Skocz do zawartości

Forester 2007 r. - Amortyzatory tył ?


PrezesKrecina

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki wiem, że temat był wałkowany ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w poprzednich wątkach.

 

Jak sprawdzić jakie konkretnie są amortyzatory tylne do mojego Forestera?

 

Forester 2.0 X 158 KM,  2007r. ? Mechanik założył mi teoretycznie dedykowane KYB ale auto jakoś dziwnie siedziało nisko więc je zdjął.  :huh: I szukamy innych. Czy może mi ktoś podpowiedzieć? Szukam czegoś dedykowanego do tego modelu. Bilstein? Monroe? ... Nie interesuje mnie podwyższanie czy obniżanie/utwardzanie itd. Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem :) jeśli masz Forka SG to ja osobiście polecam ci zestaw dedykowany amorki Kayaba + sprężyny australijskie "Ironman" , zmieniłem swoje sls-y na ten zestaw i auto trzyma się genialnie, a przy tym nie jest jakies super twarde a wręcz komfortowe i miękkie.

wrzuć w wyszukiwarke zestaw tylnego zawieszenia subaru forester sg 2002-2008 i powinno wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za szybkie odpowiedzi

 

czyli trzeba wyrzucić SLS-y razem ze sprężynami i wymienić cały zestaw? A jak z bezpieczeństwem? Generalnie nie jestem zwolennikiem przeróbek auta.

 

Nie mam i nie będę miał gazu, który zestaw jest najbliższy oryginałowi? Nie che podwyższać auta, nie chce tez mieć twardej taczki. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemy doradzacie koledze Ironmany przy normalnym uzytkowaniu? Poza tym Daichi sie mocno popsuly i nikt ich nie poleca. Tak wiec amorki KYB + sprezyny KYB lub Lejflorers czy jakos tak.

 

Co to Twojego pytania, wymieniasz caly zestaw tj. sprezyny i amorki. Nie mozesz do springow od SLS wlozyc amorkow non-SLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesie :) co do bezpieczeństwa to jest naprawdę dobrze, Forek trzyma się drogi i jest stabilny, przewidywalny. Zdecydowanie tak jak mówi Wally666 nie  można zostawiać  sprężyn po sls i do nich zakładac zwykłych amorków - to kwestia grubości i wytrzymałości. Amorki SLS odciążają sprężyny stąd grubość springów jest mniejsza. Same SLS wymień jak Ci zaczną lać. Co do regenracji SLS to według moich rozpytywań to jakość regenerowanych PODOBNO zostawia wiele do życzeina w dłuższym okresie czasu (powyżej roku). Ale nie testowałem tego rozwiązania więc powtarzam jedynie zasłyszane opinie.

Co do pytania Wally'ego czemu proponuje Ci Ironmany - ano dlatego że u mnie się sprawdziły. Tak po prostu. Zbierzesz dane i sam świadomie zdecydujesz :) Ja tez jakoś specjalnie nie jeżdżę po terenie ale kiedyś pewnie przyjdzie coś cięższego przewieźć albo zacną przyczepkę pociągnąć... Moim zdaniem lepiej być na to przygotowanym. Każdy ma wolną wolę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za informacje, chyba wchodzę w zestaw amorki KYB + sprezyny KYB  :)

 

mam nadzieje, że się nie rozczaruje i nie będę wracał do SLS :)


jak by ktoś szukał to do SUBARU Forester 2.0 X (SG), 2007r., 1994 [cm3], 158 [KM], 116 [kW] pasują takie elementy:

 

Sprężyny tył:

2 x sprężyna : K-Flex KYB RC6431

 

Amortyzatory tył:

1 x amortyzator lewy: Excel-G KYB 334345

1 x amortyzator prawy: Excel-G KYB 334344  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja chciałbym także kupić podobny zestaw tylko na ironmanach,ale pytanko czy do mojego forka 2.5 230km będą dobre,czy może za miekkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie super miękkie to one nie są, ale wysoko trzymają zadek. Z drugiej strony osoby które wiozłem z tyłu twierdziły, że jedzie im sie komfortowo nawet na nierównosciach. Moja rada - zadzwon do sklepu i pogadaj z gościem. On ma pojecie o tym. Tak naprawde wszystko zalezy od Twoich potrzeb i sposobu uzywania. Ja jestem zachwycony tym zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym także kupić podobny zestaw tylko na ironmanach,ale pytanko czy do mojego forka 2.5 230km będą dobre,czy może za miekkie?

