Skocz do zawartości

Forester sf - sprężyny Ironman


Szizi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Polecam sprężyny Lesjofors i amory Kayaba-  mam hak, jeżdżę z obciążeniem po terenie (koło 100 kg w bagażniku) i  od roku i jest gitara, wcześniej slsy wymieniałem 2 razy- przebieg auta 157 tys km .Na asfalcie nie są za twarde, samochód stoi równiutko. Przejechałem na tym zestawie 20 tys.

Edytowane przez Forczysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem z ciekawosci do mojego Forka.

Tył poszedł do góry 4 cm względem wysłuzonego oryginału.

Mam hak. Butle LPG i po prawie roku użytkowania, nic złego się nie dzieje.

 

Komfort się poprawił samochodem trochę mniej buja. Grubość sprężyny to ponad milimetr wiecej, ale żadna taczka się nie zrobiła z auta.

 

Ja tam jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Posiadam forka sg i tez chce założyć irony, jest jakiś problem z ustawieniem później geometrii ? Trzeba montować dodatkowe regulacje?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Muszę zamówić amorki kyb do siebie do SLSy siedzą już na maksa :) Mam gaz i zamówilem oponki 215/65/16 więc trochę większy profil. Rozpatruję 2 opcje:

 

1) sprężyny KYB + podkładka 2cm

2) mocniejsze sprężyny - tylko jakie najlepiej, żeby nie wpłynęło to negatywnie na właściwości jezdne w trasie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, durst napisał:

Muszę zamówić amorki kyb do siebie do SLSy siedzą już na maksa :) Mam gaz i zamówilem oponki 215/65/16 więc trochę większy profil. Rozpatruję 2 opcje:

 

1) sprężyny KYB + podkładka 2cm

2) mocniejsze sprężyny - tylko jakie najlepiej, żeby nie wpłynęło to negatywnie na właściwości jezdne w trasie? 

 

Ja mam Peddersy (sprężyny + amort), znajomy w FXT z LPG tez tak ma i jesteśmy zadowoleni. Nie wiem jak je porównać do KYB. Jest nieco sztywniej, ciut wyżej - mi to pasuje. jak przednie będzie trzeba wymieniać, tez na pewno kupie Pedders.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam,

Panowie moze podpowiecie jaka sprężyne zalozyc :) ... Do niedawna myslalem, ze mam zawieszenie samopoziomujace i siadl tyl. Po numnerze Vin, po opisie wyposażenia wszystko na to wskazywalo i byc moze takie kiedys bylo ale... dzis zmieniajac kola na letnie (niestety dopiero teraz znalazlem czas) zobaczylem ze amrtyzatory sa firmy sachs wiec zakladam, ze nie sa to orginalne amory - czyli wczesniejszy wlasciciel zmienil. Czy mozecie podpowiedziec jaka w takim razie zalozyc sprezyne? Tyl wzgledem przodu opada o 4/5 cm (zalozony mam hak) wiec byc moze potrzebne cos utwardzonego. Uprzejmie prosze o podpowiedz lub cenne uwagi :) Ponizej zdjecie amortyzatora.

IMG_20170606_132231.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś załozył zwykłe amorki a sprężynę zostawił z SLS ? ?

One są cieńsze i bardziej miękkie od zwykłych.
Musisz zmierzyć grubość zwoju sprężyny.
Z tego co mi świta, nie dam sobie ręki uciąć. To Sprezyna od SLS ma bodaj 11 mm, a zwykła 12 -13 mm.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli źle pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam,

wykonalem drugi dokladny pomiar - podnioslem auto podczyscilem troche sprezyne i wyszlo 12[mm] i raczej jest miekka gdyz rekami jestem w stanie ja troche sciagnac - jak na moje oko miekka.

prosze o sugestie co zalozyc :)

pozdrawiam.
Marcin

Edytowane przez kiler42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo powinieneś kupić sprężyny dedykowane do danego amortyzatora. Jezeli nie chcesz kupować całego zestawu, to musisz poszukać w necie, czy dana sprężyna będzie pasowac do Twoich amortyzatorów.

Teraz masz amortyzator zwykły bez samopoziomowania i do niego musisz kupić zwykłą sprężynę.
Podejrzewam że, jak kupisz dedykowane KYB do Twojego auta to będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

 

dziekuje za propozycje sprzedazy ale nie mialem czasu tu wpasc a zakupilem i zalozylem lesjoforce - wzmocnione - zakupione w subarak ,

 

ponizej zdjecie jak to teraz jest - miedzy tlem a przodem prawie bez roznicy, mam nadzieje ze po zalozeniu LPG nie bedzie siadał :)

 

dziekuje wszystkim za pomoc w rozeznaniu tematu!!

1498672380430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Jak chcesz to mam na sprzedaż sprężyny na tył z forka s turbo , zostały mi po zmianie na ironmany , mają 13,5 mm grubości  jeździły z amorami kyb
Witam , orientujesz się czy te sprężyny podejda do forka z 2010 roku ?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, jaki koszt ironmen fo forka SF? 

Zrobilem lift 5cm na podkladkach, wrzusilem amory kyb ultra sr i standardowe spreżyny kayaby.

za miekki jest dla mnie i dzienie wyglada, tyl jakby za nisko.

ironmeny duzo go jeszcze podniosa? 

C66331BF-66AB-4DCF-9F7F-561AADDFC588.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się do tematu. Trochę mi przysiadł tył mojego Forka ( gaz + świeżo założony hak) pierwotnie sądziłem że to wina amortyzatorów bo nie wiedziałem w jakim jest stanie (Auto nabyłem w listopadzie 2017), ale wczoraj po wizycie na stacji diagnostycznej okazało się że amortyzatory są prawie nowe, mają 80%. Zależy mi na większym prześwicie ponieważ dosyć dużo jeżdżę po terenie (taka praca). Tutaj moje pytanie, czy mogę założyć sprężyny Ironmena do niewiadomych amortyzatorów i czy sprawi to że mój forek podniesie swój tył? Dodam że zmierzyłem średnicę prętów sprężyny i wyszło niecałe 12mm. Dodatkowo dodam, że odległość pomiędzy oponom a nadkolem z jednej strony wynosi jakieś 0,5 cm, a z drugiej strony 5,0 cm (mówimy o tyle). Zapytam również przy okazji czy warto założyć dystanse podnoszące autko o 1cm.

A tak przy okazji to bardzo mi miło, to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich.

Forek.jpg

Edytowane przez Rafał Stefańiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...