Skocz do zawartości

Jakie wozidełko do 60k ?


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm ostatnio w wypożyczalni w Dubaju dostałem taką piękność  :lol:

attachicon.gifnissan_tiida_1st_f_sedan4d-3498.jpg

 

 

I wszystko ciul …. podjeżdzamy pod hotel , a tam same Ferrari , Rolls-e ,bentleye i inne grube gady ;). Wstyd jak ……  :biglol:  ;)

Dubaj to piekne miasto, bajka, mam znajomego w Holadnii co stamtąd pochodzi.

Edwin ja bym sie cieszył bo nie dali Ci Hyundai Matrix.

Doskonała linia szyb :biglol:  :yahoo:

2004_Hyundai_Matrix_34385.jpg

Edytowane przez Pawel Szuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swift i Fiesta to dość różne samochody (choć oba mi się podobają).

 

Swift jest bardzo zwinny (neutralna charakterystyka zawieszenia) i daje się bardzo dobrze wyczuć podczas jazdy. Ale na dłuższe i szybsze odcinki zupełnie się nie nadaje (głośny jest... jak większość japończyków). Pod tym względem fiesta jest lepsza. Prowadzi się bardzo przyzwoicie, ma odczuwalnie sztywne nadwozie. Ogólnie dojrzalsze auto niż swift - tylko raczej uśmiechu nie wywoła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hyundai IX20

 

Tandetne materiały, tandetne wykonanie, grubość powłoki lakierniczej... prawie jej brak, irytujące drobne awarie, spasowanie elementów blacharskich na poziomie łady nivy. Przy silnikach benzynowych brak poważniejszych awarii układu napędowego poza powtarzającym się wyciekiem oleju z uszczelniacza wałka sprzęgłowego. Ale jeśli komuś to nie przeszkadza... ;)  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hyundai IX20

 

Tandetne materiały, tandetne wykonanie, grubość powłoki lakierniczej... prawie jej brak, irytujące drobne awarie, spasowanie elementów blacharskich na poziomie łady nivy. Przy silnikach benzynowych brak poważniejszych awarii układu napędowego poza powtarzającym się wyciekiem oleju z uszczelniacza wałka sprzęgłowego. Ale jeśli komuś to nie przeszkadza... ;)

 

szczur, mnie na samo słowo HJundaj cofa na kilometr :biglol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hyundai IX20

Tandetne materiały, tandetne wykonanie, grubość powłoki lakierniczej... prawie jej brak, irytujące drobne awarie, spasowanie elementów blacharskich na poziomie łady nivy.

Czyli mniej więcej poziom Subaru, tylko od strony funkcjonalnej znacznie bardziej przemyślany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również stawiam na Hondę Jazz /w klasie auto do miasta/ Mam pozytywne, bezproblemowe doświadczenia /9 lat/ z modelem 2 gen. wstecz. 

Fakt że demonem szybkości nie był ale co do praktyczności zawstydzał większość kompaktów

Nowy jazz robi pozytywne wrażenie, ciekawą opcją jest nowa HRV ale cena wyższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie :) jednak wybór padł na Clio GT z kilku względów , świetne wyposażenie w serii , skrzynia dwusprzegłowa AT z manetkami co na miasto będzie rewelacją , i możliwość remapu na ok 140-150KM więc powinno wystarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, przejedź się Clio i Fiestą przed podjęciem ostatecznej decyzji. Ostatnio jeździłem tydzień Fiestą (tylko jakąś wolnossącą) po Maroku i zaraz potem tydzień Clio (też jakimś NA) po Fuercie, a więc warunki momentami podobne, i w tym drugim miałem wrażenie jakby ktoś wszystko galaretką poprzekładał. Fiesta dużo pewniej się prowadzi w zakrętach i ogólnie fajnie mięsisty ma zawias i układ kierowniczy. Zresztą miałeś Fordy to wiesz. Plus nie odpala się jej tandetną (moim zdaniem) kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin, a Ty przypadkiem swego czasu nie zastanawiałeś się nad C4 Cactus ?

