Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Nieszczelność raczej wykluczam- nic na nią nie wskazuje. Intryguje mnie ten klekot. Jest zsynchronizowany z silnikiem, tym większy im więcej gazu dostaje.
No nic, czekam na termin u magika, niech jakaś mądrzejsza głowa się temu przyjrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester sg, po wlaczeniu świateł przygasa podświetlenie radia oraz przycisków od sterowania nawiewami i w dzien jest bardzo słabo widoczne, a jak jest bardzo słoneczny w ogóle nie widać nic. Czy jest jakaś opcja żeby to wyłączyć lub zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Przełącznik do ściemniania/rozjaśniania podświetlenia, powinien załatwić sprawę w manetce po lewej stronie.

Przełącznik w manetce zjaśnia/ściemnia tylko ekran kilometrów i zegarek.

27 minut temu, Black500 napisał:

Forester sg, po wlaczeniu świateł przygasa podświetlenie radia oraz przycisków od sterowania nawiewami i w dzien jest bardzo słabo widoczne, a jak jest bardzo słoneczny w ogóle nie widać nic. Czy jest jakaś opcja żeby to wyłączyć lub zmienić?

W OEM radiu trzeba przytrzymać troszkę dłużej VOL, żeby zjaśnić/ściemnić. Nie ma możliwości regulacji podświetlenia panelu klimy

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Przełącznik w manetce zjaśnia/ściemnia tylko ekran kilometrów i zegarek.

W OEM radiu trzeba przytrzymać troszkę dłużej VOL, żeby zjaśnić/ściemnić. Nie ma możliwości regulacji podświetlenia panelu klimy

Mam radio w wersji ze zmieniarką to tam jest on/off po wciśnięciu, czyli po prostu ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Black500 napisał:

Mam radio w wersji ze zmieniarką to tam jest on/off po wciśnięciu, czyli po prostu ten typ tak ma?

No to musisz przytrzymać dłużej on/off, sygnał dźwiękowy potwierdzi zmianę ustawienia święcenia wyświetlacza radia.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ipsx82 napisał:

W SG na manetce lewej brith rozjaśnia zegarek, kilometry i temperaturę oraz przyciski i wyświetlacz radia a także nawigacje i przyciski od nawigacji , SG polift of course

Tu przed lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

No to musisz przytrzymać dłużej on/off, sygnał dźwiękowy potwierdzi zmianę ustawienia święcenia wyświetlacza radia.

Działa, nie mniej niestety po zgaszeniu i odpaleniu powraca do ciemnego motywy. No cóż dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat przewijał się kilka razy - sprężyny na tył do SF. Generalnie auto jeździ na pusto, w bagażniku LPG. Zdarza się od czasu do czasu wrzucić coś do bagażnika i założyć platformę z 4 rowerami na hak. Przód musiałem wymienić, więc stoi deko wyżej od tyłu. Założone Lesjofors. Zakładać tego samego producenta na tył i nie kombinować (auto jest daily carem)? Coś trochę twardszego?

Pewnie istotne info, że auto podniesione 4 cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa, nie mniej niestety po zgaszeniu i odpaleniu powraca do ciemnego motywy. No cóż dzięki za pomoc!
Bateryjka podtrzymująca ustawienia do wymiany najprawdopodobniej. One są chyba wlutowane.

Cofnąłem wątek i widzę, że dotyczy to radia ze zmieniarką w SG, to na 100% bateryjka. Taka mała niebieska na płycie głównej. O ile dobrze pamiętam to chyba nie było łatwo ją dostać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LosioDriver napisał:

Bateryjka podtrzymująca ustawienia do wymiany najprawdopodobniej. One są chyba wlutowane.

Cofnąłem wątek i widzę, że dotyczy to radia ze zmieniarką w SG, to na 100% bateryjka. Taka mała niebieska na płycie głównej. O ile dobrze pamiętam to chyba nie było łatwo ją dostać.

Są takie bateryjki do wlutowania? :blink: Ooo... Ciekawostka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Taka mała niebieska na płycie głównej

Czyli nie bateria tylko kondensator podtrzymujący. :)

 

https://allegro.pl/oferta/kondensator-podtrzymujacy-gold-cap-0-047f-5v-nec-8855882463

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LosioDriver napisał:

Bateryjka podtrzymująca ustawienia do wymiany najprawdopodobniej. One są chyba wlutowane.

Cofnąłem wątek i widzę, że dotyczy to radia ze zmieniarką w SG, to na 100% bateryjka. Taka mała niebieska na płycie głównej. O ile dobrze pamiętam to chyba nie było łatwo ją dostać.

Radio to jedno ale jeszcze panel sterowania klimą efekt jest ten sam. Czy radio podtrzymuje też panel?

Edytowane przez Black500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedlifcie na panelu klimy są kontroli sygnalizujące np że klima jest włączony albo który z nawiew jest ustawiony lub z jaką siłą ma działać nawiew. Też mam ten sam problem z przygasaniem tego podświetlenia. Rozwiązania nie szukałem niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, .Misza. napisał:

Wiem, że temat przewijał się kilka razy - sprężyny na tył do SF. Generalnie auto jeździ na pusto, w bagażniku LPG. Zdarza się od czasu do czasu wrzucić coś do bagażnika i założyć platformę z 4 rowerami na hak. Przód musiałem wymienić, więc stoi deko wyżej od tyłu. Założone Lesjofors. Zakładać tego samego producenta na tył i nie kombinować (auto jest daily carem)? Coś trochę twardszego?

Pewnie istotne info, że auto podniesione 4 cm.

 

Przed Ironami miałem Lesjofors HD z tyłu, te HD oznacza że są mocniejsze pod LPG i hak, komfort wciąż zachowany.

Tu załadowany na max na Bałkanach.IMG_20190906_162030.thumb.jpg.8f1aba7608c0102aa11c82ef1e0d27ce.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LosioDriver napisał:
2 godziny temu, Black500 napisał:
Radio to jedno ale jeszcze panel sterowania klimą efekt jest ten sam. Czy radio podtrzymuje też panel?

Panel sterowania klimatyzacją jest powiązany ze światłami. Ale tam są tylko ikonki, więc czego nie widać?

Na zdjęciu jest z rozjaśnieniem i bez rozjaśnienia. Różnica ogromna, a jak jest słoneczny dzień to w ogóle. 

Jak światła wyłączę to rozjaśnia się zarówno panel klimatyzacji jak i rdio także obie rzeczy są powiązane ze światłami

IMG_20220511_124232.jpg

IMG_20220511_124227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...