Skocz do zawartości

The Grand Tour


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Uffff.

Trochę naciągane....ale to norma.

Dużo fajnych przygód, dobre zdjęcia i całkiem dobry humor, szczególnie w drugiej połowie filmu .

Ogólnie na plus 

Dziadki już wiele nie mogą, ograniczeń fizycznych nie ominą, ale i tak dają radę.

 

Boli natomiast w oczy ten syf, który robią niemal wszystkie biedniejsze narody na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adi napisał(a):

Boli natomiast w oczy ten syf, który robią niemal wszystkie biedniejsze narody na świecie.

 ale ty nie możesz pić z plastikowej rurki, ani jeździć po mieście "starym" samochodem bo syfimy ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Luku napisał(a):

ale ty nie możesz pić z plastikowej rurki, ani jeździć po mieście "starym" samochodem bo syfimy ;)

 

Racja, ale są jaskółki ;), jeszcze pewnie wiosny nie czyniące. Bowiem nie tylko my mamy zakazy.

Na wschód, od realizowanego programu TGT, w Keni jest już bodaj najbardziej restrykcyjna ustawa zakazująca foliówek. Nawet do pierdla można trafić.

Podobno sporo się tam poprawiło w tym kontekście.

I to chyba jedyny sposób. Zakaz i poważne restrykcje, inaczej nie posprzątamy Świata. No może jeszcze ekonomiczny przymus, niech to będzie tak drogie, żeby się nie opłacało.

Kawałek Świata zwiedziłem i niestety im biedniej, tym mają mniej do roboty i w większych śmieciach żyją. 

A skoro nie mają tej roboty, to nie mają czasu żeby posprzątać, tylko siedzą godzinami i się temu przyglądają...i dorzucają następne

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Adi napisał(a):

 

Racja, ale są jaskółki ;), jeszcze pewnie wiosny nie czyniące. Bowiem nie tylko my mamy zakazy.

Na wschód, od realizowanego programu TGT, w Keni jest już bodaj najbardziej restrykcyjna ustawa zakazująca foliówek. Nawet do pierdla można trafić.

Podobno sporo się tam poprawiło w tym kontekście.

I to chyba jedyny sposób. Zakaz i poważne restrykcje, inaczej nie posprzątamy Świata. No może jeszcze ekonomiczny przymus, niech to będzie tak drogie, żeby się nie opłacało.

Kawałek Świata zwiedziłem i niestety im biedniej, tym mają mniej do roboty i w większych śmieciach żyją. 

A skoro nie mają tej roboty, to nie mają czasu żeby posprzątać, tylko siedzą godzinami i się temu przyglądają...i dorzucają następne

Nie tylko Kenia. 31 krajów Afryki już wprowadziło ograniczenia, w wielu znacznie ostrzejsze niż w EU. W niektórych krajach jest całkowity zakaz używania plastiku do opakowań. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał(a):

Nie tylko Kenia. 31 krajów Afryki już wprowadziło ograniczenia, w wielu znacznie ostrzejsze niż w EU. W niektórych krajach jest całkowity zakaz używania plastiku do opakowań. 

Nie mogą jeszcze wytwarzać swoich plastikowych śmieci skoro importują śmieci z całego świata. I stąd te ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Nie mogą jeszcze wytwarzać swoich plastikowych śmieci skoro importują śmieci z całego świata. I stąd te ograniczenia.

Taaa, szczególnie z EU:

 

 

1bDestinations_IG.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skwaro napisał(a):

Nie tylko Kenia. 31 krajów Afryki już wprowadziło ograniczenia

Pisałem już gdzieś - Tajlandia 4-5 lat temu wprowadziła rygorystyczne przepisy. Różnica między Bangkokiem 5 lat temu a teraz aż mnie powaliła. Zrobiło sie na prawdę czysto.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie. Odcinka z lodkami przez Vietnam nic nie pobije.

Moim zdaniem Clarksons Farm w tej chwili o wiele lepsze.

Edytowane przez turdziGT
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba właśnie łódki były do tej pory najbardziej "śmiechowe"

Farma jest genialna, nie byłem z początku przekonany, ale już po dwóch odcinkach 1 sezonu się przekonałem i teraz czekam na kolejny :D

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niestety nie wrócą do swych najlepszych lat. Takie są odwieczne prawa natury ;)

 

 

 

Ale mamy za to fajny serial przygodowo- geograficzny.

Genialne zdjęcia, odrobinę wiedzy, co nie co z motoryzacji, a przede wszystkim mamy jeszcze chwile z naszymi ulubieńcami ostatnich z dwóch dekad.

Jeszcze chwilę, tak. Wieczne to nie będzie. Mojego ulubieńca Woody Alena do niedawna jeszcze oglądałem z lekkim zgryzem, ale starałem się być bezkrytyczny. Ostatniego filmu jednak już nie dałem rady w takiej atmosferze. Coś się jednak kończy. Chłopaki też mają już ostatnie lata na takie przygody. Widać było to już dobitnie w tym odcinku. Mają ruchy, jak Deniro w "Irlandczyku" ;), choć May skaczący z obracającej się tratwy w ostatnim momencie, wskazuje na to, że jeszcze się starają ;) .

 

Ja się cieszę, obejrzałem na raz, nie zasnąłem, nie nudziłem się, było całkiem dobrze. 

I co też bardzo ważne, po mega słabym "Polskim" odcinku, zaliczyli poważny wzrost formy, a ze względu na wiek, można było się spodziewać stałego regresu.

Ci co się wynudzili, niech pokażą mi choć jeden, dosłownie jeden format ciekawszy, w telewizji, czy na platformach. 

 

Czekam na więcej TGT, a moja partnerka razem z @turdziGT czeka na Farmę ;) 

Po tym odcinku, zapytała: Kiedy nowa farma?

;) 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...