Skocz do zawartości

Seriale


mati

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, niebieskiultras napisał:

stranger things oglądał ktos?

 

Tak, jeśli podobają Ci się klimaty w stylu "The Goonies" Spielberga, urodziłeś się w okolicy stanu wojennego, a przygodę z komputerem zaczynałeś od:
Atari/Commodore/ZX Spectrum to tym bardziej będzie Ci się podobał.

Dla mnie jeden z lepszych seriali na Netfliksie.

Obok Breaking Bad, Narcos, i drugiego sezonu Daredevila...

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, uagun napisał:

 

Tak, jeśli podobają Ci się klimaty w stylu "The Goonies" Spielberga, urodziłeś się w okolicy stanu wojennego, a przygodę z komputerem zaczynałeś od:
Atari/Commodore/ZX Spectrum to tym bardziej będzie Ci się podobał.

Dla mnie jeden z lepszych seriali na Netfliksie.

Obok Breaking Bad, Narcos, i drugiego sezonu Daredevila...

Urodziłem sie juz po upadku komuny ale przygode z komputerami zaczynalem od atari i win 95

Oglądałem zwiastun i tak nawet mi sie podoba a mało co oglądam w tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, niebieskiultras napisał:

stranger things oglądał ktos?

Czekam na 4 sezon. Mój top10 seriali. Jak nie lubisz SF nie będziesz zachwycony plus super muzyka i cała otoczka tamtej epoki. Podobnie odjechany jest: Dark. Tez polecam - tu klimat RFNu i zachodu lat 70-80tych

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gumas_72 napisał:

To po obejrzeniu nie próbujcie oglądać innych produkcji o Pablito bo są totalnie tandetne.
ps:

Mi Np: narcos mexyk nie podeszło całkowicie. No nie ten realizm i za bardzo kiczowate.

 

Mnie bez Pabla to w ogóle nie podchodzi. Dlatego po dwóch pierwszych seriach dalej nie mogłem.

 

"intruza", jakby mnie ktoś pytał, nie oglądajcie.

 

Może do "homeland" wrócę? Się zatrzymałem na serii z wątkiem berlińskim. Tam, zresztą podobnie, jak w Narcos, trzy pierwsze serie z głównym bohaterem były najlepsze moim zdaniem. Da się to dalej oglądać?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, B-52 napisał:

Może do "homeland" wrócę?

Właśnie kończę pierwszy sezon, po raz drugi ;)

Za pierwszym razem oglądałam to non stop, teraz mam niestety mniej czasu. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Baro napisał:

 

„Fauda” faktycznie mega mnie wciągnęła. Jestem w połowie drugiego sezonu i przyznaję, że wymiata. Także dzięki za rekomendację :)

”Unorthodox” natomiast nie dałem rady.

 

Berlińskie psy, 4blocks zaliczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, B-52 napisał:

 

 

Może do "homeland" wrócę? Się zatrzymałem na serii z wątkiem berlińskim. Tam, zresztą podobnie, jak w Narcos, trzy pierwsze serie z głównym bohaterem były najlepsze moim zdaniem. Da się to dalej oglądać?

Da się ale nie będę oszukiwał czuć sztuczne wydłużanie co wnerwia. Takie oglądanie z przyzwyczajenia 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu sporo ciekawych propozycji z Ameryki więc dla odmiany zaproponuję coś z naszego europejskiego podwórka. ;)

Dostępne na HBO (kolejność przypadkowa) :

 

Obsesja Eve - obecnie leci trzeci sezon, już o tym serialu wspominałem w tym wątku ale nie sposób pominąć go w tym zestawieniu. Sensacja, kryminał, wątki szpiegowskie oraz toksyczna fascynacja sobą dwóch zupełnie różnych bohaterek.

 

Babilon Berlin - lata dwudzieste ubiegłego wieku w stolicy Niemiec. Kryminał ze zjawiskową Liv Lisą Fries i klimatem podobnym do opowiadań o Eberhardzie Mocku z Breslau Marka Krajewskiego.

