Jump to content

Czarny Hawk WRX vel. Pantera ;]

Mormegil

Recommended Posts

Po miesiącach poszukiwań w końcu mogę się pochwalić swoją zdobyczą :)

Czarny Hawk WRX ale dosyć przyjemnie dłubnięty :)

mam nadzieję, że jeszcze się nadaje tutaj, jak nie to proszę przenieść do nie legala...

z ważniejszych rzeczy to oczywiście zakuty jak bozia przykazała, tłoki, panewki, szpilki etc.

Większy ICek

Przelotowy Devil

Nowe większe turbo

zawieszenie tein street

moc to 290KM i 500Nm

skrzynia po remoncie wzmocniona

komplet zegarów Defi + dodatkowy od temp spalin

hamulce w oplocie

mnóstwo innych dupereli których nie sposób wymienić :) turbo timer, blow off, kiera STi, radio blaupunkt, wzmacniacz itd itp...

Brzmi rewelacyjnie, wygląda rewelacyjnie, odpycha się rewelacyjnie.. w skrócie- jestem happy ! :)

Do zrobienia:

wyjebać gaz (założony 12k km temu ale poprzedni właściciel zrobił na nim może z 5 bo pękł tłok)

przyciemnić szyby

wymienić chlapacze

mechanicznie:

coś stuka metalicznie w okolicach lewego tyłu

temp spalin źle podłączony

od czasu do czasu falują obroty na jałowym na ciepłym silniku- do zdiagnoznowania.

reszta zdaje się być igła ;]

Auto ma służyć jedynie do poprawy humoru, raz na jakiś czas przelecieć po mieście, raczej toru nie zobaczy ale to nic pewnego.

Na codzień mam Audi A4 B8.

Zdjęcia dzisiaj z telefonu tak na szybko

Jakieś komentarze? Sugestie? :)

forum przod.jpg

forum tyl.jpg

silnik.jpg

Subaru przod.jpg

Edited by Mormegil
  • Upvote 1

ładne bardzo to auto

na zdjęciach wygląda na doinwestowane

może to dziwnie zabrzmi, ale dlaczego w tego typu aucie zakładane są instalacje lpg

takie auto raczej bardzo rzadko kupuje się do codziennej eksploatacji po mieście, do pracy, odwieźć dzieci czy w trasach

po co więc lpg?

1 godzinę temu, HoQ napisał:

Lalunia :)

Okrutny niut, ciekawi mnie jak znosi to "skrzynia po remoncie wzmocniona" i co to znaczy wzmocniona, to 5MT?

Mnie też trochę martwi ten moment więc może po demontażu gazu zrobię remap.. Albo po prostu zajadę ta skrzynię i wstawię coś nowego. 

To zwykła 5, wiem, że była remontowana ale jak wyglądało "wzmocnienie" to muszę się dowiedzieć. Ktoś miał taki moment w 5mt ? Przeżyje ? ;)

12 minut temu, MKK napisał:

ładne bardzo to auto

na zdjęciach wygląda na doinwestowane

może to dziwnie zabrzmi, ale dlaczego w tego typu aucie zakładane są instalacje lpg

takie auto raczej bardzo rzadko kupuje się do codziennej eksploatacji po mieście, do pracy, odwieźć dzieci czy w trasach

po co więc lpg?

Auto jest naprawdę dobrze utrzymane, zewnątrz bez dzwona, środek w super stanie. 

Co do lpg to nie mam pojęcia. Instalacja będzie niedługo na sprzedaż ;)

Dnia 28.05.2017 o 21:48, Mormegil napisał:

Jakieś komentarze? Sugestie? :)

Piękny Hawk! Z sugestii to tylko jedna: dbaj o niego! :D

Dnia 28.05.2017 o 21:48, Mormegil napisał:

blow off,

Fajny efekt jak robi "pss", ale z tego co wiem Subaru nie lubi blow off'a, bo ma map-sensor, a przez zawór upustowy sczytuje nieprawdziwe dane. Jeżeli coś źle napisałem, to proszę, żeby mnie ktoś poprawił. :)
Co do samego LPG, rób wg uznania, ale skoro nie widać korka i nie czujesz szczególnego spadku mocy, to dlaczego by nie oszczędzać. ;) Aleeee... jeżeli chodzi o LPG, to tyle opinii, ile użytkowników tego forum.

Ladny i chyba optymalnie zrobiony wrx. 

Ja sie u siebie nie moglem jakos pogodzic z swiadomoscia sti z lpg i wywalilem,

nie wiem o ile w "normalnym" aucie mnie to nie przeszkadza o tyle w sportowym a takim jest przeciez wrx czy wrx sti nie moglbym miec...

Bezawaryjnosci :-)

• Upvote 1

Osobiście jestem zwolennikiem opinii, że na gaz to są zapalniczki (Chociaż nawet to mam na benzynę) a nie auta ;)

Bardziej cenie sobie koło zapasowe niż paliwo ;p zresztą Hawk i tak większość czasu spędza w garażu, tylko wieczory czasami umila ;) więc nie ma co szukać oszczędności ;)

• Upvote 1

• 3 weeks later...

Dwie fotki z ostatniej wycieczki nad wodę;) 

Dodatkowo w pierwszym poście zapomniałem dodać, że zawieszenie w aucie to Tein Street ;)

W czwartek jedziemy na wymianę płynów i regulacje zawieszenia bo do garażu nie mogę wjeżdżać ^^

20170602_210933.jpg

20170602_210915.jpg

• Upvote 2

Olej i filtry wymienione. 

Diagnostyka zrobiona (klocki i tarcze przód do wymiany, wężyk spustowy od turbo cieknie więc do wymiany, z tylu coś urwane więc do wymiany) 

Demontaż gazu umówiony (jak by ktoś chciał prawie nie używana instalacje to pisać- wszystkie papiery mam)

Klocki i tarcze (nawiercane) zamówione. I cała reszta też zostanie zrobiona w przyszłym tygodniu ;)

Do tego poprawimy podłączenie czujnika temp spalin i będzie cacuszko ;)

Zostanie mi tylko ogarnąć Klime i przyciemnic szybki ale to już na spokojnie ;)

Mialem takiego tylko blekitnego, bardzo milo wspominam i tesknie. Jednak jag to nie subaru. Wywal znaczek sti i bedzie pieknie:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

28 minut temu, waka napisał:

Mialem takiego tylko blekitnego, bardzo milo wspominam i tesknie. Jednak jag to nie subaru. Wywal znaczek sti i bedzie pieknie:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jake to? Przeciez to z 30 kuni mniej będzie wtedy ;(