sytuacja, cdn.

WP_20170920_23_14_32_Pro_LI.thumb.jpg.e49d7bd918da05648f4f62538f3e330d.jpg

Niecałe 4 tygi - i:

wp_ss_20171019_0001.png

• Like 1

Mhm ja cały czas jeszcze nie kupiłem wycieczki na krete ;),no ale wymagania to zjeżdżalnie dla małej do basenu

Edited by MateuszWwa

może trochę nie w temacie ale jakby ktoś jeździ rowerem po Krecie to będę wdzięczny za podpowiedzi.

jadę na wczasy na Krete jest to mój pierwszy raz  -zastanawiam się jaki rower sobie wypożyczyć na miejscu, wolałbym szosę ze względów na plan treningowy i nie chciałbym "zamulać" nóg ale nie wiem czy można się w miarę  bezpiecznie poruszać szosą i czy sa fajne trasy mało ruchliwe i z dobrą nawierzchnią na szosę?  czy raczej się decydować na MTB bo widziałem że traski pod górali  są niezłe a też można na górllu potrenować. Z góry dziękuje  za odpowiedzi

1 godzinę temu, jaszyn napisał:

może trochę nie w temacie ale jakby ktoś jeździ rowerem po Krecie to będę wdzięczny za podpowiedzi.

jadę na wczasy na Krete jest to mój pierwszy raz  -zastanawiam się jaki rower sobie wypożyczyć na miejscu, wolałbym szosę ze względów na plan treningowy i nie chciałbym "zamulać" nóg ale nie wiem czy można się w miarę  bezpiecznie poruszać szosą i czy sa fajne trasy mało ruchliwe i z dobrą nawierzchnią na szosę?  czy raczej się decydować na MTB bo widziałem że traski pod górali  są niezłe a też można na górllu potrenować. Z góry dziękuje  za odpowiedzi

Gdzie jedziesz?

Robiłem przez dwa lata mieszkania tam jakieś 1200-1600 miesięcznie, więc mam nieźle objeżdżoną zachodnią cześć wyspy, od północy po południe też. I xc, i góralem na slicku asfaltem.

Edited by Fala

Tak myślałem że się Fala odezwie ;) jadę w okolicę Chania /Xabia, proszę o podpowiedz czy można tak jakieś fajne traski na szosę takie do 2-3 godzin, i czy kierowcy w miare respektują rowerzystów czy lepiej MTB i uciec w teren?

2 minuty temu, jaszyn napisał:

Tak myślałem że się Fala odezwie ;) jadę w okolicę Chania /Xabia, proszę o podpowiedz czy można tak jakieś fajne traski na szosę takie do 2-3 godzin, i czy kierowcy w miare respektują rowerzystów czy lepiej MTB i uciec w teren?

odpiszę z jakąś mapką jutro, teraz na telefonie a do wieczora kupa roboty

W dniu ‎23‎.‎07‎.‎2018 o 13:07, jaszyn napisał:

OK nie sprzeszy się, dzięki

@jaszyn

Nie mogłem nic napisać bo byłem na chyba tygodniowym banie 'odd forum' ;)

W okolicy Chanii najfajniejsza trasa - i treningowo, i krajoznawczo/widokowo, i kulinarnie - to trasa (wpisz w google maps) z fajnym nachyleniem. Podjazd - super. Zjazd zresztą tez. Jechałem na Stinky na 26x1.5 :mrgreen:

Chania

Therisso

Zourva

Meskla

(nie mam teraz mapy przed oczami, nie pamiętam - czy ostatnie dwie wioski nie są w odwrotnej kolejności).

kulinarnie: W Therisso jest mega knajpa "O Andartes" - Powstaniec.

Lokalny ser Mizithra z oliwą - na cieplo i z chlebem.........

Jak napiszesz, do jakiej miejscowości dokładnie jedziesz to pewnie coś Ci podpowiem w sensie XC. A nie jest to łatwe, bo sporo dróg prowadzi do miejsca pojenia kóz/owiec - i tam koniec jazdy.

