Skocz do zawartości

W-WA - KRETA po raz N-ty ;)


Fala

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Aga napisał(a):

Tymczasem na mojej ulicy stoi Boxter na greckich blachach  ;)

 

To znak! (rwij emblemat!)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

No to znienacka - zaczynam temat tak konkretnie jak się da, bo jeszcze parę dni amok zawodowy i piszę np. te słowa w uberze w Rzeszowie... 

Będę sukcesywnie dodawał treść w tym poście. 

 

CZAS: Proponuję 2tygodnie od wyjazdu do powrotu, termin 5-19 albo 9-23 kwietnia 2024.

Dobrze jest jechać przez Bałkany poza weekendem. 

 

START: Start 9-ego rano z Wisły, możemy też się zsynchronizować np. na granicy słowacko-węgierskiej 

 

TRASA: E75 przez Bałkany, pierwszy nocleg 80 lub 220km za Belgradem - w obu przypadkach niewielkie miejscowości blisko głównej trasy.

W dwóch miejscach (+/- Kosowo wschodnie) i dalej na południe zjedziemy z autostrady - o ile czas na to pozwoli. Nazwy podam za parę dni. 

Drugi nocleg w Skopje vel Macedonii Północnej ok. 80km przed granicą z GR. 

Grecję jedziemy starą drogą krajową przez góry i wieczorem wsiadamy na prom. 

Kreta - część asfalt db jakości, cześć kiepskiej, cześć szuterek, część teren. 

 

KRETA:

Proponowaną trasę i atrakcje oraz  wrzucę w ciągu paru dni. 

 

TELEKOM: poza Serbią i Macedonią jesteśmy cały czas w UE, więc stawiamy na łączność komorkową, najlepiej grupa na whatsapp. 

 

 

POMYSŁ NA NOCOWANIE: Bałkany - 2x kwatera, chyba że będzie ciepło to będę namawiał na namiot. 

Kreta: o tej porze roku jest w nocy "ciepławo", ale nie ciepło, w górach jest zimno, na plaży jest zimno, woda jest inna niż od tej, która znamy z lata. W dzień - t-shirt. 

 

 

KOSZT: policzę w ciągu paru dni. 

Edytowane przez Fala
  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Franzka napisał(a):

Cieszę się, że temat wraca...  Nie wiem jak inni, ale jeśli byłby jeszcze wybór czy można rozważyć termin majowy? Trochę cieplej, ale jeszcze nie gorąco...

Cisnę na kwiecień, bo zazwyczaj w maju mam dużo pracy tlumaczeniowej. 

Zobaczmy - może jak będzie więcej osób chętnych, to zmienimy - natomiast nie chciałbym też prowadzić długotrwałych dyskusji nt. terminu, bo skończy się niczym :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tydzień mam jeszcze nadal w kosmosie, ale przyszły już spokojny i będę konsekwentnie wzbogacal post z planem wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.10.2023 o 20:29, Aga napisał(a):

listę

 

Może i tak, ale u mnie jeszcze do niedzieli jednak zasuw - taki urok wolnego zawodu :D

Najpierw chcę uzupełnić post (ten 5 postów wyżej), a na to potrzebuję dobrej godziny-dwóch spokoju. Póki co brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nic nie uzupełniłem bo aktualnie, jak co roku - trwają tłumaczeniowe żniwa :D (to mój podstawowy zawód). Dzisiaj sobota, 40 minut temu wróciłem do domu. Jutro cd - tłumaczę na festiwalu szopenowskim w filharmonii naro. W tej konkretnej chwili mam już roboty powyżej kokardy hahaha - no ale taki urok wolnego zawodu.

Przyszły tydzień wygląda luźno, więc postaram się edytować post, w którym ten fakt zapowiedziałem :D :D :D

Co do terminu to może faktycznie lepiej przełom kwietnia/
maja, żeby pływanie w morzu było przyjemnością, a nie eksperymentem rodem z Kołobrzegu ;)
Teraz nasuwa misie termin typu 26.04-04.05 na Krecie + dojazd & powrót - hę?...

No i pytanie zasadnicze: wyjazd dorosłych, czy rodzinny? Nie - nie pytam o spożycie wyrażone w %, tylko o nastawienie. U mnie możliwość (ale nie ciśnienie) na jazdę z mini-Falą - wówczas lat nieco ponad 9.

Piszcie tu! :)

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: tu (w tą alejkę) wpadamy na gyrosa vel kebaba... ;)

 

To tu:

https://maps.app.goo.gl/J13VEL1N9N8woksw 9

 

https://maps.app.goo.gl/J13VEL1N9N8woksw9

 

Poprawiłam link. Aga ;)



image.thumb.png.ed93e1ca444c51f5a618cba25e07acb2.png

Edytowane przez Aga
poprawiłam link;)
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin coraz ciekawszy. Jestem jak najbardziej za… Dalszy termin majowy tez byłby dobry, ale ten jest już zdecydowanie cieplejszy…. U nas na wyjazd szykują się tylko dwie osoby dorosłe. Co do uczestnictwa młodszych nie mamy absolutnie nic przeciwko.  A dobry kebab nie jest zły, a nawet bardzo smaczny….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fala, jak długo trwa dojazd na Kretę? Oraz z którego miejsca w PL liczysz, bo ja z Gdańska jeszcze bym musiała doliczyć kilka godzin...

 

Jeżeli pojadę, to sama, córka się nie wyrwie ze studiów i z pracy niestety.

Ja jeszcze nie mam planu na sem. letni, ale to jest do ogarnięcia.

 

Istotna jest również kwestia kosztów, mniej więcej oczywiście  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni Wisła - Pireus, bez dłuższych postojów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie-subaru też wchodzą w grę? ;)

 

Kiedyś dojechaliśmy z Krakowa do Pireusu w 24h, z tym że jechaliśmy Imprezą non stop :D Nie polecam. ;)

W razie noclegu w okolicach Belgradu to ostatnio spaliśmy w fajnym pensjonacie przy winnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemekka napisał(a):

Czy nie-subaru też wchodzą w grę? ;)

 

Kiedyś dojechaliśmy z Krakowa do Pireusu w 24h, z tym że jechaliśmy Imprezą non stop :D Nie polecam. ;)

W razie noclegu w okolicach Belgradu to ostatnio spaliśmy w fajnym pensjonacie przy winnicy.

Pewnie że wchodzą.

Jechałem kiedyś Wisła - Pireus , to jest odległość sporo ponad 1800km. Wyjechałem o 6 rano, miałem stop na autostradzie w Grecji o 4h rano kolejnej doby, bo zasypiałem już - w sumie pewnie 26h w drodze.
Nigdy więcej.
Idealnie to 3 lub 4 dni, żeby się porozglądać po Bałkanach - ale domyślam się, że grupa nie będzie miała tyle czasu.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...