Skocz do zawartości

Co jeszcze może się przydać forek IV


Karenz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy posiadacze forków IV mogli by sie podzielić informacji co się przydaje ?

Chciał bym przed odbiorem auta  kupić jak najwięcej rzeczy wcześniej bo potem zawsze jest cienko z gotówką  ;)

kupiłem miesiąc temu :

dywaniki , mate bagażnika 

osłonę progu bagażnika  E775ESG000

listwy ochronę drzwi J105EAJ103

listwy ochronę zderzaka J105EAJ002

chlapacze przód/tył 

dostane też osłonę nadkoli E2010SG020

 

Wszystko ori , teraz zastanawiam się nad osłoną silnika i dyfra ale te ori mnie nie przekonują .

Na przyszły sezon kupuje stalówki na zimę więc to też można odhaczyć z listy

 

wydaje mi się ze zostały same pierdoły jak klucz krzyżakowy do kół  , gaśnice/apteczke dostane ?

Macie jakieś pomysły z rzeczy potrzebnych w subaru , takie ogólne jak żarówki czy zestaw kluczy to oczywiście wiem . 

 

Ta Ochrona dolnej krawędzi przedniego zderzaka

E555ESG000

to jakaś metalowa płyta czy lakierowany plastik który osłonę udaje ?

 

Wiem też że obowiązkowo trzeba zainstalować jakaś siatkę metalową na grillu ponieważ bardzo szybko kamienie rozwalą chłodnicy klimy (a ja bardzo dużo czasu poruszam się  po kiepskich drogach ) 

mówię o czym takim jest coś takiego do suabru ?

download.php?id=458

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz już wszystko, ale poczekaj jeszcze na inne podpowiedzi bo ja po dywanikach, macie bagażnika i osłonie tylnego zderzaka (próg bagażnika) uznałem, ze mam wszystko ;). A patrząc po Twoich zakupach jestem gdzieś tak w jednej ósmej ;).

Dokładnie dokupiłem tyle samo. Przepraszam jeszcze hak. Gaśnice, apteczkę, klucz do kół miałem. A i jeszcze jakąś śmieszną gąbkę i skrobaczke do szyb z miotełką no i linkę holowniczą i kamizelkę.

Żarówek nie mam bo w sumie większość Led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowalem hak w ASO bo czasu nie mialem aby ganiac samemu. W poprzednim forku bylo zancznie nepiej. Tutaj gniazdo sie nie chowa i samo gniazda haka wystaje pod zderzakiem.

Musisz koniecznie jeszcze kupic pokrowce na siedzenia i pokrowiec na kierownice,  no i "cos" do powiedzenia na lusterku  :biglol:  :biglol:  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja o haku też myślę. Chyba daje najsensowniejszą możliwość przewiezienia rowerów.

 

Zdecydowanie tak - polecam.

 

 

 

Ja montowalem hak w ASO bo czasu nie mialem aby ganiac samemu. W poprzednim forku bylo zancznie nepiej. Tutaj gniazdo sie nie chowa i samo gniazda haka wystaje pod zderzakiem.

 

To czy gniazdo elektryczne jest chowane zależy od producenta haka - tak przynajmniej było w przypadku OBK, jak szukałem haka. Niektóre miały montowane na stałe, inne na specjalnym zawiasie. Kupiłem hak firmy Westfalia z takim patentem i po demontażu kuli i złożeniu gniazda w ogóle nie widać, że w samochód jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy.

W forku z tego co słyszałem nie jest różowo i mocowanie haka trochę widać, ale warto poszukać modelu z chowanym gniazdem elektrycznym.

 

Da autora wątku - jak jeździsz z mocno załadowanym bagażnikiem (powyżej rolety), to zdecydowanie warto zainwestować w kratę oddzielającą bagażnik od kabiny - zwłaszcza, jak na tylnych siedzeniach jadą dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krata musi poczekać , miałem ją w ostaniach 4 samochodach i rok temu zdjąłem bo woziłem ją tylko z przyzwyczajenia .

Jedyne jej sensowne zastosowanie jest przy przewozie psa , ale mój nigdy nie próbował jej forsować więc na testy ja zdjąłem  zobaczymy jak będzie w subaru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hak to miałem Westfalię i polecam. Zderzak trzeba podciąć od dołu minimalnie, gniazdo jest na obrotowym uchwycie i chowa się praktycznie całkowicie pod zderzak. Generalnie przy zdjętym haku prawie nic nie widać. 

 

Osłony silnika i dyfra warto założyć jeśli zjeżdża się z asfaltu. Nie wiem jak wygląda oryginalna osłona pod silnik, bo miałem XT-ka, ale pod dyfer jest solidna i partrząc na to jak wyglądała moja po dwóch subariadach, myślę, że mój dyfer ocaliła. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pod podłogą kufra mam jeszcze taśmę holowniczą (siła zerwania 14T) i dwie szekle, saperkę, szperacz zasilany z akumulatora i czołówkę, klucz do kół ,ale teleskopowy oraz kable rozruchowe (przydały się do odpalenia XTka kolegi na wspólnym wyjeździe), a zimą łańcuchy.

 

Do forestera warto też dokupić inteligentną ładowarkę do akumulatorów (taką co ruszy baterię rozładowaną do zera).

 

W planach jeszcze światła dalekosiężne - mam pomysł na mocowanie na płycie przykręcanej pod tablicę rejestracyjną. Takie płyty są w Juli i robi je też producent lamp - Lazer. Do tego jakieś dalekosiężne LEDy z homologacją (obecnie są takie Wesemy, Lazery i Helle) - jednak mam wątpliwości, czy nie zaburzą one dopływu powietrza do IC - pewnie najlepsze Lazer, bo bardzo niskie.

 

Najbardziej brak mi osłony silnika, którą zaakceptował by importer (gwarancja na silnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karenz, masz praktycznie to samo, co i ja ;)

 

u mnie dodatkowo sa:

- chrom. wewn. dekoracyjne listwy progowe E101CSG500

- siatka za siedzeniami F551SSG020 (w Tribece mialem i siatke przy klapie, ale rzadko z niej korzystalem, wiec w Forku uznalem, ze jest zbedna)

- chrom. listwa dekoracyjna na klapie bagaznika E755ESG000

- czarne naklejki na lusterkach SEBDFJ3000

 

edit: dodatkowo mam zamontowana przednia gorna rozporke (tylna se lezy na polce, bo wymaga ciecia plastikow w bagazniku, a na razie nie jestem na to przygotowany mentalnie -_-:D )

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonę dyfra zamówiłem przed chwilą , tym razem w ASO a nie jak wcześniej przez stronę gdzie przez miesiąc nie mogłem doprosić się wysyłki /

Jak rozumiem to jest E515ESG500 + zestaw  montażowy E515ESG510

 

Ja rzeczy dekoracyjnych nie kupuje , mało przykładam wagi do wyglądu auta .

Dzięki za to siatkę właśnie o takie rzeczy mi chodzi 

jutro spróbuje zamówić

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również sugeruję siatki do bagażnika,

ja mam boczne oraz za tylną kanapą (oryginalne).

Siatkę podłogi bagażnika kupiłem nieoryginalną, ponad pięć stówek za ori to bardzo dużo. Tak czy inaczej te siatki są bardzo przydatne.

 

 

Wysłano z Xperia Z3

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...