Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki to zacisk  tylny w forsterze SG ? Akebon czy Tokico ? Bo na przednim  wyryte mam Tokico  natomiast na tym tylnym brak nazwy tylko wyryte dwa znaczki jak by mitsubishi  i lexus oraz numer 3315

 

 

20240401_121340.jpg

20240401_121356.jpg

20240401_121457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Henryk82 napisał(a):

Jaki to zacisk  tylny w forsterze SG ? Akebon czy Tokico ? Bo na przednim  wyryte mam Tokico  natomiast na tym tylnym brak nazwy tylko wyryte dwa znaczki jak by mitsubishi  i lexus oraz numer 3315

 

 

20240401_121340.jpg

20240401_121356.jpg

20240401_121457.jpg

W moim mniemaniu to Akebono. Tokico prawie zawsze są podpisane, a jak kiedyś szukałem, to Akebono właśnie miały te 3 diamenciki/wiatraczek.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie nr dwa czy możliwe aby fabrycznie montowali dwa różne systemy tzn z przodu tokico a z tyłu akebono ? bo na przednim zacisku mam wyryte tokico 

 

20240401_115250.jpg

20240401_115255.jpg

Edytowane przez Henryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Henryk82 napisał(a):

To teraz pytanie nr dwa czy możliwe aby fabrycznie montowali dwa różne systemy tzn z przodu tokico a z tyłu akebono ? bo na przednim zacisku mam wyryte tokico 

 

20240401_115250.jpg

20240401_115255.jpg

Możliwe, bo ja na 99% miałem taki sam zestaw :) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc.

Jaka jest średnica otworu pod wkładkę zamka w drzwiach kierowcy w SG 06?

Czy to zwykły otwór okrągły czy ma jakieś wciecia? Gdyby ktoś miał w pobliżu rozebrane drzwi to poproszę o sprawdzenie. Dziękuję.

Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, irek200 napisał(a):

Prośba o pomoc.

Jaka jest średnica otworu pod wkładkę zamka w drzwiach kierowcy w SG 06?

Czy to zwykły otwór okrągły czy ma jakieś wciecia? Gdyby ktoś miał w pobliżu rozebrane drzwi to poproszę o sprawdzenie. Dziękuję.

Irek

A gdyby ktoś był tak miły i podrzucił namiar gdzie znaleźć jakieś wymiarowanie tych drzwi byłoby super.

Mam drzwi od anglika i potrzebuje zrobić otwór a oryginalne drzw jeszcze na aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich! Mam krótkie pytanie, czy ktoś wie co jest powodem małego zasięgu oryginalnego pilota (centrali?) w Foresterze SF 1998? Bateria nowa, napięcie dobre. Pilot oryginalny, nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Taki temat - opony na jazdę po piachu. Ma ktoś doświadczenie z jazdą Foresterem (SG 2.0 2005r) w bardzo grząskim piasku (pustynia Błędowska)? Jakie opony byście polecili? Zdarza mi się jeździć po pustyni w ramach organizacji imprezy i na zwykłych oponach da się ale jest to dość trudne. Mimo upuszczenia powietrza jest na granicy zakopania się, trzeba jechać szybko to wtedy jest ok ale zatrzymanie się na płaskim grozi zakopaniem, trzeba parkować na górce lub kępie trawy żeby dało się kontynuować jazdę. Tak więc chciałbym zainwestować w jakieś porządne opony do tego zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 23:54, wrooblas napisał(a):

Eyesight w Forku jest dopiero od V gen, a czy IV gen posiada np aktywny tempomat?

Ostatnie egzemplarze rocznika 2018, czyli IV generacji miały sporo wyposażenia dodatkowego z V generacji. 

Ja mam rocznik 2018 (pierwsza rejestracja 2019) i jest Eyesight i aktywny tempomat. Działa bardzo sprawnie i wygodnie.

Jest trochę takich hybrydek IV/V generacji w obiegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZYBKIE PYTANIE ;)
1 - czy schowek pasażera w SG przedlift ma podświetlenie?  pamiętam że w SFie było

2 - czy lewe tylne światło ma domyślnie NIE ŚWIECIĆ białym światłem wstecznego i czerwonym przeciwmgłowym?

3 - jeśli ad 2 jest odpowiedź: ma nie świecić, to czy mogę zrobić tak żeby jednak świeciło, czy DR poleci na kontroli?

Edytowane przez alcedo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, alcedo napisał(a):

SZYBKIE PYTANIE ;)
1 - czy schowek pasażera w SG przedlift ma podświetlenie?  pamiętam że w SFie było

2 - czy lewe tylne światło ma domyślnie NIE ŚWIECIĆ białym światłem wstecznego i czerwonym przeciwmgłowym?

3 - jeśli ad 2 jest odpowiedź: ma nie świecić, to czy mogę zrobić tak żeby jednak świeciło, czy DR poleci na kontroli?

