Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

W planach miałem zmianę nota 8 na 10 ale jednak pozostaje bo zrobili upgrade w note 8 softu i aparat działa tak samo jak w 9 i ma już slow motion. Dodatkowo w note 8 i 9 były dual hybryda i zamiast 2 karty sim możesz włożyć kartę pamięci czego nie da się zrobić  w tym tańszym note 10 bo jest tylko dual sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dawno nie pisałem

 

Żonka kupiła HTC U12+ telefon bdb a aktywne ramki pozamiatały towarzystwo. A na koniec ten różowo złoty kolor zmieniający się w zależności od kąta. Te kontrowersyjne przyciski działaja sprawnie więc zakup bardzo dobry. Genialne funkcje htc w obsłudze dual sim itp są niemal identyczne od czasów M7 więc w ogóle super tel. Aparat też bdb łącznie z filmami nocnymi.

 

Jak to dobrze wrócić do porządnego telefonu a nie wyrobu cukierkowo telefonicznego. Nawet ten android nie jest tak cukierkowy jak to bywa u koreańskiego potentata.

Ostatnio używała kolejną xperie ale po powrocie do htc wróciła do świata zadowolonych z telefonu użytkowników.

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, AdaSch napisał:

Jak to dobrze wrócić do porządnego telefonu a nie wyrobu cukierkowo telefonicznego

Dlatego ja reanimowałem swojego M8 ONE wymieniając baterie i port usb i nie rozstaje się z nim bo ma port Irda który jest dla mnie najlepszy wynalazkiem jaki mogli dać do telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M8 to byłby dla mnie ideał gdyby pasek miał jak m7 i byłaby wersja dual sim 32gb. Niestety w M8 nie było 32g w dualu - info od HTC, a strony mówiące o wersji 32gb po prostu kłamią bo był tylko 16gb. te przyciski ekranowe jeszcze do przeżycia ale dużo lepej mi się to podobało w m7. Skoro jest pasek to czemu nie skorzystać? Podobno Android ich do tego zmusił ale potem do tego powrócili chyba w 10-tce W u12 tego problemu nie ma bo ekran jest tak duży, że umieszczenie guzików na dolnym pasku byłoby niewygodne w użyciu.

 

Co do u12 to inteligentne zmniejszanie ekranu i obsługa jedną ręką - GENIALNE i wszystko w jednym ręku w zasięgu kciuka

 

Widziałem zajawkę htc zero bez ramek, o ile to prawda, to ładnie się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padł mi w nocy s7 edge - wisiała jakaś aktualizacja, która kilkukrotnie próbowała się zainstalować, ale jej coś nie wychodziło

dziś rano telefon nagrzany na full, ekran martwy, nie reaguje na żadne klikanie

 

szybkie pytanie

s9, note 9 czy może warto s10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po prawie trzech latach Moto X Force jakiej używałem odeszła na emeryturę ze względu na słaby już akumulator i ostatnio coraz mocniej się grzała (szczególnie podczas upałów) przy Android Auto co powodowało mocne spowolnienia lub niestabilność pracy. Jako następcę kupiłem Pixel 3a XL - oczywiście nie w PL, gdzie ceny są zupełnie z czapki. Główne kryteria wyboru to w miarę czysty android i częste aktualizacje bezpieczeństwa przez całe życie telefonu  (doświadczenie mówi, że trzy lata wystarczą zanim słuchawka zostanie zastąpiona kolejną), ekran OLED i sensowny aparat bo lubię używać równolegle z lustrzanką. Na liście był jeszcze nietłukący ekran jak miała motka.... no ale niestety chyba Lenovo ubiło projekt wraz z całą rodziną Force kończąc na średnio udanej Moto Z3 Force a inni producenci nie pociągnęli tematu. Tak więc musiałem znowu zaopatrzyć się w etui od którego przez ostatnie trzy lata odwykłem :) 

