Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Odebrałem w piątek S7 Edge i muszę przyznać:

 

- wielkość - trochę duży, trzeba sie przyzwyczaić

- wykonanie 10/10

- wyswietlacz 10/10

- szybkość 10/10 (brak brandingu)

- funkcjonalność Edge fajna, będzie jeszcze lepiej jak wejdzie w krew - potencjał jest

- ogólne wrażenia 9/10 przez śliskie szkło z tyłu. Oni to chyba specjalnie robią, by telefon wypadał z rąk i się uszkodził by kupić kolejny ;) Jakaś strukturalna folia na tył bardzo wskazana (np www.dbrand.com) albo case.

 

Ogólnie jak już wcześniej pisałem za oficjalne pieniądze bym nie kupił, tylko w fajnej ofercie operatora.

To przecież koronny argument posiadaczy iPhone, bo jest metalowy. Po czym wszyscy wkładają go do pokrowca za 9.99 z allegro. :-)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem iphone'a 6s w jakże mało męskim kolorze Rose Gold :mrgreen: Ale żebym powiedział że jestem zachwycony.

Ktoś może i powiedzieć czy to normalne że nie mogę ustawić pobierania poczty w formie push, tylko fetch, tym bardziej że nie działa ona nawet według harmonogramu żeby sprawdzać co te 15 minut, a na pewno nie jak z telefonu się nie korzysta, już kilkukrotnie sprawdziłem że nie dostałem żadnego powiadomienia po ok 30 minutach-1 godziny, podczas gdy na tel z andkiem opóźnienie najwyżej było kilku sekundowe.

Czy w jaki sposób mogę sprawdzić rozmiar jakiegoś pliku, np. zdjęć, czy je przenieść, a nie tylko kopiować do innego folderu.

Super rozwiązanie że nawet usuwając zdjęcie mm możliwość przywrócenia go jeszcze przez 30 dni.

 

Przy yanosiku nie powinno też być jakiejś ikonki jak zrzucę go do działania w tle, bo wkurza że chcąc dać jakieś zgłoszenie muszę znaleźć apkę, czy tam w ostatnio używanych, kliknąć na nią i dopiero mogę dać zgłoszenie, to jadąc w trasie już jestem kilkaset metrów za owym wypadkiem, zatrzymanym pojazdem, czy czymkolwiek. W andku fajnie to rozwiązane z pływającą ikonką.

 

A na marginesie nie rozumiem zachwytu ludzi z tej intuicyjności oprogramowania, że wszystko takie łatwe, przejrzyste. Bo jakoś dla mnie żeby ustawić sposoby wyświetlania kontaktów, sms, maili itd. jak żeby to zrobić muszę koniecznie skorzystać z ustawień, a nie mogę będąc w owej aplikacji to nie jest jakieś uproszczenie, tylko trzeba wiedzieć i pamiętać że muszę to poustawiać w każdym z tych miejsc.

 

Super opcja siły nacisku na ekran, czy 2 krotnego kliknięcia w home przesuwając cały ekran aby sięgnąć do górnej krawędzi, w szczególności fajne dla kogoś z mniejszymi rękoma, ale dla mnie też czasami wygodniejsze niż wyciąganie palca całkiem po przekątnej. Choć już że nie można szybko przewinąć ekranu jak jest jakiś długi dokument czy strona, już drażni.

Działanie na odcisk palca też extra, nie używałem tego w żadnym innym tel, wiec nie wiem jak u innych to funkcjonuje, ale tu genialne i szybko reaguje, można bokiem, do góry nogami, wystarczy dotknąć i odblokowane.

 

Wygląd i wykonanie super, szybkość działania również porównując z 1.5 letnim tel na androidzie który już muli, sam jestem ciekaw jak apple po takich 1.5-2 latach. Ale jeśli nie rozwiążę problemu z mailami w trybie rzeczywistym ( czy choćby żeby to faktycznie było w miarę szybkim czasie), przenoszeniem zdjęć, czyli to pewnie rozwiąże jakiś eksplorator plików (jeszcze nie szukałem czy coś takiego jest), czy możliwością sprawdzania szczegółów plików i jeszcze kilku rzeczy które jednak utrudnią mi pracę, czy będą zwyczajnie upierdliwe to chyba odpuszczę i podaruję go żonie, ewentualnie ojcu, a sam jednak kupię wspomnianą z5 compact w której tych mankamentów nie ma. A nawet jak tel zacznie mulić po powiedzmy roku to nie problem wymienić na nowy, a nawet finansowo wyjdzie to podobnie jakbym korzystał z Iphone'a przez 2 lata.