1. Jest miejsce na żarówkę z gniazdem. Poszukać I zamontować.

 

2. Nie za bardzo rozumiem. Jak jedziesz to ma świecić tylko postojowe (uruchamiane razem ze światłami mijania). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kiwi 4ester napisał(a):

1. Jest miejsce na żarówkę z gniazdem. Poszukać I zamontować.

 

2. Nie za bardzo rozumiem. Jak jedziesz to ma świecić tylko postojowe (uruchamiane razem ze światłami mijania). 

ad 1 - poszukam tego miejsca. dzięi

ad 2 - tzn że prawe światło tył po włączeniu świateł, wrzuceniu wstecznego i przeciwmgłowego świeci po całości: z każdego miejsca osobno (postojowe, wstek, przeciwmgłowe) ale lewe światło z tyłu po takiej operacji świeci tylko postojowe. zastanawiam się czy tak ma być i czy mogę to poprawić :)

bo cofanie po ciemku w takim układzie jest dramatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, alcedo napisał(a):

ad 1 - poszukam tego miejsca. dzięi

ad 2 - tzn że prawe światło tył po włączeniu świateł, wrzuceniu wstecznego i przeciwmgłowego świeci po całości: z każdego miejsca osobno (postojowe, wstek, przeciwmgłowe) ale lewe światło z tyłu po takiej operacji świeci tylko postojowe. zastanawiam się czy tak ma być i czy mogę to poprawić :)

bo cofanie po ciemku w takim układzie jest dramatem

Wsteczny powinien się świecić w obu lampach. Zmienić na jakieś mocne ledy i będzie lepiej.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiał ktoś temat montażu chłodnicy wody z SG do SF ? Jako tako pasuje ale jest wyższa w SG, ciekawi mnie tylko czy po zamontowaniu uda się zamknąć pokrywę silnika. Wiem że nowa kosztuje 250/300zł ale akurat na regale leży mi od SG i tak myślę na jej montażem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. :)

Ostatnio dochodziły do moich uszu syczenia klimatyzacji. Myślę sobie: "Pewnie czynnika już na tyle spierniczyło". Dzisiaj byłem na serwisie klimy i teraz ciekawostka. W układzie jest około 550 gram czynnika, a ściągnięte miałem... 545 gram - czyli, że czynnika miałem tyle ile w sumie powinno być (po dwóch latach od ostatniego takiego serwisu). Po uzupełnieniu tych 5 gram oraz 15g oleju czuje jednak, że dmucha jednak bardziej zimnym niż przed, natomiast syczenie przy uruchamianiu klimy nie ustąpiło. Obstawiam, że nie mam co się może przejmować za bardzo, bo wszystko działa, ale... może jednak?

@Henryk82 Co o tym myślisz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co dodali  te 15 gram oleju ?

A syczenie  to rozprężanie  się  czynnika w parowniku . Natomiast objaw zimniejszego chłodzenia  i syczenia wskazuje  na niedobór  czynnika. Jesteś  pewien  że  powinno być  550 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Będę wdzięczny jakby ktoś z Was był w stanie podać mi info czy żeby ogarnąć odpowietrzanie baku to trzeba ściągać cały zbiornik i wał? Nie odpowietrza mi się bak (syczy jak się odkręca korek) i zastanawiam się czy oprócz przewodu jest w baku jakiś zaworek który może nie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Będę wdzięczny jakby ktoś z Was był w stanie podać mi info czy żeby ogarnąć odpowietrzanie baku to trzeba ściągać cały zbiornik i wał? Nie odpowietrza mi się bak (syczy jak się odkręca korek) i zastanawiam się czy oprócz przewodu jest w baku jakiś zaworek który może nie działać?
A w czym? Odpowietrznik jest chyba w rurze wlewu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Henryk82 napisał(a):

A po co dodali  te 15 gram oleju ?

A syczenie  to rozprężanie  się  czynnika w parowniku . Natomiast objaw zimniejszego chłodzenia  i syczenia wskazuje  na niedobór  czynnika. Jesteś  pewien  że  powinno być  550 gram

Chłopy korzystali z maszyny waeco. Zdaje mi się, że dwa lata temu było podobnie jeśli chodzi o wartość ile powinno być. Z resztą taką kartkę dostałem. 

IMG_20240420_102310.thumb.jpg.840ceee38d66cd53f40673c3411bf577.jpg

 

Z tym syczeniem to też właśnie myślałem, że pewnie mocno ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze  oleju tyle ile maszyna odseparował  i nic więcej  jeśli nie ma ubytku 

Po drugie jeśli operator nie potrafi ustawić  w maszynie ile ma podawać  oleju i jedzie na ustawieniach fabrycznych to za pewne  też  nie ogarnia że  we wężach jest gaz i powinien ustawić  kompensację  lub ładować  więcej gazu o pojemność  węży.  Po trzecie bym zmienił tego fachowca na bardziej ogarniętego 

Edytowane przez Henryk82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2024 o 17:17, LosioDriver napisał(a):
W dniu 20.04.2024 o 17:16, izajasz napisał(a):
Hej. Będę wdzięczny jakby ktoś z Was był w stanie podać mi info czy żeby ogarnąć odpowietrzanie baku to trzeba ściągać cały zbiornik i wał? Nie odpowietrza mi się bak (syczy jak się odkręca korek) i zastanawiam się czy oprócz przewodu jest w baku jakiś zaworek który może nie działać?

A w czym? Odpowietrznik jest chyba w rurze wlewu.

Racja, nie podałem modelu. Forester SF 1998 EJ20J 2.0 GX. Z wstępnych oględzin wynika że nie jest w rurze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...