Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2016


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety ERC to takie troche mistrzostwa dla ciułaczy .W WRC nie ma zlituj sie chcesz myślec o tytule idziesz wszystko w kazdym rajdzie jezeli nie to jest 5 innych ktorzy wskoczy na twoje miejsce. w ERC jest jeden dwóch dominujących kierowcow ( ktorzy nie zawsze maja podpinane budżety ) co powoduje ze jedzie sie wywieść punkty a nie wygrywać rajdy w walce z lokalnymi matadorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ERC to takie troche mistrzostwa dla ciułaczy .W WRC nie ma zlituj sie chcesz myślec o tytule idziesz wszystko w kazdym rajdzie jezeli nie to jest 5 innych ktorzy wskoczy na twoje miejsce. w ERC jest jeden dwóch dominujących kierowcow ( ktorzy nie zawsze maja podpinane budżety ) co powoduje ze jedzie sie wywieść punkty a nie wygrywać rajdy w walce z lokalnymi matadorami.

dokładnie tak ! ERC w tej chwili naprawdę jest słabe , bo jest dosłownie kilku kierowców co chcą przejechać sezon , a reszta to tubylcy , zabierający punkty, i chcacy sie sprawdić . I tak jest na kazdym rajdzie . Do WRC niestety nie ma podejscia . Evans gdyby nie awarie , jadac na oponach DMACK , lał niestety Kajtka grubo , nie wiem co by było gdyby jechał na Michelinach . Tak tak , powiecie zaraz że na Kanarach było Ostberg ……. no był . tylko jechał autem …. powiedzmy z innej przeszłości niestety , i mało kto o tym wie. Ostberg był zaproszony przez gości , auto to R5 , i co najmniej 50Nm mniej , i 20 KM mniej jak Kajto w wersji EVO 2 R5 . Wyniki są w necie …. jak jechał cieli sie w łeb w łeb . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie przypomnę ile Tanak tracił w Monte na Dmackach to łojejciu :D. Wiadomo też, że w Irlandii oesy są szybsze i mniej kręte niż te w RMC, ale i tak jak Evans nie miał problemów to dokładał Kajtowi min 0,3 s/km.

 

Nie będzie Krisa w Polsce :( Rajd pojadą Lefebvre i Breen... 

Zawsze się pisało w wątku o RK takie info, ale sytuacja jest jaka jest  :mellow:


A zostając jeszcze przy temacie Irlandii to Breen zamieścił onboard z odcinka na którym wklapał wszystkim po 20 sek.  :o

https://www.facebook.com/craig.breen1/videos/vb.575442898/10154152784777899/?type=2&theater

 

Co jak co ale ja bym chciał Irlandię w kalendarzu WRC :)

Edytowane przez konar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Evans gdyby nie awarie , jadac na oponach DMACK , lał niestety Kajtka grubo

Cóż, zasadnicza awaria to ta awaria przodu samochodu na OS9.Evans był nieco szybszy, ale ... niezbyt długo.

Stąd twierdzenie "lal .. grubo" jest w/g mnie błędne -  w końcu aby wygrać rajd trzeba jechać przede wszystkim tak, aby być na mecie.

 

 

Ostberg był zaproszony przez gości , auto to R5 , i co najmniej 50Nm mniej , i 20 KM mniej jak Kajto w wersji EVO 2 R5

 

Też te plotki słyszałem. Problem w tym, że informacje z M-Sport na ten temat ( niezależnie od wiarygodności tego typu informacji - każdy  tuner podaje dla nowszych wersji dane lekko ... optymistyczne; cel jasny - zachęcić do zakupu nowej wersji :) ) nie dotyczą wartości maksymalnych . Bardziej konkretnie M Sport informował o przyroście mocy przy 4500/min oraz momentu przy 4000/min.

Tymczasem moc maksymalna ( 280 ~ 290 KM) jest osiągana przy 6.000/min, podczas gdy moment przy 2.500/min.

Fiesta Evo powinna mieć więc nieco korzystniejszy przebieg krzywej mocy / momentu, lecz nie wyższy moment / moc maksymalną ( co zresztą przy określonej zwężce byłoby b.trudne do zrealizowania.).

Reasumując - uwzględniając fakt, iż Kajetan raczej nie pójdzie "na całość" ( bo celem jest Mistrzostwo, a nie zwycięstwo w jednym rajdzie ) oraz to, że zarówno Evans jak i Ostberg ścigając się z Kajetanem .... opuścili drogę uważam, że umniejszanie jego sukcesu nie odzwierciedla rzeczywistego stanu rzeczy. Jeszcze słowo o D Mac - w/g Evansa ( w trakcie Rajdu Irlandii ) D mac przygotował na tan rajd dla niego specjalne opony, które ( opinia Evansa ) niczym nie ustępowały innym markom.

