Skocz do zawartości

Co kupiłem dzisiaj do swojej subary ? Bez foty też się liczy !


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

Moc będzie. Oby się nie skończyło wypaleniem tłoka. Tfu, tfu !  Bułgarska zleżała 100 oktan, za stara lub za sucha, spaliła mi jeden tłok przy 80 - 90 km/h. Wtryskiwacz zubożył, komputer nie zauważył i same lawety kosztowały mnie 14 kpln.

I to nie był ostatni tłok na listwie ! Trzy czarne a w jednym brak korbowodu, dwie kulki z aluminium i kawałek drugiego pierścienia rozpartego na gładzi cylindra. Podobno, po zakuciu cały czas kulał na jednym. Dobra benzyna i usprawniacze, po ok. 40 min. pomogły.

Edytowane przez mz56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mz56 napisał:

Moc będzie. Oby się nie skończyło wypaleniem tłoka. Tfu, tfu !  Bułgarska zleżała 100 oktan, za stara lub za sucha, spaliła mi jeden tłok przy 80 - 90 km/h. Wtryskiwacz zubożył, komputer nie zauważył i same lawety kosztowały mnie 14 kpln.

I to nie był ostatni tłok na listwie ! Trzy czarne a w jednym brak korbowodu, dwie kulki z aluminium i kawałek drugiego pierścienia rozpartego na gładzi cylindra. Podobno, po zakuciu cały czas kulał na jednym. Dobra benzyna i usprawniacze, po ok. 40 min. pomogły.

to peszek, ale mam nadzieje ze jakoś tłok nie spłynie a jak spłynie to trudno. Odra nie daleko ;).

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi1, po zakuciu, chodzi jak snopowiązałka, Jedyna zaleta to brak brania oleju. Zrobiłem nim Portugalię i na 7000 km wziął 5 mm z miarki i!!! Mam zrobione 27 kkm na tym nowym silniku i jest OK. Kręcić na rozgrzanym można do spodu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2021 o 23:04, mz56 napisał:

Moc będzie. Oby się nie skończyło wypaleniem tłoka. Tfu, tfu !  Bułgarska zleżała 100 oktan, za stara lub za sucha, spaliła mi jeden tłok przy 80 - 90 km/h. Wtryskiwacz zubożył, komputer nie zauważył i same lawety kosztowały mnie 14 kpln.

I to nie był ostatni tłok na listwie ! Trzy czarne a w jednym brak korbowodu, dwie kulki z aluminium i kawałek drugiego pierścienia rozpartego na gładzi cylindra. Podobno, po zakuciu cały czas kulał na jednym. Dobra benzyna i usprawniacze, po ok. 40 min. pomogły.

To kto robi po takiej awarii remont i nie daje wtrysków do sprawdzenia? :huh: 

Przecież to podstawa po ujaraniu tłoka sprawdzić dogłębnie układ paliwowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli lekko zdezorientowani. Faktem jest, że powinni sprawdzić wtryskiwacze. W pierwszym odruchu potraktowali mnie jako mitomana. Po telefonie, od nich, poprosiłem o zlanie całej benzyny i zatankowanie Shella lub coś podobnego. Każdy popełnia błędy. Nowy blok, nowe tłoki, nowe korbowody, nowy wał, stare wtryskiwacze i kuleje ! Dobrze, że zadzwonili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mz56 napisał:

Byli lekko zdezorientowani. Faktem jest, że powinni sprawdzić wtryskiwacze. W pierwszym odruchu potraktowali mnie jako mitomana. Po telefonie, od nich, poprosiłem o zlanie całej benzyny i zatankowanie Shella lub coś podobnego. Każdy popełnia błędy. Nowy blok, nowe tłoki, nowe korbowody, nowy wał, stare wtryskiwacze i kuleje ! Dobrze, że zadzwonili.

Nie ma takiej opcji żeby to pominąć, totalna amatorka i brak odpowiedzialności! O braku wiedzy nie wspomnę nawet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty wiesz, i ja. Generalnie nie mam do Adama zastrzeżeń. Silnik robił ktoś inny, zeszło się prawie dwa miechy i mogli o czymś zapomnieć. Ale po wymianie wachy wstał ! Ale generalnie masz 100 % racji. Po takiej awarii obowiązkiem jest sprawdzenie wtrysków !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem cały zbiornik paliwa.

 

To, że STi może spalić baaaaaaaardzo dużo, to każdy wie. Ale ja dziś postanowiłam sprawdzić czy mogę objechać Zamość- Warszawa Centralna-Zamość (535km) na jednym baku.

Udało się !

IMG_20210626_110946.thumb.jpg.b6a9ff8986dce30a3a996cede55987a0.jpg

 

Z ostatnich 200 km

IMG_20210626_110950.thumb.jpg.362dae6cb6c5ea673bd4aa5cf65971b6.jpg

 

Ostatnie sto kilometrów szedłem na rekord:faja:

Edytowane przez Daniel Janus
  • Super! 7
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ipsx82 napisał:

Na allegro wyhaczyłem za chyba 160 zł ale wkurza mnie już  to że  uciska teleskop uszczelkę i tak sie teraz prezentuje:

 

 

20210626_090652.jpg

 

20210626_094533.jpg

 

20210626_094608.jpg

160 to taka górna granica :ok: uszczelkę można podciąć, a ile N jest na teleskopach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel Janus napisał:

Wczoraj kupiłem cały zbiornik paliwa.

 

To, że STi może spalić baaaaaaaardzo dużo, to każdy wie. Ale ja dziś postanowiłam sprawdzić czy mogę objechać Zamość- Warszawa Centralna-Zamość (535km) na jednym baku.

Udało się !

IMG_20210626_110946.thumb.jpg.b6a9ff8986dce30a3a996cede55987a0.jpg

 

Z ostatnich 200 km

IMG_20210626_110950.thumb.jpg.362dae6cb6c5ea673bd4aa5cf65971b6.jpg

 

Ostatnie sto kilometrów szedłem na rekord:faja:

A jaka była średnia prędkość? ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Orear napisał:

A jaka była średnia prędkość? ;p 

60km/h zapewne  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orear napisał:

A jaka była średnia prędkość? ;p 

 

45 minut temu, Oktan napisał:

60km/h zapewne  :D

Od Kołbieli do Piask na tempomacie 120.  Taka jazda nie wynikała absolutnie z oszczędności, lecz z chęci poznania minimalnego spalania . Pogoda sprzyjała, bo padał deszcz:P

 

  • Super! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel Janus napisał:

 

Od Kołbieli do Piask na tempomacie 120.  Taka jazda nie wynikała absolutnie z oszczędności, lecz z chęci poznania minimalnego spalania . Pogoda sprzyjała, bo padał deszcz:P

 

Na pewno jechałeś w nocy... I uprzednio dałeś niebieskim pączki... Ostatnim razem jak tamtędy jechałem moja średnia prędkość aż do S17 wynosiła jakoś 60km/h. Poza tym nie znam odcinka w Polsce, który byłby tak naszpikowany radarami i patrolami policyjnymi. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...