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję mu jeszcze kilka dni, a co do Sony, to kożystam obecnie z Z3C i raczej gorzej z Z5C nie będzie, znam wieje jego mankamentów i wiem że niektóre nadal są w nowszym, jednak dla mnie coś takiego jak nieotrzymywanie maili w miarę szybkim czasie jest niedopuszczlane, tym bardziej że mając go od 2 dni kilka razy już wiedząc że mail przyszedł na tel nie dostałem powiadomienia jeszcze godzinę po.

W sumie to nie rozumiem dlaczego nie ma opcji push dla skrzynek, bo nawet googlowa nie obsługuje, jeszcze swojego dastawcę choć home, jest jakby nie patrząc dość sporą firmą więc to też nie jest wytłumaczenie. Chyba że znajdę jakiegoś innego logicznego klienta poczty.

 

Ogólnie rzecz biorąc jestem rozczarowany też pod względami które mi może niekoniecznie jakoś bardzo przeszkadzają, ale np. oczekiwałem w tel za kilka tys że np. wszystko będzie w j. polskim, a 2 krotnie mi się coś pojawiło że część była po polsku, a cześć po angielsku, czy np. taki apple store opisy aplikacji ma tylko po angielsku (chyba że można to gdzieś jakoś zmienić, choć nie sądzę skoro coś jest po polsku, a reszta po angielsku), czy że nawet ceny są w euro, jakby to był problem żeby podawane były w lokalnej walucie. Niby to nie jest dla mnie problem bo język znam, przeliczyć też umiem, ale jednak dla kogoś nieznającego język już jest to problemem. Tym bardziej drażni to że takie google może to bez problemu zrobić i kupując tel za 200 zł tak samo daje Ci to, a apple w którym płacisz za to żeby to było dopieszczone, ładnie wyglądało, itp. łapiesz się na takich rzeczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a w Samsungu czekam i czekam... No niby nie dlugo, ale zawsze jest to ok. minuta opoznienia Czy da sie jakos ustawic czestotliwosc synchronizacji, aby dzialalo do na biezaco? Bo dla mnie to jest chore, zeby aplikacja google dzialala lepiej na microsofcie!

Czego używaz do czytania gmaila? Standardowego klienta google czy coś innego? Na dwóch telefonach sprawdzałem (Nexus 4 i Ulephone Power) i powiadomienie jest po kilku sekundach na każdym. Może masz jakieś oszczędzanie energii dodatkowo włączone, które opóźnia sprawdzanie poczty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się dziwił, że ma płacić więcej niż się z T-mobile umawiał niech sobie posprawdza aktywne usługi dodatkowe... poryłem z ciekawości i miałem aktywne płatne usługi dodatkowe, których nie uruchamiałem. 

 

Na jednym numerze dopłata za nielimitowane SMSy do T-mobile kiedy jest abonament "unlimited" na wszystko, na drugim opłata za BlackBerry mail   :huh:   :angry:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj z k9 - apka lekka i szybka. Wybierz protokol IMAP i daj znac.

 

Własnie, najważniejsze aby klient (nieważne jaki) wykorzystywał protokół IMAP.  Ważne też, aby w konfiguracji skrzynki gmail protokół IMAP był aktywny (sprawdź jaki protokół domyślnie ta gmailowa apka wykorzystuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmailowa apka leci po własnym protokole, IMAP wcale nie jest potrzebny by dobrze działała. Ciekawi mnie czy da się tą domyślnie puszczaną z telefonem Samsunga zaktualizować wersją ze sklepu play. Może firmware Samsunga nie jest jeszcze dopracowany do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@pajac_am ja przynajmniej od S4 mini/S4/Xperii Z3C i czegoś tam jeszcze nie miałem problemu i wszystko przychodziło najwyżej z opóźnieniami rzędu kilku sekund. Zawsze korzystałem z oryginalnej apki. Sprawdź w ustawieniach co jest ustawione czy na pewno masz pobieranie jako push, a nie że co jakiś czas, do tego wówczas jeszcze można ustawić częstotliwość pobierania w godzinach szczytu i poza nimi. A w push jest też o tyle fajnie że było można ustawić żeby w nocy nie powiadamiało, więc w ciągu dnia praktycznie od razu przychodziło, a w nocy nie piszczał, jedynie pojawiały się komunikaty na ekranie że coś przyszło.

