Skocz do zawartości

Czarny Hawk WRX vel. Pantera ;]


Mormegil

Rekomendowane odpowiedzi

Po miesiącach poszukiwań w końcu mogę się pochwalić swoją zdobyczą :)

Czarny Hawk WRX ale dosyć przyjemnie dłubnięty :)

mam nadzieję, że jeszcze się nadaje tutaj, jak nie to proszę przenieść do nie legala...

 

z ważniejszych rzeczy to oczywiście zakuty jak bozia przykazała, tłoki, panewki, szpilki etc.

Większy ICek

Przelotowy Devil

Nowe większe turbo

zawieszenie tein street

moc to 290KM i 500Nm

skrzynia po remoncie wzmocniona

komplet zegarów Defi + dodatkowy od temp spalin

hamulce w oplocie

 

mnóstwo innych dupereli których nie sposób wymienić :) turbo timer, blow off, kiera STi, radio blaupunkt, wzmacniacz itd itp...

 

Brzmi rewelacyjnie, wygląda rewelacyjnie, odpycha się rewelacyjnie.. w skrócie- jestem happy ! :)

 

Do zrobienia:

wyjebać gaz (założony 12k km temu ale poprzedni właściciel zrobił na nim może z 5 bo pękł tłok)

przyciemnić szyby

wymienić chlapacze

 

mechanicznie:

coś stuka metalicznie w okolicach lewego tyłu

temp spalin źle podłączony

od czasu do czasu falują obroty na jałowym na ciepłym silniku- do zdiagnoznowania.

 

reszta zdaje się być igła ;]

 

Auto ma służyć jedynie do poprawy humoru, raz na jakiś czas przelecieć po mieście, raczej toru nie zobaczy ale to nic pewnego.

Na codzień mam Audi A4 B8.

 

Zdjęcia dzisiaj z telefonu tak na szybko

 

Jakieś komentarze? Sugestie? :)

forum przod.jpg

forum tyl.jpg

silnik.jpg

Subaru przod.jpg

Edytowane przez Mormegil
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne bardzo to auto

na zdjęciach wygląda na doinwestowane

może to dziwnie zabrzmi, ale dlaczego w tego typu aucie zakładane są instalacje lpg

takie auto raczej bardzo rzadko kupuje się do codziennej eksploatacji po mieście, do pracy, odwieźć dzieci czy w trasach

po co więc lpg?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HoQ napisał:

Lalunia :)

 

Okrutny niut, ciekawi mnie jak znosi to "skrzynia po remoncie wzmocniona" i co to znaczy wzmocniona, to 5MT?

Mnie też trochę martwi ten moment więc może po demontażu gazu zrobię remap.. Albo po prostu zajadę ta skrzynię i wstawię coś nowego. 

To zwykła 5, wiem, że była remontowana ale jak wyglądało "wzmocnienie" to muszę się dowiedzieć. Ktoś miał taki moment w 5mt ? Przeżyje ? ;)

 

12 minut temu, MKK napisał:

ładne bardzo to auto

na zdjęciach wygląda na doinwestowane

może to dziwnie zabrzmi, ale dlaczego w tego typu aucie zakładane są instalacje lpg

takie auto raczej bardzo rzadko kupuje się do codziennej eksploatacji po mieście, do pracy, odwieźć dzieci czy w trasach

po co więc lpg?

 

 

 

Auto jest naprawdę dobrze utrzymane, zewnątrz bez dzwona, środek w super stanie. 

Co do lpg to nie mam pojęcia. Instalacja będzie niedługo na sprzedaż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2017 o 21:48, Mormegil napisał:

Jakieś komentarze? Sugestie? :)

Piękny Hawk! Z sugestii to tylko jedna: dbaj o niego! :D
 

 

Dnia 28.05.2017 o 21:48, Mormegil napisał:

blow off,

Fajny efekt jak robi "pss", ale z tego co wiem Subaru nie lubi blow off'a, bo ma map-sensor, a przez zawór upustowy sczytuje nieprawdziwe dane. Jeżeli coś źle napisałem, to proszę, żeby mnie ktoś poprawił. :)
Co do samego LPG, rób wg uznania, ale skoro nie widać korka i nie czujesz szczególnego spadku mocy, to dlaczego by nie oszczędzać. ;) Aleeee... jeżeli chodzi o LPG, to tyle opinii, ile użytkowników tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny i chyba optymalnie zrobiony wrx. 

Ja sie u siebie nie moglem jakos pogodzic z swiadomoscia sti z lpg i wywalilem,

nie wiem o ile w "normalnym" aucie mnie to nie przeszkadza o tyle w sportowym a takim jest przeciez wrx czy wrx sti nie moglbym miec...

Bezawaryjnosci :-)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zwolennikiem opinii, że na gaz to są zapalniczki (Chociaż nawet to mam na benzynę) a nie auta ;)

Bardziej cenie sobie koło zapasowe niż paliwo ;p zresztą Hawk i tak większość czasu spędza w garażu, tylko wieczory czasami umila ;) więc nie ma co szukać oszczędności ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dwie fotki z ostatniej wycieczki nad wodę;) 

Dodatkowo w pierwszym poście zapomniałem dodać, że zawieszenie w aucie to Tein Street ;)

W czwartek jedziemy na wymianę płynów i regulacje zawieszenia bo do garażu nie mogę wjeżdżać ^^

20170602_210933.jpg

20170602_210915.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtry wymienione. 

Diagnostyka zrobiona (klocki i tarcze przód do wymiany, wężyk spustowy od turbo cieknie więc do wymiany, z tylu coś urwane więc do wymiany) 

Demontaż gazu umówiony (jak by ktoś chciał prawie nie używana instalacje to pisać- wszystkie papiery mam)

Klocki i tarcze (nawiercane) zamówione. I cała reszta też zostanie zrobiona w przyszłym tygodniu ;)

Do tego poprawimy podłączenie czujnika temp spalin i będzie cacuszko ;)

Zostanie mi tylko ogarnąć Klime i przyciemnic szybki ale to już na spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, waka napisał:

Mialem takiego tylko blekitnego, bardzo milo wspominam i tesknie. Jednak jag to nie subaru. Wywal znaczek sti i bedzie pieknie:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jake to? Przeciez to z 30 kuni mniej będzie wtedy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...