Skocz do zawartości

Lift kit do Forestera SF


nhp890

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś w Polsce robi zestawy do podwyższania Foresterów? Wszystko co do tej pory znalazłem jest albo ze Stanów albo z Australii i wychodzi strasznie drogo. Albo jakiś pomysł, komu to zlecić? Chcę podnieść o 4-5cm przy pomocy podkładek, coś jak tu:

 

2%20inch%20kit%20with%202inch%20trailing

 

Z góry dziękuję za pomoc

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pytaj Carfit'a ja mam sg +3cm i mysle co dalej :). Jest opcja body liftu ale nie wiem czy bedzie miala racje bytu bo silnik skrzynia i dyfry zostaja na miejscu

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będziesz jeździł foresterem w terenie? Jak go podniesiesz to nie bedzie się prowadził tak jak wcześniej.

A ten body lift to co zmienia w foresterze?

Edytowane przez ursusraketa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dostępne tzw podkładki podwyższające do forestera, Google Twoim przyjacielem. Koszt około kilkadziesiąt zł + robocizna za włożenie ich na mocowanie amortyzatora + geometria.

Uwaga: podniesienie o wiecej niż 5 cm może istotnie zaburzyć możliwość ustawienia geometrii kół nawet w lekkim negatywie, ale do 3-4 cm powinno byc jeszcze ok.

 

Znajdziesz pewnie podkładki metalowe i z pvc, polecałbym metalowe.

 

Mam taki zestaw i sobie chwalę, oprócz podkładek zastosowałem na przód sprężyny od forestera xt (SG).

 

Uzupełniająca metoda liftu to dopełnienie zestawu ciut wyższymi oponami (np 215/65/16) które beda o 2 cm wyższe na średnicy od serii czyli też minimalnie (1 cm) zwiększą prześwit auta ;-)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy będziesz jeździł foresterem w terenie? Jak go podniesiesz to nie bedzie się prowadził tak jak wcześniej.
 

Fakt zmienia się nieznacznie położenie środka ciężkości ale to o 3 - 4 cm. Charakterystyka zawieszenia zostaje bez zmian.

Na prowadzenie bardziej wpływają opony.

 

 

 

 A ten body lift to co zmienia w foresterze?
 

Kąty, prześwit poprzeczny, możliwość zamontowania większej opony. 

Ale tak jak napisałem, przekonany nie jestem i będę myślał jak skończą mi się opony. 

 

@nhp890

Pomyśl o płycie pod silnik i oponach. 

Jeśli masz manuala to odpuść i zrób tylko lift bo bez reduktora i tak wiele w terenie nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@nhp890

Pomyśl o płycie pod silnik i oponach. 

Jeśli masz manuala to odpuść i zrób tylko lift bo bez reduktora i tak wiele w terenie nie zdziałasz.

 

Opony AT wczoraj zamówiłem, na budowę osłon podwozia jestem umówiony. Mam automat, bez reduktora. To będzie bardziej samochód przeprawowy niż typowa terenówka w stylu Patroli itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@nhp890

Pomyśl o płycie pod silnik i oponach. 

Jeśli masz manuala to odpuść i zrób tylko lift bo bez reduktora i tak wiele w terenie nie zdziałasz.

 

Opony AT wczoraj zamówiłem, na budowę osłon podwozia jestem umówiony. Mam automat, bez reduktora. To będzie bardziej samochód przeprawowy niż typowa terenówka w stylu Patroli itp

 

wystarczy w 100% i miło Cie zaskoczy. AT dobrze się sprawuje w terenie.

Wiem że będzie to brzmieć śmiesznie ale pomyśl o snorkerze. 

Ja mojego Forka utopiłem i musiałem holować a skrzynia tego nie lubi i może paść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że będzie to brzmieć śmiesznie ale pomyśl o snorkerze.

Ja mojego Forka utopiłem i musiałem holować a skrzynia tego nie lubi i może paść.

Snorkel odpowiada za dostarczanie powietrza do silnika z wyższego miejsca... na skrzynie nie pomoże ;)

Tu należałoby pomyśleć raczej o odpowietrzeniach skrzyni, które powinny zostać wyprowadzone wyżej...

tak czy siak przeprawowki sobie z forka nie wyobrażam ;). Co najwyżej autko wyprawowe...

pozdr

 

Ps. Liftowanie na podkładkach to zazwyczaj rzeźba :(. Solidne podejście do tematu sugerowałoby zwrócić się w kierunku dobrania liftowego zestawu amorków i sprężyn...

A osłony są oczywiście fajne choć niestety zawsze zmniejszają prześwit ;)

Ja akurat wolałbym zestaw manual + reduktor ale świat OR jest odwiecznie podzielony na zwolenników automatów i manuali ;). I tak najważniejszy jest tzw. łącznik... :)

Edytowane przez irek200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Snorkel odpowiada za dostarczanie powietrza do silnika z wyższego miejsca... na skrzynie nie pomoże

chodziło o to, że brak snorkela może doprowadzić do zalania silnika, to z kolei do holowania niesprawnego auta, a holowanie może zaszkodzić automatowi...

 

chociaż przyznam, też pomyślałem o odpowietrznikach skrzyni, że snorkel pomoże silnikowi, ale co z odpowietrznikiem skrzyni i dyfra? 

 

 

 

Liftowanie na podkładkach to zazwyczaj rzeźba

żadna rzeźba, oczywiście nie jest to rozwiązanie seryjne, ale naprawdę proste, skuteczne i tanie. i technicznie nieszkodliwe :) (poza geometrią). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak czy siak przeprawowki sobie z forka nie wyobrażam ;). Co najwyżej autko wyprawowe...

 

 

 

Przeprawa, wyprawa, wszystko jedno  :D

 

Oczywiście miałem na myśli samochód wyprawowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 3 cm geometria jest ustawialna, a po jakimkolwiek lifcie, należałoby ją ustawić :)

Oczywiscie masz racje. Mialem na mysli ze po ustawieniu jest bez zmian :)

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup podkładki od Carfita i będziesz zadowolony. Po co kombinować ze sprężynami innymi jak samymi podkładami podniesiesz bez stresu o te 2-3cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

w ogóle to są ale http://www.subtle-solutions.com/index.php?cPath=21_24_29_52 - czy w Polsce ktoś to sprzedaje nie wiem.
Tu ciekawe video gdzie Brett Middleton pokazuje co się dzieje po takiej operacji o ok 5cm w takim samochodzie jak twój (ale w każdym innym może być podobnie)

* urwany łącznik stabilizatora poprzecznego od strony pasażera
* zerwana nakrętka śruby łącznika poprzecznego stabilizatora od strony kierowcy

* porwana osłona półosi od strony kierowcy

 

Za nisko może Ci opadać koło. On tam mówi, że trzeba sprawdzić 'angularity' nie wiem jak to się mówi 'na 'naszych warsztatach - wychyłowość ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnosiłem swojego SF na dystansach: przód 20 tył 25 mm. po tej operacji kąty na przedzie dało się normalnie ustawić, łączniki stabilizatora też żyją. Za to z tyłem trzeba było trochę powalczyć, kąty dało się ustawić na 0 ale łączniki stabilizatora strzelały. W końcu mechanik odwrócił mi wahacze poprzeczne o 180 stopni i założył łączniki z Legacy - teraz wszystko trzyma się kupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...