Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, carfit napisał:

porównaj tą skórę ( jakość , fakturę ) do skór stosowanych np. w niemieckich markach czy Lexusie a zobaczysz różnicę , niestety ta w Kia przypomina skóre z Subaru .

 

Ale nie jest to eko-skóra / skaj / sztuczna skóra. A tak napisałeś.

Faktura - owszem. Fabryka zrobi to co będziesz chciał.

Z tym, że nappa jest chyba naturalną, bez dodatkowego fakturowania.

ps.

Nie wiem, czy Subaru ma naturalną skórę.

W EVO jeden pasek jest z naturalnej, reszta to skaj i alcantara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na materiałach, ale u kolegi w FXT skóra to mam wrażenie jakby była z ceraty, w moim Evo 8 (cała skóra) wydawała mi się lepszej jakości.
Teraz w Meśku mam boki skórzane i Alcantarę - wydaje mi się wszystko bardzo fajnej jakości, grubo obszyte czerwonymi nićmi itd

Chętnie poczytam co myślą bardziej doświadczeni koledzy ;)

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rombu napisał:

(...) Nie wiem, czy Subaru ma naturalną skórę.

 

w Tribece srodkowa czesc (na siedziskach i oparciach) byla ponoc z naturalnej, boczki i zaglowki - z eko...

 

w poprzednim FXT (MY04) i w obecnym (MY16) wszystko wydaje sie byc eko <_<

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, matros1 napisał:

W BMW 3 GT podstawowa skóra ma twardość i strukturę jak stare PRL’owskie skórzane kanapy. Wygląda solidnie ale przyjemne w dotyku to nie jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Czyli to jednak lepiej, że w Stingerze jest  inna skóra  niż w niemieckich premium :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW 3 GT podstawowa skóra ma twardość i strukturę jak stare PRL’owskie skórzane kanapy. Wygląda solidnie ale przyjemne w dotyku to nie jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja osobiście skory nie znoszę , a jak już widzę czerwona skore czy brązowa , to mam mdłości :) . Alcantara jest nie do pobicia moim zdaniem .
P.S. Teraz czas założyć wątek Kia lepsza od Subaru :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pełną skórę jestem w stanie warunkowo zaakceptować jak ma wentylację. W innym wypadku odpada. Moje ulubione zestawienie to skórzane boki i środek alcantara, nubuk czy coś podobnego (i musi być w środku czarno jak dupa szatana) Do Volvo wziąłem coś takiego:

f58a5d23ef73dcc3bed6589e73c118d5.jpeg&key=73146e5c25d8856e3a1d8f620f7d25e8f09172a787a1581e11b26e67d2a1c7f2

 

Zobaczę co to warte. Choć do Skody raczej daleko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:


Ja osobiście skory nie znoszę , a jak już widzę czerwona skore czy brązowa , to mam mdłości :) . Alcantara jest nie do pobicia moim zdaniem .

 

 

Alcantara debeściak, uwielbiam moje aktualne fotele :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matros1 napisał:

Moje ulubione zestawienie to skórzane boki i środek alcantara,

teraz już chyba nikt nie ma siedzeń w pełni z alcantary , tylko boczki skóra środek alcantara i to jest najlepsze rozwiązanie .

@Matros te stołki z Volvo wyglądają naprawde b.dobrze !

24 minuty temu, Paweł_P napisał:

uwielbiam moje aktualne fotele :)

 

Jedne z najlepszych foteli jakie miałem do były w Clio GT welurowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

Jedne z najlepszych foteli jakie miałem do były w Clio GT welurowe :P

Ja mam zwykłe 1,2 ale też debeściackie i miziaste welurowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

A ja dzis wydałem 5K na wentylki z czujnikiem ciśnienia i temperatury do kół zimowych :D  Ta cena mnie na tyle załamała ze aż mi sie z tego chce śmiać 

 

Co tak drogo? Ja rok temu kupowałem w ASO za 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carfit napisał:

tylko boczki skóra środek alcantara i to jest najlepsze rozwiązanie

Zgadzam się w 100%! Jak dla mnie takie połączenie spisuje się idealnie zarówno w lato, jak i zimę, a przy tym dobrze wygląda. W lanosie dałem fotele z STi i teraz żona chce, żeby dać jej Mini do tapicera i zmienić skórę w środku na alcantarę.

 

IMAG1661.thumb.jpg.9cf36e73bc32d3c4c4763b20877b19c4.jpg

 

Edytowane przez rosaskc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 .

21 minut temu, Korton napisał:

 

Na co mierzenie temperatury w wentylkach?

W NO jest obowiązek czujników ciśnienia w nowych samochodach a ze temperatura dodatkowo kosztowała jakies grosze to sobie wziąłem.Nie pomyślałem tylko ze przeciez sa dwa komplety kół i zeby nie wyciągać ich i przekładać przy kazdej zmianie z letnich na zimowe to dobrze by było mieć je w obu kompletach.Buty mi spadły jak mi doliczyli cenę a na zmianę było za późno bo mi auto do produkcji zamknęli wiec żadnych zmian juz nie da sie robić.I tak oto wpakowalem sie na minę.Za felgi zimowe i komplet opon zapłaciłem mniej niz za te zakichane czujniki no ale cóż sam chciałem wiec trzeba toreaz wziąć na klatę.I tak cena auta stosunku do planowanej poszła w kosmos wiecto juzroznicy nie zrobi.
BTW w przyszłym tygodniu przychodzi na świat.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turdzi ok, tylko co to ten pomiar daje? Masz jakies wskazanie w aucie temperatury powietrza kazdego kola z osobno, czy jak? O ile w jakims wyscigowym samochodzi, taki pomiar moze miec sens, to zastanawia mnie to rozwiazanie w cywilnym aucie. Nie chodzi mi o to, dlaczego to wziales, ale co to daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pamiętam za czasów STI  jak chciałem bardziej  bokami poltac to wystarczylo dowalic torche wiecej cisnienia z tylu.Mysle że w tym przypadku wysokie ciśnienie jest też przez to że kręcone na południu więc i temp inne.Trzeba też pamiętać że tam są 275/35 A to kawał opony już gdzie w EVO czy STU było 225 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wziąłem full orzechową skórę. :-P Żona wybierała zestawienie kolorystyczne a ja silnik. Zresztą w przypadku kolorów mam mniejsze doświadczenie niż płeć piękna i wolę nie wchodzić w polemikę :-)

Normalnie ostatnio robie za szofera, auto z salonu na folie, poznoej powrót do salonu na pełną ceramikę i zabezpieczenie wnętrza. Ale we wtorek sobie odbije. Lecimy nad Bałtyk.

I teraz słowo klucz - docieranie, wiec jak najbardziej zróżnicowane warunki i jazda po autostradzie chyba odpada...

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...