Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, morosek napisał:

Mi +2cm starczy + zmiana opon z 215/60 R16 na 215/65 R16 (+ 1cm) 

Dlatego pytam o śruby mocowania górnego czy seryjne starczą - ale już wiem że przy +1cm sa na równi więc musze domówić 

Śruby trzeba wymienić daj co najmniej 8.8 twardość i jeśli masz możliwość kup sobie śruby "drobnozwojowe". a nakrętki samohamowne koniecznie jeśli podkładki będą z poliuretanu.

Zaznacz sobie położenie  wszystkich śrub regulacyjnych od zawiasu np pisakiem białym niezmywalnym

do takich zabaw możesz nabyć tani gadżet do sprawdzania kąta pochylenia koła ( chińską poziomicę na tarczę hamulcową)

 

Lift 2cm niewiele wnosi jeśli chodzi o prześwit (jednak moim zdaniem jest i tak pomocny ponadto niektórzy producenci jak kupujesz auto pseudo bardziej uterenowione to taki właśnie "pseudo" lift występuje 20mm, a  jak kupujesz auto pseudo usportowione to jest -20mm)

 

Polecam zrobić sobie test ładowności przed wyprawą (jeśli będziesz chciał jechać mocno załadowany w terenie to ten lift będzie niewystarczający). jeśli będziesz robić lifta  kup sobie jakiś dobry lakier epoksydowy (mam pozytywne doświadczenia z farbą okrętową z pyłem aluminiowym tylko broń boże robić tą farbą bez rękawiczek) potrzebny również środek do profili zamkniętych jeśli wszystko jest ok to zabezpiecz karoserię w tych miejscach bo masz wtedy dobry dostęp.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, morosek napisał:

Mi +2cm starczy + zmiana opon z 215/60 R16 na 215/65 R16 (+ 1cm) 

Dlatego pytam o śruby mocowania górnego czy seryjne starczą - ale już wiem że przy +1cm sa na równi więc musze domówić 

Masz jakiś sklep gdzie można domówić te śruby do podkładek 2 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał:

Masz jakiś sklep gdzie można domówić te śruby do podkładek 2 cm

Wczoraj zamówiłem u Carfita - na PW wysłałem Ci link.

tylko zaznacz przy zamówieniu jakie podkładki będziesz stosować - ja tego nie zrobiłem ale fachowo zadzwonili i dopytali.

30ziko od ośki. 

Edytowane przez morosek
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ewemarkam napisał:

A konia z rzędem temu kto ruszy po tylu latach śruby od geometrii jeśli stoją dęba od wielu lat. U mnie w SF ledwo facet ustawił po montażu z tyłu Ironman'ow. 

Bez problemu da się odkręcać ale trzeba to umiejętnie robić. Warsztaty zazwyczaj nie mają na to czasu i tną na dzień dobry. Ja w garażu dwa dni przygotowywałem śrubę podłużną wahacza do zwrotnicy (Ta najdłuższa ) w 18 letnim aucie wtedy. Odkręciła się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pan Dziedzic napisał:

Jeżu, jak se przypomnę, sanki, rdzę, bak, i miljon innych rzeczy to mnie w krzyżu szczyka. 

 

A może Ty coś tylko chrupałeś? :biglol: albo to tak ruda głośno wcinała blachę? :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2022 o 14:18, morosek napisał:

Wczoraj zamówiłem u Carfita - na PW wysłałem Ci link.

tylko zaznacz przy zamówieniu jakie podkładki będziesz stosować - ja tego nie zrobiłem ale fachowo zadzwonili i dopytali.

30ziko od ośki. 

Czy mógłbyś mi też wysłać? 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czy znajdę do forka 2.0XT z 2003r jakiekolwiek felgi 15 calowe które będą pasowały? Chodzi mi głównie o to, żeby zmieścić przednie tarcze z zaciskami, tarcze i zaciski są fabryczne 294mm. Felgi mogą być z klasy sportowej bo podejrzewam że prędzej zmieszczą większe tarcze. Ostatnio kupiłem Rial Milano 15' które miały na pewno pasować, ale nie pasowały... nie mieściły przednich hamulców. Na zagranicznych forach piszą że Speedline i Team Dynamics mogą pomieścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki. Proszę o szybkie zerknięcie na filmiki:



Powodem okazała się faktycznie uszczelka wydechu przy samym silniku, a raczej jej brak. Prawdopodobnie to było też przyczyną wypoceń, ale wymieniono również uszczelkę bloku.

Z innej beczki: łożysko tylne w SG.

Wiecie ile kosztuje zestaw OEM? Chodzi o komplet z uszczelkami i piastą. Edytowane przez Norweski_Pacjent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester SF 2002r, rozbierałem cały bagażnik dwa miesiące temu by zająć się kielichami, w sobotę przyszła pora na składanie i zostaje mi wolna kostka w okolicy prawego kielicha. Może coś z dodatkowego wyposażenia jakie można było zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester SF 2002r, rozbierałem cały bagażnik dwa miesiące temu by zająć się kielichami, w sobotę przyszła pora na składanie i zostaje mi wolna kostka w okolicy prawego kielicha. Może coś z dodatkowego wyposażenia jakie można było zamontować?

a nie jest do haka?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2022 o 23:39, Norweski_Pacjent napisał:

 


Powodem okazała się faktycznie uszczelka wydechu przy samym silniku, a raczej jej brak. Prawdopodobnie to było też przyczyną wypoceń, ale wymieniono również uszczelkę bloku.

Z innej beczki: łożysko tylne w SG.

Wiecie ile kosztuje zestaw OEM? Chodzi o komplet z uszczelkami i piastą.

 

ponad 900 w ASO i około 550 w sklepach z częściami OEM do subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawcow II gen ;)
Zmiana miejsca zbiorniczka plynu spryskiwaczy przedlift -> polift (spod maski pod zderzak)... wykonalne? (bez diaksow, spawarek itd?) ;)
jest w przedlifcie na to miejsce?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...