Skocz do zawartości

Wycieraczki


kulbit

Rekomendowane odpowiedzi

A ja od lat używam wycieraczek polskiej firmy Motgum i nie zamienie na żadne zagramaniczne. Cena to ok 29zl za komplet. Teraz leci w forku 2 rok i bez zarzutu. Stosuje je we wszystkich swoich samochodach, z tym ze ja biore tylko te pantografowe... czy jak tam one sie nazywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to jak kupować markowe wycieraczki to chyba nie ma sensu przepłacać i brać najtańszy model bo i tak co rok albo dwa trzeba wymieniać i ile się nie zapłaci to wieczne nie będą. Ja jeżdżę na najtańszym boschu i sobię chwalę. Można brać jakieś wycudowane ale to nadal służy tylko guma zgarniająca wodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja od lat używam wycieraczek polskiej firmy Motgum
 

Ja też ich używam, i obecnie, i w poprzedniej gablocie. Nie mam zastrzeżeń. 

 

 

ja biore tylko te pantografowe

?? - mógłbyś napisać coś więcej, co to takiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie - tylko ALCA, kto nie miał, nie może się wypowiadać o dobrych tanich wycieraczkach :)

 

miałem, niemiecka tandeta, dobre na tylną szybę w kombi.

 

 

To trzeba nowe zakładać, a nie używki. Ja w busach wymieniam często, przerabiałem boscha i valeo. Wróciłem do Alca, dlatego tez napisałem swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - tylko ALCA, kto nie miał, nie może się wypowiadać o dobrych tanich wycieraczkach :)

Miałem. Kupiłem awaryjnie gdzieś w trasie. Po powrocie założyłem Motgum, bo Alca nie spełniały swej funkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde ze świeżej gumy , nawet marketówki za 5 zł to można 2-3 razy do roku wymienić 

Jak trafisz na stare (a takie zwykle są na allegro ) dobrej firmy  to pociągnie  nie wiele dłużej od marketowych 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem DENSO Hybrydowe,

Niepokoi mnie tylko, że na piórze i gumie nie ma oznaczeń NWB, o jakich pisali koledzy w tym wątku: http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/76438-wycieraczki-denso-hybrydowe/#entry2157376 Czyżby podróba, czy po prostu inny producent (dla Denso)?

Do tej pory używałem oryginalnych i są (były) bardzo dobre ...i też mają oznaczenie NWB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokładnie - tylko ALCA, kto nie miał, nie może się wypowiadać o dobrych tanich wycieraczkach :)

 

miałem i szkieletowe i bez szkieletowe - dziękuje postoje, w mojej ocenie marny produkt i bardzo kapryśny, ale o tym zaraz niżej.

 

 

 

A ja od lat używam wycieraczek polskiej firmy Motgum i nie zamienie na żadne zagramaniczne.

 

przez długi czas używałem lata temu i bardzo sobie chwaliłem, potem niestety jakość i powtarzalność spadła w długich piórach.

 

 

Wycieraczki są niestety wrażliwe na leżakowanie w sklepie, na krzywiznę szyby czołowej i jej zużycie. W jednym aucie będzie bardzo dobrze i cicho w innym będzie skakać i zostawiać smugi.

 

Ja mam w tym momencie bezszkieletowe, kupione przypadkiem w promocji, w których jest klasyczna gumka i tak wymieniam. Obecnie jakieś czeskie mam i przy śmiesznej cenie <10,-/kpl mogę nawet wymieniać 2x w roku i zawsze to da lepszy efekt niż stare wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wymieniać 2x w roku i zawsze to da lepszy efekt niż stare wycieraczki.

 

I to jest chyba najlepsze rozwiązanie.

 

A najlepsze wycieraczki kupiłem kiedyś od gościa sprzedającego z wózka pod Kauflandem. Nie pamiętam jakiej firmy, oczywiście jakieś "niemieckie", ale trzymały długo ponad rok, czego nigdy nie udało mi się powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...