Skocz do zawartości

Lift kit do Forestera SF


nhp890

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.05.2018 o 12:19, krik napisał:

Geometria zrobiona bez problemu. Z tyłu kąty pochylenia kół były lekko na granicy więc zastosowałem śruby regulacyjne Powerflexa. Jak widać Kąt WSZ z przodu lekko przekracza tolerancję, ale bez tragedii.IMG_20180519_113425.thumb.jpg.e51ed39422eae7d3ddcbd3f5a5d5a24b.jpgZ tyłu nie ma tego problemu po zastosowaniu podkładki pod wahacz. Koło ładnie siedzi w środku nadkola.

IMG_20180519_102711.thumb.jpg.dfc3fb9ed1840c1549da484a316b8f80.jpg Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zabiegu podwyższenia auta. 

Po poprawce geometrii auto jeszcze lepiej się prowadzi :)

 

IMG_20180519_102838.jpg

IMG_20180517_153039.jpg

Brawo. Stoi pięknie. Ciekaw jestem samej jazdy w terenie... Czekamy z niecierpliwością na opinię. 

23 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

Good job panowie :D

Very good. Czekamy na seryjną produkcję.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lifcie forka o 4 cm ile jest od.ziemi do tylniego dyfra? U mnie na świeżo po złożeniu wyszło 34, ale pewnie się ułożyło i jest niżej.
Do tego mam pytanie, która skrzynia ma najkrótszy reduktor? Dziś na podjeździe brakło mi jedynki :( dość stromo było, nie powiem, szyba przednia prawie w poziomie

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lifcie forka o 4 cm ile jest od.ziemi do tylniego dyfra? U mnie na świeżo po złożeniu wyszło 34, ale pewnie się ułożyło i jest niżej.
Do tego mam pytanie, która skrzynia ma najkrótszy reduktor? Dziś na podjeździe brakło mi jedynki dość stromo było, nie powiem, szyba przednia prawie w poziomie

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka



Nie mierzyłem bo nie pomyślałem o tym w czwartek dopiero będę mógł zmierzyć. To Napisze ile prześwitu jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, diabel_215 napisał:


Do tego mam pytanie, która skrzynia ma najkrótszy reduktor? Dziś na podjeździe brakło mi jedynki :( dość stromo było, nie powiem, szyba przednia prawie w poziomie emoji14.png

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Reduktor w większości skrzyń jest taki sam tzn. 1:1,45. W niektórych outbackach był jeszcze dłuższy, chyba 1:1.15.

Krótszy był w starych Leone chyba 1:1,59 ale raczej nie do dostania. Jest też firma w Australii, która robi krótsze przełożenia reduktora coś około 1:1,6 ale cena jest zaporowa. 

 

Jest jeszcze opcja włożenia  skrzyni z Lanosa 1.5 z przełożeniem głównym 4.44. Jedynka i dwójka będzie wtedy około 8% krótsza, ale ... trzeba wymienić tylny dyfer i ta skrzynia nie ma czujnika prędkości, więc trzeba go zamontować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam.wlasnie outbacka z tym dłuższym reduktorem... Trochę lipa bo na reduktorze leci ponad 200, a w imprezie 1.6 5 odcinało na 140.. i takie bym chcial, muszę sprawdzić numer tej skrzyni

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Koledzy z forkami fs, możecie sprawdzić ile cm jest miedzy oponą a tylnym kielichem amortyzatora ? 

U mnie jest mniej niż grubość palca przy oponie 205/70R 15.

 

Dam znać popołudniu. Nie wiem czy b ma to znaczenie ale z tyłu mam jeszcze slsy. Jeszcze - w tym miesiącu zakładam usr kyb czekam tylko czy któryś z kolegów będzie mial jakis zestaw liftu co by zrobić to za jednym razem. 

10 godzin temu, Pan Dziedzic napisał:

Koledzy z forkami fs, możecie sprawdzić ile cm jest miedzy oponą a tylnym kielichem amortyzatora ? 

U mnie jest mniej niż grubość palca przy oponie 205/70R 15.

 

Przy tej samej oponie około 2.5cm

Edytowane przez jasnyp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2018 o 16:09, Rafaelo napisał:

Tak się u mnie lift prezentuje 4 cm do góry poszedł :) w przyszłym tygodniu jeszcze tylko geometria i będzie git. 5eccc5b278047c785736001c7675fe9f.jpg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I jak byl kolega na geometrii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek dopiero jadę bo nie było wcześniej czasu :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A wiec geometria ustawiona :) Troszkę pochylenie koła przedniego jest po za norma ale prowadzi się zacnie :)3277999f4d7be02097fa07daac12f199.jpg

A wiec po plejadach zaczynam robić zestawy na sprzedaż.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek dopiero jadę bo nie było wcześniej czasu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A wiec geometria ustawiona Troszkę pochylenie koła przedniego jest po za norma ale prowadzi się zacnie 3277999f4d7be02097fa07daac12f199.jpg&key=6a1d571a769782f9b53ea503ab8dfb82d594720362d11b0ea3474e8150a76898

A wiec po plejadach zaczynam robić zestawy na sprzedaż.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czyli stoiska na Plejadach nie będzie? :(

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opcje kupić skrzynie.od Leone, dość po pieniądzach, wcześniej Przemek wspominał że ma najkrótszy reduktor. Niestety sprzedajcy nie wie, ja też czy ta skrzynia ma reduktor, znam Vin, i wiemy że skrzynia jeździła w Leone 3d 1.6 z 87 roku. Jest wogole opcja włożyć ta skrzynie do imprezy gd? Jeżeli obudowa jest inna to może same zębatki dało by radę?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...