Skocz do zawartości

Z Legasia H6 MY'04 na Spec B MY'07


Oczkoo15

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, OWOC napisał:

Zauważyłeś jakąś różnice po wymianie chłodnicy?  

 

nope :D ale ja przed wymianą też nigdy nie widziałem żeby temperatura płynu chociaż drgnęła (przynajmniej póki uszczelka była cała). Temepraturę oleju rzadko spwrawdzałem więc w sumie nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Orear napisał:

Jak mierzycie temp. oleju? Zakładacie czujnik gdzieś i wskaźnik wewnątrz auta? 

Jakby to było proste w ogarnięciu to chętnie bym sobie taki gadżet zrobił, szczególnie na zimę gdy płyny grzeją się dłużej. 

 

Też jestem ciekawy czy po prostu dołożyli czujnik i wskaźnik, czy jakos z ECU da sie to wyciągnąć.

 

:coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Neutrino33 napisał:

 

Też jestem ciekawy czy po prostu dołożyli czujnik i wskaźnik, czy jakos z ECU da sie to wyciągnąć.

 

:coffee:

Z tego co wiem ECU w Legacy IV nie podaje temp. oleju.

A kontrolka temp. płynu w skrzyni biegów działa jakby 0/1 i jest poza ECU chyba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Orear napisał:

Z tego co wiem ECU w Legacy IV nie podaje temp. oleju.

A kontrolka temp. płynu w skrzyni biegów działa jakby 0/1 i jest poza ECU chyba. 

 

Czyli koledzy zamontowali dodatkowy czujnik. Jak mniemam w jakiejś stopce/podstawce pod filtr oleju.

Ale jak to mawiał Bogusław Wołoszański - Nie uprzedzajmy faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 20:44, Oczkoo15 napisał:

Legacy 2.0 pozytywnie mnie zaskoczyło, ale jednak co H6 to H6 ;) Komfort z jazdy i zapas mocy pod nogą spowodował powrót do 6 cylindrów. I tak właśnie kupiłem pierwszego w życiu Outbacka.

 

20220724_185111.thumb.jpg.5ff004831ed69fed6c7553a08e2eb85e.jpg

 

Fajna wersja, bo ostatni wypust z 2009 roku. Nieco ryzykowny zakup, bo egzemplarz z przebiegiem ponad 400tys km. Ale to kolejny dowód, żeby nie sugerować się przebiegiem przy zakupie tylko stanem faktycznym samochodu. Zrobiłem nim co prawda tylko 5tys km, ale zupełnie bezproblemowo. 

 

Krótkie porównanie do Legacy H6:

  • Największe zaskoczenie - prześwit. Wiedziałem, że OBK jest wyżej zawieszony, ale nie sądziłem, że różnica będzie aż tak kolosalna. Outbackiem wjeżdżam w miejsca o których bym nawet nie pomyślał w Legacy. Idealny na leśne drogi i delikatny teren.
  • Zawieszenie - bardziej miękkie, fajnie tłumi dziury. 
  • Przekładnia kierownicza - tutaj niestety na minus w porównaniu do Legacy, gdzie jest krótsza przekładnia. Choć to może bardziej kwestia przyzwyczajenia
  • Hamulce - minus nr 2. Tarcze 294mm z przodu to za mało jak na tą moc i wagę. Jakby jeszcze tego było mało to tył nie jest wentylowany
  • Outback wygląda bardziej hmm poważnie? Sprawia wrażenie większego przez te plastikowe poszerzenia na drzwiach i błotnikach. I bardzo ładne felgi dedykowane poliftowej wersji H6 ;)

 

Outback to zdecydowanie nie wyścigówka, ale w codziennym użytkowaniu chyba bardziej przekonuje. Dzięki prześwitowi bardziej wielozadaniowy. Kompletnie nie przejmujesz się progami zwalniającymi, a krawężniki też aż tak nie bolą.

Jeszcze apropo wielozadaniowości... Jakby ktoś chciał przewieźć 100 sporych kartonów to nie ma większego problemu :biglol:

 

20220722_180223.thumb.jpg.25f1f38d5606485e1560f6cb07fc8019.jpg

 

 

Wspomnę jeszcze o wersji, a mianowicie ostatni wypust w 2008/9 roku przyniósł kilka zmian. Po pierwsze - bezkluczykowy dostęp. Co prawda jestem fanem klasycznego kluczyka, ale... w codziennym użytkowaniu spore ułatwienie. Mając zajęte ręce zakupami z biedronki nie trzeba gmerać po kieszeniach, wciskasz przycisk i... już :biglol:  Są też nowe dekory we wnętrzu. I poważna zmiana nr 2 - radio z wbudowanym DVD. Można odtwarzać filmy na ekranie. Stacje radiowe wyświetlane na ekranie nawigacji. Fabryczny zestaw głośnomówiący z Bluetooth. AUX w podłokietniku. Do tego Dolby Pro Logic II i equalizer. W moim egzemplarzu dodatkowo było zmienione całe audio z zainstalowanymi dwoma wzmacniaczami w bagażniku. 