I finalnie - co jak co, ale szybkość Kubicy nie podlega kwestionowaniu.

Jak do tej pory dwa razy spotkał się z Kajetanem bezpośrednio. Raz na Rajdzie Polski, raz Jänner.

W pierwszym przypadku do chwili, gdy Rober opuścił drogę Kajetan był szybszy.

W drugim do chwili gdy Kajetan opuścił drogę ( awaria pedału gazu) ... również Kajetan był szybszy.

 

Dla mnie wniosek jest prosty - nauczmy się doceniać osiągnięcia naszych, zamiast szukać dziury w całym :idea:

 

A jest co doceniać : po raz pierwszy w historii polskiego sportu motorowego to nasi zawodnicy prowadzą we wszystkich klasach ERC.

 

Pozdrowienia  

Edytowane przez Dyrekcja
  • Lajk 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nauczmy się doceniać osiągnięcia naszych, zamiast szukać dziury w całym

 

Ależ oczywiscie tak !!!! Tu w 100% jestem zgodny i to nie jest szukanie dziury w całym :) , natomiast z drugiej strony i tak jestem zdania , że prawie każdy kierowca z top 8 z WRC , wsiadając w topowe auto R5 , moim zdaniem wygrywa spokojnie kazdą eliminację ERC. W tym roku , niestety do takiej konfrontacji jeszcze nie doszlo , Kanary - Ostberg w starej specyfikacji auta , gdyby nie awaria hamulcow i dzwon , potem błąd Kajtka przy doborze cisnien byłby zapewne pierwszy , bo Kajto oddał zwyciestwo Lyukaniukowi. Ale takie rajdy i taki sport. 

To samo w Irlandi ( prawie ) , Evans prowadził po dwoch odcinkach ( do momentu awarii) ponad 13.sek. Wrócil na drugi dzien w SR i również wygrywał , ale przydażyła sie wycieczka za drogę. Breen , obecnie koniec stawki WRC , wygrywa rajd tylko 25 sek. przed Kajtkiem , na skutek złego wyboru opon na pierwszą petle drugiego dnia , gdzie ogromnie tracił . Ale oczywiscie to jego błąd , tak samo jak Kajtka na Kanarach, ale to własnie element tego sportu i za to go kochamy :) . A nie jak w przypadku nudnej F1 , i durne przepisy i przepływie paliwa …. :)

Mogę tylko podejrzewać , że jeszcze będa takie eliminacje , gdzie walka w ERC z TOP kierowcami WRC będzie wisienką na torcie i da nam dodatkowe emocje. 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak chyba kierowca r5 EVO ,coś tam zauważa :)

 

https://www.facebook.com/CastrolInterCarsRSMP/

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na OS w Jodłowniku i zabezpieczenie rajdu to jakiś dramat - na zewnętrznej zakrętu stoją sobie ludzie, w tym kolo z małym dzieckiem, a dokładnie po przeciwnej stronie siedzi stary ochroniarz, mając wszystko w dupie. Siedzi i se słucha przyśpiewek ludowych w Radiu Wrocław. A później jest płacz i dramaty...

Wchodząc na odcinek, kupiłem bilet za dychę, choć wcale nie musiałem. Ekipa tam stojąca (ta od biletów) powiedziała coś takiego - "Ten rajd to jest syf. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawa dla Grzyba za wygranie, Habaj z Brzezińskim ostro walczyli, szkoda że ten pierwszy nie dojechał do mety :( dzięki czemu Kołtun awansował na pudło.

 

Poloński bardzo szybko jechał i na ostatnim os-ie wyprzedził Gabrysia w generalce awansując na 5 miejsce w generalce.

 

 

pozdrawiam spotkanych forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotkie podsumowanie

Grzyb-super

Habaj-Super, szkoda ze poleciał, bo walka była

Colin-chyba pojechał najlepiej ten rajd ze wszytskich, Grzesiek z Łukaszem znają juz te trasy, a Kuba jechał ten rajd pierwszy raz i podpinał sie pod faworytów

Kołtun- jechać moze i jechał, ale wywiadu z nim nie da sie oglądać, straszny burak, jakby robił łaskę ze jedzie i ze daje wywiad

Nivette-jechal tez dobrze, gdyby nie awaria, szkoda

Świetna walka w ośce Polonskiego z Gabrysiem

Szkoda mi bardzo Janka, ze urwał półoś, ale wrócił i jechal, dla kibiców z uśmiechem na twarzy

Na koniec jestem wdzięczny ekipie Rajdy.24 ze zorganizowali transmisje. Jak to ktoś napisał-zrobili wiecej niz PZM kiedykolwiek. Naprawdę byłem pod wrażeniem tych wywiadów, obrazków z odcinków, mam nadzieję ze beda to kontynuowali

 

PS ktoś z forumowiczów wybiera sie na Rajd Mikolowski?

Edytowane przez rozekpatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...