Edited by Fala

Dzięki za info chyba nic z tego nie wyjdzie bo mało czasu a temperatury takie że nie da się żyć więc na rowerku stacjonarnym kręcę z klima. Może spróbuje jeszcze ta traske ale musiałbym skoro świt wstać albo przyjade w innym terminie bo widzę że jest potencjał na rower. Jestem w Doratso czy jakoś tak. Dziękuję jeszcze raz za info

Edited by jaszyn

1 godzinę temu, jaszyn napisał:

Dzięki za info chyba nic z tego nie wyjdzie bo mało czasu a temperatury takie że nie da się żyć więc na rowerku stacjonarnym kręcę z klima. Może spróbuje jeszcze ta traske ale musiałbym skoro świt wstać albo przyjade w innym terminie bo widzę że jest potencjał na rower. Jestem w Doratso czy jakoś tak. Dziękuję jeszcze raz za info

Jak rano wyjedziesz z Daratso, które ZTCP jest kilka km na zachód od Chanii to będziesz w górach (= i w innych temperaturach) w kierunku Therisso po mniej niż pół godzinie. Inna sprawa, że ja lubię przy 35-37 tam jeździć bo natychmiast jestem mokry i mam dzięki temu "klimatyzację" ;)

Trasa, którą opisałem miejscowościami w poprzednim poście jest bardzo warta grzechu bo widoki są niesamowite,  a i fajne przewyższenie :)

No i jak zjeżdżasz to gdzieś na wysokości 200-250npm raptem Cie spowalnia gęste powietrze 100% wilgotności. Wjazd do sauny przy 60-70kmh :D

W dniu 5.08.2018 o 17:18, Fala napisał:

Jak rano wyjedziesz z Daratso, które ZTCP jest kilka km na zachód od Chanii to będziesz w górach (= i w innych temperaturach) w kierunku Therisso po mniej niż pół godzinie. Inna sprawa, że ja lubię przy 35-37 tam jeździć bo natychmiast jestem mokry i mam dzięki temu "klimatyzację" ;)

Trasa, którą opisałem miejscowościami w poprzednim poście jest bardzo warta grzechu bo widoki są niesamowite,  a i fajne przewyższenie :)

No i jak zjeżdżasz to gdzieś na wysokości 200-250npm raptem Cie spowalnia gęste powietrze 100% wilgotności. Wjazd do sauny przy 60-70kmh :D

Kurcze nie udało się tym razem  ale wrócę tu ... DZIĘKI jeszcze raz

• Upvote 1

No to powtórka :)

Wyjazd 27.08, 36h na dotarcie do Pireusu.

TBC :D

4 godziny temu, Fala napisał:

TBC

Leczenie gruźlicy w Grecji? :blink:  Nie ten klimat. :P

9 godzin temu, Kambol napisał:

Leczenie gruźlicy w Grecji? :blink:  Nie ten klimat. :P

Ma być jak? Wysoko i sucho?...

Wysoko tak, bo czystsze powietrze i więcej słońca, ale nie powinno być zbyt sucho. ;)

Edited by Kambol

8 godzin temu, Kambol napisał:

Wysoko tak, bo czystsze powietrze i więcej słońca, ale nie powinno być zbyt sucho. ;)

W latach 70-80 pamiętam, jak król Maroka przenosił się z okolic nadmorskich (Rabat/Casablanca) do swojego pałacu w Marrakeszu co roku na zimę. 

Ze względu na słaby stan płuc.

--------

No dobrze - wygląda na to, że mam wolny prawy na podwózkę do Aten lub na prom i na Kretę...

90/60/90 albo inne mniej seksistowskie oferty - tutaj.

I jaki plan ogólnie na te 36?

10 godzin temu, B-52 napisał:

I jaki plan ogólnie na te 36?

Hę?

Chodzi o 'C?

O przejazd w 36 godzin do Pireusu ;), sorki za skrótowość nadmierną ;) 

Z Krakowa do Pireusu dojechaliśmy kiedyś na raz w 25godzin. ;)

Z tym, że na dwóch kierowców. 

10 godzin temu, przemekka napisał:

Z Krakowa do Pireusu dojechaliśmy kiedyś na raz w 25godzin. ;)

Z tym, że na dwóch kierowców. 

A u mnie niestety zmiany... Ostatecznie musiałem polecieć samolotem z Mini-Falą i jej matką. Ani roweru, ani kajaczka,  ani Outbaczka, ani Mini nie ma roweru... 

No cóż - różne przypadłości ludzie napotykają w życiu... ;)

Najszybciej trasę Pireus-Żako zrobiłem w podobnym czasie :)

...chociaż tyle, że 29'C w powietrzu i nabrzeżnej wodzie :D

9 godzin temu, Fala napisał:

Ostatecznie musiałem polecieć samolotem

Widocznie tak musiało być. Ostatnio Anek Pireus-Kreta zapalił się. Słabo znaleźć się na takim promie. Outbaczek coś przeczuwał;)