Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, Zyzol napisał:

Oczywiście, że super, pod warunkiem, że masz ładowarkę bezprzewodową w samochodzie. Większość jednak nie ma, a zmuszanie do zakupu takowej uważam za słabe.

Kablem naładujesz wszędzie, w domu w pracy, w samochodzie, a bezprzewodowo niekoniecznie. Tylko nie mów, że będziesz biegał z bezprzewodowo ładującym powerbankiem w kieszeni ;) 

A nie, do biegania raczej telefonu nie biorę, a powerbanku to już wcale. Ale byłoby to prostsze z bezprzewodowym ładowaniem niż z dodatkowym kablem :) 

No jak ktoś nie ma to inna sprawa, rzecz istnieje od dawna, do tego na tyle uniwersalna że ładuje bez znaczenia czy apple/samsung/hui/.... Ja swoją bezprzewodową na której obecnie w pracy telefon leży mam jeszcze z logo Nokia z dawnych lat jak jeszcze Nokia robiła telefonu z windows phone. Może nie jest tak szybka jak nowoczesne ale przynajmniej nie się nie grzeje. Jak dla mnie telefon bez dziury na kabel będzie lepszą opcją - zwłaszcza jeśli zwiększy to jego szanse na przetrwanie w przypadku nura do wody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RoadRunner napisał:

Pytanie czemu akurat w przypadku maski a nie ogólnie ? FaceID ma problemy jak nosi się czapkę, okulary przeciwsłoneczne czy jak słońce mocno świeci.

nie miewam z tym problemów, czy w okularach czy w czapce, z broda długa, krótką zazwyczaj odblokowuje, a jak nie to problem upatruję w jakiś innych czynnikach skoro zazwyczaj działa.

 

38 minut temu, Zyzol napisał:

Oczywiście, że super, pod warunkiem, że masz ładowarkę bezprzewodową w samochodzie. Większość jednak nie ma, a zmuszanie do zakupu takowej uważam za słabe.

nowe samochody często mają, to bym powiedział że w tym przypadku chcąc kablem zmuszony jestem do zakupu. A jak w starym nie mam nawet gniazda USB to jestem zmuszony zakupu ładowarki do zapalniczki, albo adaptera żeby kabel podpiąć;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radekk napisał:

nowe samochody często mają, to bym powiedział że w tym przypadku chcąc kablem zmuszony jestem do zakupu.

Często w opcji. Kabel dostajesz z telefonem, więc masz :PTego chyba jeszcze nie usunęli z pudełek ;)

Jest jeszcze kwestia Apple CarPlay. Większość aut ma to realizowane przewodowo. Jak to miałoby być realizowane? Podpinam bezprzewodowy kabel?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jmiciuk napisał:

No ale w nowych jest ta ładowarka Magsafe. Imho bezpieczniejsza opcja niż odstająca wtyczka

Kabelek złamie się zaraz przy wejściu do samej ładowarki...niestety wiem z doświadczenia. Moja żona odziedziczyła, że tak powiem w spadku trochę urządzeń tej firmy i generalnie za model biznesowy to "Greenpeace" - gdyby jeszcze istniał - powiesiłby cały zarząd. Urządzenia generują konieczność produkowania masy taki pierdół jak właśnie ładowarki czy zasilacze, są celowo produkowane tak by się zepsuć, dodatkowo są nierozbieralne, a oryginały kosztują chore pieniądze. Systemy operacyjne - były - spoko, teraz nawet software niedomaga. Jak dla mnie z tym nadgryzionym jabłkiem to jest trochę tak jak z egzotycznymi supersamochodami...niby takie super, ale wiekszość czasu na warsztacie stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zyzol napisał:

Często w opcji. Kabel dostajesz z telefonem, więc masz :PTego chyba jeszcze nie usunęli z pudełek ;)

Jest jeszcze kwestia Apple CarPlay. Większość aut ma to realizowane przewodowo. Jak to miałoby być realizowane? Podpinam bezprzewodowy kabel?:P

tam i latam codziennie z kablem dom samochód/samochody, a jak mam w samochodzie usb 2.x a kabel usb-c albo odwrotnie to co? też zmusili mnie do zakupu kabla, czy nowego samochodu.