Ogólne wrażenia są bardzo dobre, wszystko działa płynnie i zauważalnie szybciej od poprzednika (o co akurat nie trudno po takim czasie), telefon się nie nagrzewa, przy mojej eksploatacji akumulator trzyma spokojnie półtorej doby, no i mam poprawki systemu z pierwszej ręki. Czytnik linii papilarnych jest wygodnie położony na plecach telefonu i nawet działa, aparat jak na komórkę robi zdjęcia więcej niż zadowalające. Mam świadomość, że są podobno lepsze konstrukcje Huawei/Oppo/Xiaomi/Samsung.... ale nie trawię nakładek producentów i z aktualizacjami u nich różnie bywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich kilku latach na ogryzkach (5, 5s, 6, 7s) przesiadłem się na S10+. Jest inaczej, ale w 90% lepiej (w zasadzie jednej rzeczy mi brakuje: airdropa). Jak na razie (bo mam go dopiero 3 miesiące) jestem bardzo zadowolony i uważam, że zrobiłem dobrze (szczególnie, że moja Księżna pozostała przy Apple i ma XS-a, porównanie jakości ekranu to jakby postawić obok  s10 telewizor lampowy ;) ) Jest szybko, płynnie, wyraźnie i bateria ma żywotność wyraźnie większą niż poprzednio użytkowane sprzęty. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.08.2019 o 11:40, aflinta napisał:

Po prawie trzech latach Moto X Force jakiej używałem odeszła na emeryturę ze względu na słaby już akumulator i ostatnio coraz mocniej się grzała (szczególnie podczas upałów) przy Android Auto co powodowało mocne spowolnienia lub niestabilność pracy. Jako następcę kupiłem Pixel 3a XL - oczywiście nie w PL, gdzie ceny są zupełnie z czapki. Główne kryteria wyboru to w miarę czysty android i częste aktualizacje bezpieczeństwa przez całe życie telefonu  (doświadczenie mówi, że trzy lata wystarczą zanim słuchawka zostanie zastąpiona kolejną), ekran OLED i sensowny aparat bo lubię używać równolegle z lustrzanką. Na liście był jeszcze nietłukący ekran jak miała motka.... no ale niestety chyba Lenovo ubiło projekt wraz z całą rodziną Force kończąc na średnio udanej Moto Z3 Force a inni producenci nie pociągnęli tematu. Tak więc musiałem znowu zaopatrzyć się w etui od którego przez ostatnie trzy lata odwykłem :) 

Ogólne wrażenia są bardzo dobre, wszystko działa płynnie i zauważalnie szybciej od poprzednika (o co akurat nie trudno po takim czasie), telefon się nie nagrzewa, przy mojej eksploatacji akumulator trzyma spokojnie półtorej doby, no i mam poprawki systemu z pierwszej ręki. Czytnik linii papilarnych jest wygodnie położony na plecach telefonu i nawet działa, aparat jak na komórkę robi zdjęcia więcej niż zadowalające. Mam świadomość, że są podobno lepsze konstrukcje Huawei/Oppo/Xiaomi/Samsung.... ale nie trawię nakładek producentów i z aktualizacjami u nich różnie bywa. 

Podkleję się bo rozstając się z moim Huawei P9, który poniekąd nadal bosko działa, postanowiłem przejść na Pixel 2XL. Trójka moim zdaniem za droga i za duża. ;p 
Ogólnie jestem bardzo z niego zadowolony bo ma robić to co robi, a jak już mnie mają "szpiegować" i analizować każdy mój ruch to niech to będzie Google bo przynajmniej mam wgląd w to co o mnie wiedzą... :biglol: Niemniej jednak nie piszę tu o samym telefonie, ale z pytaniem do Ciebie, bo może będziesz wiedział. Zaintrygowała mnie aplikacja Zdjęcia. Pomimo wyłączonej aktualizacji w chmurze i automatycznego back-up'u każde zdjęcie wykonane na telefonie automatycznie trafia do tej aplikacji (jest domyślną do wyświetlania zdjęć) i o dziwo od razu mogę to zdjęcie wyświetlić na komputerze. Zaznaczam, że mam wyłączoną automatyczną synchronizację takich rzeczy bo lubię mieć wszystko pod kontrolą, a jednak zdjęcia wciąż trafiają w chmurę. Przyznam, że wolałbym mieć możliwość wyboru co jest wyświetlane w tej aplikacji i co trafia na serwer, a co zostaje w pamięci telefonu. Masz jakiś pomysł na to? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie dostałeś takiego emaila ?

 

Jeśli coś jest na Twoim telefonie, to na pewno jest ważne
Automatyczna kopia zapasowa danych z telefonu jest teraz częścią Twojej subskrypcji, dzięki czemu możesz lepiej chronić to, co dla Ciebie ważne. Aplikacja Google One pozwala tworzyć kopie zapasowe zdjęć, filmów, wiadomości, kontaktów i innych danych. Jeśli zgubisz telefon lub kupisz nowy, możesz w kilka minut bezproblemowo przenieść wszystko na nowe urządzenie z Androidem.
Automatyczna kopia zapasowa danych z telefonu jest dostępna tylko w aplikacji Google One na Androida.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...