Skocz do zawartości

Seriale


mati

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Dymian napisał:

co do książki- to jest mało King'a w King'u- zarzuciłem po 195stronach mówiąc WTF- gdzie Stefcio! ZA gówniarza przeczytałem dziesiątki jego książek, a teraz jak się serial pojawił..to doczytam, chociaż miło nie będzie.

 

King różnie pisze (a może różnych ghost-writerów zatrudnia...), niektóre jego książki były dla mnie super a niektóre nudne

Serial Outsider fajny, tylko zakończenie jakieś słabe (nie wiem czy tak samo było w książce)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, GREGG napisał:

 

King różnie pisze (a może różnych ghost-writerów zatrudnia...), niektóre jego książki były dla mnie super a niektóre nudne

Serial Outsider fajny, tylko zakończenie jakieś słabe (nie wiem czy tak samo było w książce)  

Przykład „Bastion” książka kozak serial i film średnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gumas_72 napisał:

Przykład „Bastion” książka kozak serial i film średnie 

 

Miniserial kojarzę, był wieki temu zrobiony i nie dało się tego w ogóle oglądać, a o filmie nawet nie słyszałem

Dla mnie Bastion i Mroczna Wieża to absolutny top Kinga, są z początków jego twórczości, wtedy mu się chciało i miał oryginalne pomysły

Wcześniej czy później mam nadzieję, że ktoś zrobi serial z Mrocznej Wieży i to może być hit, a materiału jest na kilka ładnych sezonów      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowość na netflix: white lines- ciągnie ciągnie mnie ostatnio do nieanglojęzycznych pozycji- tu historia jakoś się kupy trzyma, jest momentami ciekawie, czasem żałośnie- ale takie pod 6/10 można mu dać. AAA no i bez dzieci oglądać, bo pojawiają się golizny i inne orgie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidding z Carrey'em- jak ktoś nie oglądał w ogóle to do nadrobienia. O ile 1wszy sezon zapamiętałem sobie bardzo dobrze, tak drugi nie podołał- choć jako całość godna polecenia.

 

 

Dokończyłem książkę Outsider i ledwo ją zamknąłem to odpaliłem HBO. Ogólnie książka vs ekranizacja to jakieś 70%. Ekranizacja nie jest prowadzona jak po sznurku- ale są zdania żywcem z książki, a są też inne wątki lub inaczej poprowadzone.

 

Ogólnie pierwsze odcinki reżyserował Bateman- no i te są jeszcze OK, ale im dalej w las tym gorzej. Późniejsze odcinki są rozwleczone, zamiast 10 odcinków powinno być ~6, dziwna praca kamery, dziwne ujęcia, brak wielu scen z pokazaniem zbrodniarza etc.

Przeciętna gra aktorska- kilku z nich zachowuje się jak  Jim Parsons przed kamerą- czyli jest sobą, 0 gry, kolejna rola a to ctrl+c ctrl+v tylko np. wąs doklejony itd..

Zawiodłem się, gdyby nie to, że chciałem przekonać się, jak potoczy się ekranizacja to bym max. po 3 odcinkach wyłączył.

 

Jakby ten serial w takiej formie wyszedł z 10 lat temu, ramię w ramię np. z Breaking Bad- to byłaby petarda dobre 9/10, jednak wszystko poszło do przodu w serialach, a twórcy lekcji nie odrobili. Z grzeczności dam 6/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Baro napisał:

Skończyłem właśnie „Faudę”. 
Drugi sezon wyrywa z butów.

Do tego ewidentny product placement Subaru, w każdym odcinku, wiele razy. Wszyscy jeżdżą Legacy :)

 

Cieszę się, że Ci pod gust moja podpowiedź trafiła. A jak unorthodox? Oraz The spy jeśli nie widziałeś- a chcesz zostać w realiach innych religii.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dymian napisał:

 

Cieszę się, że Ci pod gust moja podpowiedź trafiła. A jak unorthodox? Oraz The spy jeśli nie widziałeś- a chcesz zostać w realiach innych religii.