 

Tabu - XIX wieczny Londyn, mrok, mistycyzm i rewelacyjny jak zawsze Tom Hardy w roli głównej. Oglądając ten serial niemal czujemy smród z miejskiego rynsztoka.

 

Statyści - autorska produkcja Rickiego Gervaisa. Autoironiczna opowieść o statystach filmowych marzących o życiu celebryty i wielkiej karierze. Gościnnie wiele gwiazd światowego formatu.

Przy okazji tego serialu i jego scenarzysty, reżysera i odtwórcy głównej roli polecam też „Biuro”

 

W cieniu - rumuńska produkcja o taksówkarzu z Bukaresztu, który po godzinach jest kilerem zatrudnionym w organizacji przestępczej.

 

Gentelmen Jack - XIX wiek, prowincja angielska. Odważna,, wyzwolona i inteligentna posiadaczka ziemska nie mająca zamiaru dostosować się do reguł panujących w męskim świecie. Kino historyczne na podstawie pamiętników głównej bohaterki. 

 

Trust - to produkcja brytyjsko amerykańska opowiadająca o prawdziwych dramatycznych wydarzeniach z 1973 roku które doświadczyły młodego człowieka z rodziny Gettych, wnuka jednego z najbogatszych ludzi na świecie tamtych nie tak dawnych lat. Poruszająca opowieść o porwaniu, bezsilności matki, skąpstwie bogatego dziadka i syndromie sztokholmskim. Gwiazdorska obsada: Donald Sutherland, Hilary Swank, Brendan Fraser i inni.

 

Zapomniałbym o serialu z zeszłego roku, który nieźle namieszał mi w głowie pt. „Rok za rokiem”. Naprawdę niesamowita, przerażająca i bardzo realistyczna opowieść o Wielkiej Brytanii i Europie w najbliższych nadchodzących latach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Michał W.
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gumas_72 napisał:

Tabu-świat bez upiększania taki jaki wtedy był pewnie i tak w 70-80 %.Warto a nawet trzeba. Zdjęcia, muzyka klasa.

Serial OK, ale, uwaga - spoiler, kończy się niezbyt wiążąco, a o kontynuacji coś nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dorzucić jeszcze kilka tytułów europejskich dostępnych na Netflix ale jak się zastanowiłem to tylko „Dark” wciągnął mnie od początku do końca.

Dobrze zapowiadał się dla mnie „Peaky Blinders” ale zarzuciłem go po pierwszym sezonie. 

„Czarne lustro” i „Dom z papieru” mimo interesujących początków też jakoś narazie mnie nie wessało.

 

Z seriali komediowych za to śmiało polecam:

Technicy-magicy

Edytowane przez Michał W.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gangs of london- znane twarze, dobrze zagrane. Mega sceny strzelanin etc. Czasem pomysł nie jest idealny/logiczny, ale jako rozrywka w sam raz.
7/10

 

P.S. najlepsze są oceny na międzynarodowych forach, ..."że fajny, że sceny, że montaż..."  a na pl marudzenie nie ma końca;)

Edytowane przez Dymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam serial "Community" który nie tak dawno pojawił się na Netflixie. Nie zrażajcie się na początku, im dalej w las tym serial robi się bardziej "meta" i dla fanów szeroko pojętej pop-kultury są naprawdę dobre momenty. Oprócz 4-tego sezonu, przed którym twórca, Dan Harmon, został zwolniony. Powrócił jednak na 5-ty i 6-ty po fali krytki która spadła na czwarty sezon tworzony bez jego udziału. W serialu maczali też palce bracia Russo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch tygodni wieczorami przenoszę się na mroczną, baśniową planetę Thra z serialu Netflixa pt. „Ciemny kryształ: Czas buntu”, który jest prequelem nakręconego w 1982 r. „Ciemnego kryształu” Jima Hensona (tak to ten od Muppetów i Fraglesów). Opowieść inna niż wszystko co nakręcono w ostatnich dwudziestu lub trzydziestu latach z gatunku fantasy, polecam. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michał W. napisał:

