Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

BartZ, nie przesadzaj. w przypadku androida przeciążenie często zaczyna się po instalacji zestawu facebook + messenger

a to inna sprawa że te aplikacje ciągną. Łączne teraz jak patrze fb 180 MB, mes 80 Mb, jedynie przegladarka z wykorzystaniem ramu się do nich zbliża przy otwartych ok. 10 zakładkach, a reszta nie przekracza 50MB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BB to tytanic, niestety. Szkoda by się ładować na ten pokład.

 

Teraz kwestia co z Windowsem...jest szansa na przeżycie, choć nieduża.

 

Mam BlackBerry Z3. To znaczy miałem go miesiąc, bo potem niestety podczas resetu miałem mały problem z baterią... i się wysypał system. Dałem do naprawy i co ciekawe telefon popłynął do UK i tam został wymieniony na nowy. Bez żadnych kosztów z mojej strony. Wszystko za darmo. Teraz go mam od kilku dni i... jest genialny. Fakt - mało aplikacji (w większości bzdurnych, bo podstawowe są) i aparat bardzo kiepski. Za to wygląd, jakość wykonania, BB OS10, płynność działania, wygląd menu... cudo! Bateria... przy moim użytkowaniu około 2-3 dni, jak ktoś lubi męczyć telefon to pewnie do 1 dnia - ale to jak każdy smartfon.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do użytkowników Samsunga Galaxy Note 4 w wersji C czyli z exynosem o poradę gdzie szukać info i  softu do niego.

Chodzi mi o polskie strony bo xda znam .

Będzie to mój pierwszy telefon na andku i muszę się zorientować w co "wdepnąłem"

Dzięki

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do użytkowników Samsunga Galaxy Note 4 w wersji C czyli z exynosem o poradę gdzie szukać info i  softu do niego.

Chodzi mi o polskie strony bo xda znam .

Będzie to mój pierwszy telefon na andku i muszę się zorientować w co "wdepnąłem"

Dzięki

 

 

PzDr

android.com.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BartZ, nie przesadzaj. w przypadku androida przeciążenie często zaczyna się po instalacji zestawu facebook + messenger

Nie używam żadnego.
A ja używam regularnie, również tapatalk, kilku skrzynek pocztowych i aplikacji internetowych i wszystko działa płynnie. Na pewno mniej wygodnie niż na PC, ale nie zauważam jakiegoś przeciążenia. Natomiast jeśli chodzi o FB, to podobno dobrze jest nie instalować aplikacji na smartfonie tylko korzystać z przeglądarki.

 

HTC One M8

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

BartZ, nie przesadzaj. w przypadku androida przeciążenie często zaczyna się po instalacji zestawu facebook + messenger

Nie używam żadnego.
A ja używam regularnie, również tapatalk, kilku skrzynek pocztowych i aplikacji internetowych i wszystko działa płynnie. Na pewno mniej wygodnie niż na PC, ale nie zauważam jakiegoś przeciążenia. Natomiast jeśli chodzi o FB, to podobno dobrze jest nie instalować aplikacji na smartfonie tylko korzystać z przeglądarki.

 

HTC One M8

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

yhy, fajnie. szkoda tylko, że zarówno one m8 jak i galaxy s3 są telefonami z najwyższej półki w momencie premiery - przestarzałe lekko, ale działające na systemach aktualnych w momencie premiery i ew aktualizacjach, ale nie zbyt nowych. ciekawe co to ma do rzeczy, gdy mowa jest o telefonach, które są ze średniej półki. bieżącej, ale to i tak nie ma nic do rzeczy.

 

btw. mi xperia z jakoś działa katowana i też, ale co z tego, skoro ma 2GB RAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja w końcu zakupiłem Lumię 830.

