Skocz do zawartości

Forester SG - chlapacze - nie Rallye


PrezesKrecina

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.02.2018 o 14:00, markos007 napisał:

Jak za taką cenę rewelacja, dostałem od jednego z forumowiczów szablon do SG i docięcie było wiele prostsze po wydrukowaniu w formacie A1
Ogólnie polecam

 

Markos, na zdjęciach widzę łebki śrub/wkrętów. Jak to wygląda z drugiej strony? Tzn. jak przymocowałeś chlapacz do blachy? Oryginalne RA mają w komplecie takie plastikowe spinki, śrubki zdaje się nie mają styku z blachą. Jak to wygląda u Ciebie?

Dostałem szablon ze 2 lata temu i do tej pory go nie użyłem ;)

Edytowane przez Bednarcm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniekąd w temacie, choć model inny. zaryzykowałem zakup chińskich chlapaczy dedykowanych do forka SJ (na aliexpress jest tego pełno po ~35-39$ za komplet).

wykonanie ok (twardy plastik), spasowanie akceptowalne a z nieinwazyjnym montażem nie było problemów (zostało mi nawet sporo niepotrzebnych spinek, blaszek i wkrętów). 

IMG_20180215_170759.jpg

IMG_20180215_170831.jpg

IMG_20180215_170846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2018 o 23:37, Bednarcm napisał:

Markos, na zdjęciach widzę łebki śrub/wkrętów. Jak to wygląda z drugiej strony? Tzn. jak przymocowałeś chlapacz do blachy? Oryginalne RA mają w komplecie takie plastikowe spinki, śrubki zdaje się nie mają styku z blachą. Jak to wygląda u Ciebie?

Dostałem szablon ze 2 lata temu i do tej pory go nie użyłem

użyłem takich specjalnych blaszek które posiadają gwint z jednej strony i pozwalając dobrze przymocować chlapacz bez dawania nakrętki od środka, ogólnie polecam patent.

Po montażu chlapaczy wreszcie tylna szyba jest czysta :)

Będę miał możliwość to zrobię zdjęcie ;)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 28.10.2016 o 15:01, Adaśko napisał:

Haah ja też mam podobne z alledrogo,http://allegro.pl/chlapacze-subaru-impreza-odblaskowa-naklejka-i6567653580.html,elastyczne ,można je dokładnie wyciąć i robią robotę,o błocie na drzwiach  zapomniałem,jedyny minus tych chlapaczy to taki że jak jedziesz pow.140km/h dłuższy czas to potrafią się odkształcić delikatnie pod wpływem pędzącego powietrza,ale potem na postoju wracają powoli do wcześniejszego ułożenia, wiele razy wyjeżdżałem i wyjeżdżałem na krawężniki i się nie połamały na dodatek mają odblaskową naklejkę z różnymi opcjami. hahhaha :D  szałł,+5pkt do respektu+5pkt.za naklejkę także polecam w huu :puchar:

 

Adaśko, nadal używasz tych chlapaczy? Jak się zachowują po 2 latach użytkowania ? Zechciałbyś wrzucić fotę jak to wygląda patrząc z tyłu auta i z perspektywy? Dziękuję. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hejka chlapacze nadal są w użytku,niestety po dwóch latach naklejki odblaskowe się całkowicie zdarły,ale chlapacze naddal są.Jeżdżąc w dalsze trasy zauważyłem że odkształcają się dosyć mocno,ale wracają do swojej pierwotnej formy może dlatego że są za długie.Nie mam nowych zdjęć,więc wysyłam takie jakie mam na ta chwilę i filmik

DSC_0022.JPG

DSC_0026.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.02.2018 o 14:00, markos007 napisał:

Zamontowałem chlapacze Jacky Sport kupione na alledrogo za 62 zł za 4 szt.
Jak za taką cenę rewelacja, dostałem od jednego z forumowiczów szablon do SG i docięcie było wiele prostsze po wydrukowaniu w formacie A1
Ogólnie polecam :)

 

Również polecam :)

Miałem takie w legasiu a teraz kupiłem do forka SF.