Ja od dwóch tygodni wieczorami przenoszę się na mroczną, baśniową planetę Thra z serialu Netflixa pt. „Ciemny kryształ: Czas buntu”, który jest prequelem nakręconego w 1982 r. „Ciemnego kryształu” Jima Hensona (tak to ten od Muppetów i Fraglesów). Opowieść inna niż wszystko co nakręcono w ostatnich dwudziestu lub trzydziestu latach z gatunku fantasy, polecam. :)

Do sprawdzenia :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było to przy okazji na bieżąco idącego Domu Grozy- miasto aniołów oglądnąłem oryginalne 3 sezony, myślałem, ze serial o wampirach i innych Frankensteinach to jest nie dla mnie, ale ten to raki trochę przekorny psychologiczny serial grozy - polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś lubi Stephena Kinga i niepokój obecny w jego prozie to polecam serial The Outsider na HBO GO.

Książki nie czytałem, ale ponoć serial jest jednym z nielicznych przypadków, gdzie ekranizacja jest lepsza od pierwowzoru...

W obsadzie Ben Mendelsohn (nikt tak jak on nie pali już papierosa - nieodłącznie w kąciku ust) plus Jason Bateman.

Dla mnie jak na razie najlepsze co puścili na HBO w tym roku.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, uagun napisał:

Jak ktoś lubi Stephena Kinga i niepokój obecny w jego prozie to polecam serial The Outsider na HBO GO.

Książki nie czytałem, ale ponoć serial jest jednym z nielicznych przypadków, gdzie ekranizacja jest lepsza od pierwowzoru...

W obsadzie Ben Mendelsohn (nikt tak jak on nie pali już papierosa - nieodłącznie w kąciku ust) plus Jason Bateman.

Dla mnie jak na razie najlepsze co puścili na HBO w tym roku.

 

1 godzinę temu, Michał W. napisał:

Dla fanów Stephena Kinga polecam też dwa sezony Castle Rock na HBO. 

 

Też zdecydowanie te oba, chociaż 2 sezon Castle Rock trochę trochę słabszy

Outsider bez zastrzeżeń, wręcz ideał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, uagun napisał:

Jak ktoś lubi Stephena Kinga i niepokój obecny w jego prozie to polecam serial The Outsider na HBO GO.

Książki nie czytałem, ale ponoć serial jest jednym z nielicznych przypadków, gdzie ekranizacja jest lepsza od pierwowzoru...

...

 

co do książki- to jest mało King'a w King'u- zarzuciłem po 195stronach mówiąc WTF- gdzie Stefcio! ZA gówniarza przeczytałem dziesiątki jego książek, a teraz jak się serial pojawił..to doczytam, chociaż miło nie będzie. 

 

Co do ekranizacji książki w serialu- nie zawiodłem się na ślepnąc od świateł.

 

 

Jeżeli chodzi o główny wątek- to Valerię męczę na netflix- no drugim sense8 to to nie będzie, ale w sam raz na jedno oko.

Edytowane przez Dymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ayu napisał:

The Last Dance. Dla mnie jako dla fana koszykówki z tamtych lat oraz aktywnego w tej dziedzinie ogląda się ten serial świetnie. Dużo, dużo smaczków.

 

Mam to samo. 

Czekam na ostatnie dwa odcinki.

Pamiętam jak wtedy wszyscy moi znajomi chcieli mieć czapeczki albo bluzy z Bykami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzepas napisał:

 

Mam to samo. 

Czekam na ostatnie dwa odcinki.

Pamiętam jak wtedy wszyscy moi znajomi chcieli mieć czapeczki albo bluzy z Bykami ;) 

Z Bykami to jedno ale liczyło się ile jest szwów na czapce. Na dzielni chłop był w stanach i kupił tam czapkę. Osiedle zawyrokowało - podróba :biglol:

Genialny serial. Choć nie powiem dużo alko i tytoniu. Sam bohater podczas wywiadów popija rudą :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...