 

20220724_184117.thumb.jpg.f188ced47cb6c30c228b2895c9a5ed34.jpg

189373078_20220724_184040(1).thumb.jpg.39d6304c379a25f3a1e54b9762c41cf5.jpg

20220724_184328.thumb.jpg.914b794a8de00a31aacf6912024186a3.jpg

20220724_184500.thumb.jpg.b46a980401df022a7e3c00695e0a9d6b.jpg

20220724_184811.thumb.jpg.d73249678b4a1336c5227f21b887ec73.jpg

20220724_184804.thumb.jpg.2619a992962cd1ad732f101e1f496175.jpg

 

Piszę to wszystko po jakimś czasie. Outbackiem pojeździłem trochę ponad miesiąc, bardzo miło wspominam ten egzemplarz. Poprzedni właściciel był takim trochę fanatykiem. I bardzo fajna wersja, bo oprócz maksymalnego wyposażenia było kilka fajnych akcesoryjnych dodatków - schowek z dodatkowym podłokietnikiem, listwa na tylnym zderzaku, gniazdo zapalniczki i siateczki w bagażniku itp ;)

 

 

Fajny! widzialem go na OLX i nawet myslalem, ze to Twoj, bo chyba nawet podobne okolice.

BDB mi wygladal jak na ten przelot :) przynajmniej jest szansa, ze nie kręcony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.10.2022 o 22:02, Danko napisał(a):

Co to tam za Audio siedzi?

Dokładnie Ci nie powiem... Wszystko podłączone pod oryginalne radio. W bagażniku dwa wzmacniacze audisona, reszta pozostała zagadką ;)

 

W dniu 6.10.2022 o 22:02, Danko napisał(a):

I co do podłokietnika.. Chodzi Ci o taki, jak ja mam? 

Taak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
1 minutę temu, Danko napisał(a):

Ale o który samochód pytasz? @Oczkoo15zmienia samochody częściej, niż ja buty :mrgreen:

Ogólnie żeby tu ciągnął temat wymian zadkowozów :) tudzież poszerzania grona czterołapów :) bo jak nie schodzą na bieżąco to może w sumie sam spoty organizować na podwórku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Neutrino33 napisał(a):

 

nawet kiedyś na takim spocie byłem :D

zazdro :P  

w sumie też nie mam tak daleko do Was :) 40min A2-ką :P więc jakby co... <niezręczna cisza wyczekiwania na przejęcie pałeczki przez "drugą stronę"> 

 

w sumie to pod Agatem po drodze na Stryków można się fajnie "spocić" :) Zawsze tam zaglądam na śniadanko jak na Uć lecę... a wracając oczywiście obiadeł :) mega miejscówka, polecam wszystkim Prosiaczkowiczom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ori napisał(a):

zazdro :P  

w sumie też nie mam tak daleko do Was :) 40min A2-ką :P więc jakby co... <niezręczna cisza wyczekiwania na przejęcie pałeczki przez "drugą stronę"> 

 

w sumie to pod Agatem po drodze na Stryków można się fajnie "spocić" :) Zawsze tam zaglądam na śniadanko jak na Uć lecę... a wracając oczywiście obiadeł :) mega miejscówka, polecam wszystkim Prosiaczkowiczom

 

znany "paśnik" ;)

Dawaj znać jak będziesz śmigał przez Boat City. Na Tor wpadnij może :superhero:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Neutrino33 napisał(a):

 

znany "paśnik" ;)

Dawaj znać jak będziesz śmigał przez Boat City. Na Tor wpadnij może :superhero:

Bikerful łot Jułiszfor koz Judżast majt gedyt - jak to movie gawiedź za Uralem :)

Z tym torem bardzo chętnie :P U mnie nie ma takich przyjemności, choć w sumie Modlin coś tam niby działa...

z kolei na "lokalną" płytę poślizgową z mini torem mnie wpuścić nie chcieli w obawie o jej pozrywanie :P ale to z 5 lat temu było i kilka samochodów temu :D

 

Pokombinuję jak się wyrwać z macek rzeczywistości i zorganizować sobie trochę wolnego na kilka chwil przyjemności...

się zrymowało, a wcale nie miało :P

 

3ms i niech moc prosiaka będzie z Tobą :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...