 

Ja dokładnie z tym samym walczę teraz na iphonie, ale tam nawet nie mam opcji wyboru pobierania w push, więc mnie to wnerwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdyby ktoś się dziwił, że ma płacić więcej niż się z T-mobile umawiał niech sobie posprawdza aktywne usługi dodatkowe... poryłem z ciekawości i miałem aktywne płatne usługi dodatkowe, których nie uruchamiałem. Na jednym numerze dopłata za nielimitowane SMSy do T-mobile kiedy jest abonament "unlimited" na wszystko, na drugim opłata za BlackBerry mail :huh::angry:

 

Między innymi dlatego przeszedłem i lubię być w NJU (na abonament). Jak coś będą cwaniakować, zawsze mogę odejść, w każdej chwili. Na razie jestem mega zadowolony. Umowa jest zbyt prosta, żeby wcisnąć tam dodatkowe płatne usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak spojrzałem na pojemność baterii w Iphonie 6s i na to jak schodzi poziom naładowania to widać ile zżera android na niepotrzebne procesy. Gdzieś od północy straciłem 22%, a zaliczyłem kilka minut rozmów, trochę bawienia się, siedzenia w necie i co chwilę jeszcze konfigurowania różnych rzeczy. W googlofonach przy takiej pojemności baterii już bym był poniżej połowy. Z3C gdzie jest 2500 mAh (kontra 1715 mAh) wytrzymywał mi ok doby, przy intensywnym użytkowaniu od 6 do ok 22-23, a był to póki co najdłużej działający smartfon jakiego miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

widać ile zżera android na niepotrzebne procesy.

To nie kwestia niepotrzebnych procesów tylko wirtualizacji, ma to jeden wielki minus - zżera zasoby sprzętowe i programowe,  oraz jeden wielki plus - przy wielu tysiącach wariantów urządzeń aplikacje nie wymagają zbyt wielu modyfikacji (głównie rozdzielczość), by działać na większości urządzeń niezależnie od architektury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak spojrzałem na pojemność baterii w Iphonie 6s i na to jak schodzi poziom naładowania to widać ile zżera android na niepotrzebne procesy. Gdzieś od północy straciłem 22%, a zaliczyłem kilka minut rozmów, trochę bawienia się, siedzenia w necie i co chwilę jeszcze konfigurowania różnych rzeczy. W googlofonach przy takiej pojemności baterii już bym był poniżej połowy. Z3C gdzie jest 2500 mAh (kontra 1715 mAh) wytrzymywał mi ok doby, przy intensywnym użytkowaniu od 6 do ok 22-23, a był to póki co najdłużej działający smartfon jakiego miałem.

Android 6 w tym wzgledzie jest b dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą a propos S7 - do zestawu dołączone byly gogle VR (Gear). Bawie się tym kolejny dzień w wolnych chwilach i muszę przyznać, że zabawa jest więcej niż dobra. To ciężko jest wytłumaczyć, tego trzeba spróbować i o ile technologia 3D w TV zrobiła na mnie wrażenie przez 10 minut od kupna telewizora tak VR to będzie/jest coś.

 

Problemem jest tylko/aż niska rozdzielczość w telefonie i to widać w szklach powiększających w goglach, ale wszystko przed nami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą a propos S7 - do zestawu dołączone byly gogle VR (Gear). Bawie się tym kolejny dzień w wolnych chwilach i muszę przyznać, że zabawa jest więcej niż dobra. To ciężko jest wytłumaczyć, tego trzeba spróbować i o ile technologia 3D w TV zrobiła na mnie wrażenie przez 10 minut od kupna telewizora tak VR to będzie/jest coś.

 

Problemem jest tylko/aż niska rozdzielczość w telefonie i to widać w szklach powiększających w goglach, ale wszystko przed nami :)

 

Oculus wychodzi jakoś na dniach, HTC robi preordery, Sony VR też lada dzień. :)

Dev kitem Oculusa miałem okazję się pobawić i fajna zabawka, w wyścigach będzie sporo zabawy z rozglądaniem się po samochodzie i do tyłu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

widać ile zżera android na niepotrzebne procesy.

To nie kwestia niepotrzebnych procesów tylko wirtualizacji, ma to jeden wielki minus - zżera zasoby sprzętowe i programowe,  oraz jeden wielki plus - przy wielu tysiącach wariantów urządzeń aplikacje nie wymagają zbyt wielu modyfikacji (głównie rozdzielczość), by działać na większości urządzeń niezależnie od architektury. 

 

może faktycznie źle to napisałem, wiem że to po części wymóg aby w miarę łatwo działało to na każdym sprzęcie. Jedynie chodzi mi ze dla końcowego odbiorcy nie jest to żadnym plusem, bo go nie interesuje telefon sąsiada, kochanki, czy kogoś na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, ważne by być samemu zadowolonym, choć ciągle tych idealnych (w moim odczuciu) słuchawek brak - niezależnie od producenta. Nie wiem już w sumie czy to tylko kwestia ceny i co za tym idzie zbyt małej skali, czy ciągle braku technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ciągle tych idealnych (w moim odczuciu) słuchawek brak

myślę że NOTE 4 duos (dual-sim ) jest taką idealną słuchawką 

 

Podbije swoje pytanie

 

 

 

Używa ktoś tutaj Galaxy Note 4 Duos ( SM-N9100 ) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...