 

Masz jak zwykle doskonałą pamięć :), owszem interesowałem sie , do momentu zobaczenia go na żywo...... :lol:  :twisted: , i szybko mi przeszło :facepalm: . Gdyby nie warunek 5 drzwi , pewnie bym kupił DS3 THP , jest cudowny :idea:

Carfit, przejedź się Clio i Fiestą przed podjęciem ostatecznej decyzji. Ostatnio jeździłem tydzień Fiestą (tylko jakąś wolnossącą) po Maroku i zaraz potem tydzień Clio (też jakimś NA) po Fuercie, a więc warunki momentami podobne, i w tym drugim miałem wrażenie jakby ktoś wszystko galaretką poprzekładał. Fiesta dużo pewniej się prowadzi w zakrętach i ogólnie fajnie mięsisty ma zawias i układ kierowniczy. Zresztą miałeś Fordy to wiesz. Plus nie odpala się jej tandetną (moim zdaniem) kartą.

 

Powiem Ci tak , przestałem dawno porównywać auta poprzez wypożyczalnie bo można się zdziwić . Dwa lata temu dostałem w wypożyczalni na rajdzie sardyni Fiata 500 , stwierdziłem genialne auto bo naprawdę sie super prowadziło , pół roku później znowu gdzieś dostałem Fiata 500 , i to była porażka , auto chyba gdzieś dostało i było coś skrzywione ( nie było nic widać ) ale goniło po całej drodze .......

Jeżdziłem w sobotę Fiestą i rzeczywiscie bardzo ok , Clio GT jeszcze nie jezdziłem , ale czytając tu ówdzie opinie , to zupełnie inne auto jak zwykłe Clio. To tak jakby porównywał Imprezę MY08 1.5 z WRX-em ( lanosem ) . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin - pomyśl o tym: http://stock.alfaromeo.pl/23895/alfa-romeo-giulietta-14-tb-16v-120-km-progression?marka=alfa-romeo&model=giulietta&sortowanie=od-najtanszej&pokaz=10&opened=0&adv=0

 

 

Giulietta jest już trochę na rynku, ale moim zdaniem nic się nie starzeje. Do tego świetny silnik i cena jak za takie auto raczej atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin - pomyśl o tym: http://stock.alfaromeo.pl/23895/alfa-romeo-giulietta-14-tb-16v-120-km-progression?marka=alfa-romeo&model=giulietta&sortowanie=od-najtanszej&pokaz=10&opened=0&adv=0

 

 

Giulietta jest już trochę na rynku, ale moim zdaniem nic się nie starzeje. Do tego świetny silnik i cena jak za takie auto raczej atrakcyjna.

 

Nie ma w pakiecie lawety ;):biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwin - pomyśl o tym: http://stock.alfaromeo.pl/23895/alfa-romeo-giulietta-14-tb-16v-120-km-progression?marka=alfa-romeo&model=giulietta&sortowanie=od-najtanszej&pokaz=10&opened=0&adv=0

 

 

Giulietta jest już trochę na rynku, ale moim zdaniem nic się nie starzeje. Do tego świetny silnik i cena jak za takie auto raczej atrakcyjna.

az tak zle Edwinowi zyczysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giuliettę polecam! w poprzednim roku namówiłem żonę na wersję 1,4T - namawiałem na wersję 120km - a finalnie wybrała 1,4T MultiAir (170km).

Bardzo fajne auto, prowadzi się lepiej niż np mazda 3 czy octavka, nie mówiąc już o autach segmentu B. A awaryjność to jakaś nieprawdziwa legenda która się ciągnie za alfą...

w wyprzedaży rocznika można sporo przyoszczędzić od ceny katalogowej /u nas to było ok 25tys - finalnie auto kosztowało racjonalne ok 72tys/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giuliettę polecam! w poprzednim roku namówiłem żonę na wersję 1,4T - namawiałem na wersję 120km - a finalnie wybrała 1,4T MultiAir (170km).

Bardzo fajne auto, prowadzi się lepiej niż np mazda 3 czy octavka, nie mówiąc już o autach segmentu B. A awaryjność to jakaś nieprawdziwa legenda która się ciągnie za alfą...

w wyprzedaży rocznika można sporo przyoszczędzić od ceny katalogowej /u nas to było ok 25tys - finalnie auto kosztowało racjonalne ok 72tys/

Bezawaryjna powiadasz. "Jakaś nieprawdziwa legenda". ..

Hmm...taką mi pamiątkę zostawiła w garażu. Przebieg poniżek 40 k km. Silnik 1.4T

c6785b8ae57fee33aa65e93db1fa0b9b.jpg

Edytowane przez ALEX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...