To może wreszcie zaczną robić CarPlay bezprzewodowo, akurat tu widzę atut. A jak ktoś nie chcę przecież nie każą nikomu zmieniać telefonu na taki bez złącza, te mające dziurkę jeszcze trochę podziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekk napisał:

To może wreszcie zaczną robić CarPlay bezprzewodowo, akurat tu widzę atut

Zgadzam się, to bardzo dobre rozwiązanie. Niestety jakoś producenci aut się nie spieszą z jego wdrożeniem. BMW zaczęło jakiś czas temu, a potem niewiele się działo w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.06.2021 o 11:52, Zyzol napisał:

Często w opcji. Kabel dostajesz z telefonem, więc masz :PTego chyba jeszcze nie usunęli z pudełek ;)

Jest jeszcze kwestia Apple CarPlay. Większość aut ma to realizowane przewodowo. Jak to miałoby być realizowane? Podpinam bezprzewodowy kabel?:P

https://carlinkitcarplay.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajoma mocno chce kupić Huawei P30 PRO. Ten wg opisu jest jeszcze na Android 9.0 i niby ma tam w zapasie update do Androida 10. Moje pytanie natomiast brzmi, czy Huawei wymusi na tym urządzeniu aktualizację do tego ich nowego systemu operacyjnego? Z tego co wiem, to urządzenia z procesorem Kirin 980 mają mieć możliwość aktualizacji do nowego OS w jakiejś czwartej turze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Orear napisał:

Znajoma mocno chce kupić Huawei P30 PRO. Ten wg opisu jest jeszcze na Android 9.0 i niby ma tam w zapasie update do Androida 10. Moje pytanie natomiast brzmi, czy Huawei wymusi na tym urządzeniu aktualizację do tego ich nowego systemu operacyjnego? Z tego co wiem, to urządzenia z procesorem Kirin 980 mają mieć możliwość aktualizacji do nowego OS w jakiejś czwartej turze... 

Myślę, że na forum p30 pro znalazło by się stosowną informację, natomiast jeśli chodzi o sam telefon to mam od pół roku 8/256 i polecam. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kiwi 4ester napisał:

Myślę, że na forum p30 pro znalazło by się stosowną informację, natomiast jeśli chodzi o sam telefon to mam od pół roku 8/256 i polecam. :thumbup:

No dobra, ale nie martwi Cię to, że istnieje cień szansy, że wpakują Ci nowy OS tak bez pytania podczas jednej aktualizacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Orear napisał:

No dobra, ale nie martwi Cię to, że istnieje cień szansy, że wpakują Ci nowy OS tak bez pytania podczas jednej aktualizacji? 

Raczej nie ma takiej opcji. Zmiana systemu to bardzo duża paczka by musiała być, której nie muszę instalować :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał:

warto jeszcze brać iPhone 8 czy lepiej dołożyć do SE2? Różnica w cenie między 400-500 zł. Telefon raczej w perspektywie na ok rok, więc kwestie wsparcia itp raczej bez znaczenia.


jak na rok, to myślę że nie warto. Żona używa 8 od nowości i nie ma absolutnie żadnych zastrzeżeń co do płynności działania itd.

Edytowane przez gomis
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niby aparaty na papierze to to samo.

Też aparat w dużej mierze jest czynnikiem decydującym, bo to dla młodej, która intensywnie tel nie używa, bo nawet nie nosi na codzień, bardziej jak gdzieś wybywa i do ewentualnego kontaktu, czy właśnie czknięcia jakiś fotek.

sprzedać w komisach zazwyczaj biorą od ręki, widzę że sporo ma jeszcze 6/6S, a raczej za taki rok nie dostanę za SE o 400 zł więcej, więc czynnik odsprzedaży raczej nie biorę pod zbytnią uwagę, tylko czy faktycznie jest jakieś logiczne uzasadnienie wyższości SE2 nad 8ką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...