 

Dlaczego tak:

- podoba mi się kształt i jest fajny pomarańczowy, i to nadal jest jeszcze logo Nokia :)

- metalowa ramka, można postawić na kancie

- aparat wystarczający (mało się bawiłem, ale na pierwszy rzut oka podoba mi się *z pewnymi uwagami)

- ma ekran Glance – tj. widać zegarek i powiadomienia na zablokowanym telefonie (np. Lumia 930 tego nie ma)

- podobno całkiem nieźle trzyma bateria ze względu na gorszą rozdzielczość ekranu (nie widzę wad) oraz procesor, który nie jest mega mega szybki (w gry nie grywam, więc nie zależy mi)

- mapy, nawigacja offline (zobaczymy jak się sprawdzi)

- slot na kartę mSD

- Office

 

 

Co mnie wkurza:

- *nie mogę zmienić rozdzielczości robionych zdjęć (nie zawsze potrzebuję fotki 8MP)

- bardzo, ale to bardzo mi brakuje sposobu wybierania numeru jak w N8. Tzn. naciskam cyferki a telefon podpowiada nazwy z kontaktów wg literek na klafiszac cyfr. Tu jest to o wiele trudniejsze. Duży minus

- brak profili dźwięków (wyciszyć można szybko, ale profile były bardziej użyteczne)

- pewne opcje poukrywane, że znaleźć je jest sztuką

- żeby wyłączyć transfer danych komórkowych trzeba dogrzebać się do ustawień, nie ma na górnej belce... Nie potrafię zrozumieć dlaczego WiFi i BT tam jest a danych nie...

 

Ogólna ocena pozytywna, pewnych rzeczy brakuje trochę, ale już tak jest – logiki projektantów na pewno do końca nie zrozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten telefon, ale dlugo z nim nie wytrzymałem... potwornie lagowal, czasami nie dalo sie wlaczac przeglądarki itd. Oholnie poprzednik byl sporo lepszy. Na plus na pewno design i jakos wykonania

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciężko w to uwierzyć, ale wróciłem do leciwego HD2 z custom i chyba jedynym słusznym KK4.4.4 czekał na porządny tel i mam nadzieję, ze od Sony.

 

Ma robić świetne zdjęcia, czyli Sony, ma być stereo czyli HTC one, ma być świetnej jakości czyli BB i ma mieć androida najlepiej 4.4.4.

 

Poza tym maja być akcesoria jak stacja dokujaca, aktywny uchwyt z ładowaniem.

 

Mój m7 jest na sprzedaż plus wszelkie OEM akcesoria jak głośnik basowy po klucz BT antykradziezowy, oczywiście uchwyt aktywny tel tez mam itd. Tel nie brandowany, czyli HTC UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z takimi wymaganiami to musisz kupić dobrego grajka, BB, jakiś telefon z 4.4.4 i aparat. łącznie - 4 urządzenia. chce Ci się tyle w kieszeniach nosić?

 

:D

 

 

a tak bardziej na poważnie, to takiego czegoś nie znajdziesz. niestety... jeśli oczekujesz jakości BB to szukaj tylko w BB, ale to ani stereo, ani android, ani zdjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, to są minusy BB, ale... szczerze mówiąc, jeśli chodzi o takie podstawowe użytkowanie, mi na BB(ale przy starym sofcie) niczego nie brakowało. ryjbuk - był, przeglądarka - była, komunikatory - były. jedyne co by brakowało to w sumie jakdojade.pl, no i jakichś gierek na wieczór. ewentualnie navi, no ale chyba google maps było a i tak uważam, że do auta lepsze navi dedykowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chce ktoś mojego BlackBerrego Z3? Zamienię na coś świeżego z windowsem. 

 

Może jestem zbyt wymagający, ale to jest tragedia. Nieintuicyjne, czasem złapie takiego laga, że mam ochotę rzucić nim o podłogę, zdjęcia mój rower robi lepsze... 

 

No, ale ładnie wygląda, jest solidnie wykonany, ma fajny ekran i ma sporo "biznesowych funkcji". 

 

Ps. moja propozycja jest poważna - telefon prawie nowy. Użytkuje go może z 1,5 miesiąca. Nie ma śladów użytkowania. Kupiłem go w sieci Świat GSM i po miesiącu po wysłaniu na naprawę (z mojej winy) przysłali mi zupełnie za darmo nową sztukę z nowym softem. Najchętniej zamienię na Lumię 640, choć rozważę każdą propozycję :)

 

Ps2. działa on na systemie BB OS10, więc niech ewentualni chętni zobaczą sobie w Internecie jak to wygląda i jak działa. Żeby potem nie było, że im "G" wcisnąłem ;)

Ps3. niezniszczony, sensowny telefon z androidem też wchodzi w grę :)

 

Ps4. tak, wiem. Zachęciłem ewentualnego klienta :D

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...