Pozostało tylko dociąć według szablonu. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Teddy26 napisał:

 

Również polecam :)

Miałem takie w legasiu a teraz kupiłem do forka SF.

Pozostało tylko dociąć według szablonu. 

Pochwal się jak już zrobisz. Czerwone chlapacze to jeden z modów z listy do realizacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adi660r napisał:

Pochwal się jak już zrobisz. Czerwone chlapacze to jeden z modów z listy do realizacji:)

Czerwone były w srebrnym. 

W czerwonym beda czarne :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adi660r napisał:

Aaaa to nawet nie wiedziałem i napisałem,a chodziło mi o to że w moim srebrnym chce założyć czerwone :)

pochwal się proszę fotka:)

 

Proszę ;) 

image.thumb.jpg.abf00561c0c2d424e68f82f23358dcb6.jpgimage.thumb.jpg.c821bb7985dd398a94fe97018f963b2f.jpg

  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.11.2018 o 21:52, Adaśko napisał:

odkształcają się dosyć mocno,ale wracają do swojej pierwotnej formy może dlatego że są za długie.Nie mam nowych zdjęć,więc wysyłam takie jakie mam na ta chwilę i filmik

DSC_0022.JPG

mam Forka w identycznym kolorze i muszę koniecznie na wiosnę przyciemnić z tyłu szyby :)

jakiej folii użyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już by przyciemniony przez poprzedniego właściciela, folia nazywa się solarzone,transp.20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 17.02.2018 o 13:25, siidu napisał:

Czesc ja docinałem swoje "na oko" przykladalem odrysowalem i docinalem. Szablon ktory jest w necie w moim przypadku nie sprawdzil sie. Wyszlo moim zdaniem calkiem spoko juz ponad rok jezdza.

DSC_0391.JPG

Gdzie je kupiłeś, nadruk oryginalny czy jakaś nalepka, masz może ten szablon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odświeżę trochę kotleta. 

Otóż, dzięki koledze @Kiwi 4ester który udostępnił szablony i przy okazji dosłał wycięte już przody :yahoo:przygotowałem komplet do montażu do SG. Pytanie moje dotyczy o montaż, a mianowicie czym montowaliście mudflapy do auta? Kołki, spinki, wkręty? Jaki rozmiar?

Dzięki z góry.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę kotleta. 

Otóż, dzięki koledze @Kiwi 4ester który udostępnił szablony i przy okazji dosłał wycięte już przody :yahoo:przygotowałem komplet do montażu do SG. Pytanie moje dotyczy o montaż, a mianowicie czym montowaliście mudflapy do auta? Kołki, spinki, wkręty? Jaki rozmiar?

Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hellrazor napisał:

Odświeżę trochę kotleta. 

Otóż, dzięki koledze @Kiwi 4ester który udostępnił szablony i przy okazji dosłał wycięte już przody :yahoo:przygotowałem komplet do montażu do SG. Pytanie moje dotyczy o montaż, a mianowicie czym montowaliście mudflapy do auta? Kołki, spinki, wkręty? Jaki rozmiar?

Dzięki z góry.

Metalowe spinki-wsuwki z otworami na wkręty plus blachowkręty z podkładkami powięszonymi. Dwa blachowkręty muszą być długie na ok. 5cm (tylne chlapacze) wkręcane w dolnej, wewnętrznej części tylnego nadkola. Jutro zrobię zdjęcia bo nie pamiętam dokładnie ile tego wszystkiego było.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachowkręty nierdzewne fi 6mm 8szt krótkich takie z 2cm, blachowkręty nierdzewne fi 6mm z 5cm długie 2szt., 10szt podkładek powiekszanych i 10szt tych wsuwko-spinek metalowych z otworem pod te blachowkręty.

 

Chlapacz przód

 

IMG_20200707_121022_HDR.jpg

 

Chlapacz tył

 

 

IMG_20200707_121047_HDR.jpg

IMG_20200707_121107_HDR.jpg

Edytowane przez yaroz
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...