Trafiła świetnie, dzięki wielkie! 
The Spy polecałem tu tez osobiście. Żałuję aż, ze był tylko mini serialem. 
Natomiast obejrzeć Unorthodox nie dałem rady. Żona jednak obejrzała i chwaliła. Ja również, bo miałem chwilę spokoju ;) Także, mimo wszystko, dzięki :) 

 

Wracam teraz chyba dokończyć Gomorrę. Utknąłem na trzeciej serii jakiś czas temu. Może po przerwie znowu złapię ten klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Baro napisał:


...

 

Wracam teraz chyba dokończyć Gomorrę. Utknąłem na trzeciej serii jakiś czas temu. Może po przerwie znowu złapię ten klimat.

no to jak się przestawisz z . السلام عليكم As-Salāmu `alaykum na gangsta to po Gomorrah "cyknij" 4blocksSuburrę, potem berlińskie psy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Baro napisał:


Trafiła świetnie, dzięki wielkie! 
The Spy polecałem tu tez osobiście. Żałuję aż, ze był tylko mini serialem. 

A ja żałuję, że tak mało jest miniseriali o zamkniętej wizji i przemyślanej formie odnośnie całości. A tak kończy się to najczęściej nieciekawie. Czy House od Cards był dobrym serialem? A GoT? Zależy czy oceniamy do połowy czy całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przymar napisał:

A ja żałuję, że tak mało jest miniseriali o zamkniętej wizji i przemyślanej formie odnośnie całości. A tak kończy się to najczęściej nieciekawie. Czy House od Cards był dobrym serialem? A GoT? Zależy czy oceniamy do połowy czy całość.

 

sporo jest tytułów, gdzie w ogóle drugi sezon powstaje chyba tylko po to, aby zepsuć całość. Ale żądza $ wygrywa.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dymian napisał:

 

sporo jest tytułów, gdzie w ogóle drugi sezon powstaje chyba tylko po to, aby zepsuć całość. Ale żądza $ wygrywa.


Fair. Chodziło mi raczej o to, ze tak dobrze się oglądało, iż mógłby trwać dłużej.

 

Inna sprawa, ze akurat ten przypadek to sposób na budowanie swojej wersji historii w świadomości ludzi na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baro napisał:


...Chodziło mi raczej o to, ze tak dobrze się oglądało, iż mógłby trwać dłużej.

 

...

i tak samo ja miałem z kilkoma pozycjami- kupowałem specjalnie subskrypcję hbo etc. żeby swój serial z TOP10 poprzedniego roku zobaczyć w kontynuacji- a nowe to śmieć, aż boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem pierwszy sezon "Domu z papieru" i nie wiem czy będę oglądać dalej - polecieli wg strasznie przewidywalnego schematu, tzn mieli genialny plan przygotowywany pół życia i po chwili wszystko się zaczyna sypać z głupich powodów. Liczyłem na cos w stylu filmu "Inside Man" z Clivem Owenem, a jest napad który typowo idzie źle. 
 

Druga rzecz: "Siły kosmiczne" - niby Steve Carell, niby od twórców "The Office", a ledwo się uśmiechnąłem przez trzy odcinki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Turbo napisał:

Obejrzałem pierwszy sezon "Domu z papieru" i nie wiem czy będę oglądać dalej - polecieli wg strasznie przewidywalnego schematu, tzn mieli genialny plan przygotowywany pół życia i po chwili wszystko się zaczyna sypać z głupich powodów. Liczyłem na cos w stylu filmu "Inside Man" z Clivem Owenem, a jest napad który typowo idzie źle. 
 

 

 

I o to w tym Chodzi ;)

 

Oglądnij resztę serii - znam takich którzy po pierwszej mówili blleeee a 4 oglądnęli podnieceni w jedną noc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...