 

SLS'y wymieniłem na wspomniany tutaj zestaw KYB + KYB, do tego  pokładki na tył 1cm (mam belkę z hakiem zamontowaną), jeździ się dobrze, ani za twardo, ani za miękko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Panowie,szarpne się na zestaw z ironmenami,bo wykrakałem i już jeden z Sls-ów się wylał trochę,i lewa strona troszeczke opadła,ale czasami jak dłużej postoi to się wyrównuje,ciekawe jak długo wytrzyma,bo do następnego tygodnia nie bedę miał czasu żeby wymianke zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ironmany to tylko w komplecie. To są sprężyny o 3.5 cm wyższe, więc auto będzie nie równo stało przy wymianie tylko jednej osi. Poza tym są twardsze od oryginałów i po takiej wymianie auto nie będzie się dobrze prowadzić. A na pewno może to mieć wpływ na bezpieczeństwo.

 

Ja mam Kayaby z przodu i z tyłu, do tego z tyłu sprężyny Kayaby i auto prowadzi się świetnie. Pomimo podkładek 3 cm. ;)

 

Zresztą ten zestaw poradził mi Carfit. :)

Jeśli nie jeździsz w "terenie" to regeneracja SLS-ów jest jakimś rozwiązaniem.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za informacje, chyba wchodzę w zestaw amorki KYB + sprezyny KYB :)

 

mam nadzieje, że się nie rozczaruje i nie będę wracał do SLS :)

 

jak by ktoś szukał to do SUBARU Forester 2.0 X (SG), 2007r., 1994 [cm3], 158 [KM], 116 [kW] pasują takie elementy:

 

Sprężyny tył:

2 x sprężyna : K-Flex KYB RC6431

 

Amortyzatory tył:

1 x amortyzator lewy: Excel-G KYB 334345

1 x amortyzator prawy: Excel-G KYB 334344

Te sprezyny chyba nie pasuja do 116kw

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Carfit ile u ciebie zestaw sprezyny amory oslony na omory?

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Juz nie trzeba kupilem zestaw sprezyny, amorki odboje, oslony :)

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

Jak wrażenia z jazdy na nowym zestawie non SLS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w intercars ponieważ mam zniżki. Carfit ma na allegro napisz do niego na pw, moze jakis rabacik

2 x sprężyna : K-Flex KYB RC6431

1 x amortyzator lewy: Excel-G KYB 334345

amortyzator prawy: Excel-G KYB 334344

Plus zestaw kyb osolny

Dystans 1cm, samochid jak wspomniałem prowadzi się świetnie. Zbieżność robiłem delikatna korekta tam wyszła.

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu, ponieważ mam ten sam problem tył mi osiadł tak że pomiędzy koło a nadkole wsadzę 2 palce ( posiadam sls), przeglądałem poprzednie wypowiedzi i kuszą mnie wzmacniane sprężyny ironman +35mm ( auta używam w terenie zwykle z pełnym bagażnikiem, mam butle lpg i hak), mam jednak pytanie jakich amortyzatorów użyć, czy liftując tak mocno zawieszenie muszę coś jeszcze zmieniać? np. łącznik stabilizatora?, no i pozostaje jeszcze kwestia wizualna, bo jak na razie amory przednie trzymają ładnie, może ktoś robił podobna modyfikacje?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są różnice w cenie? Tzn. ile kosztuje komplet nowych oryginalnych SLS a ile ten cały komplet, którym można oryginalne amortyzatory zastąpić? Bo jak rozumiem, gdy wyleje mi jeden amortyzator, wymieniam oba na oryginalne, albo wymieniam na inne + inne sprężyny, osłony i coś tam jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...