Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2016


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat to już mała forumowa tradycja, mimo że wcale już nie czuję, że kontynuowanie go ma sens (słabe nasze mistrzostwa i wycofanie cytryny z WRC). Zaczynamy kolejny sezon. Liczę na to, że w końcu coś się ruszy w temacie RSMP, bo ten sezon dupy nie urwał. Generalnie zaliczyłem w 2015 Świdnicki, który ma na szczęście mnóstwo pozarajdowych atrakcji, bo sportowo nie było akcji. Na szczęście była pogoda i zielone wino. Dolnośląski też nie wciągnął mnie za bardzo, uciekłem do Czech na obiad :)

W 2016 bardzo liczę na RSMP historyków i na wysyp samochodów niższych klas. Liczę też, że ostatni z dinozaurów aktualnych RSMP jednak wystartuje w przyszłym sezonie. Trzymam też kciuki za Siemanka, któremu rajdówka się należy :)

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy!!

 

Oby świat rajdów w Polsce poszedł dobrą drogą.  ;)


 

 

Siemanka, któremu rajdówka się należy

 

W rajdach coś mi się wydaje, że nic się nie należy bo albo masz kasę i bawisz się za swoje albo masz  twarda dupę i latasz czarować sponsorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W rajdach coś mi się wydaje, że nic się nie należy bo albo masz kasę i bawisz się za swoje albo masz twarda dupę i latasz czarować sponsorów.

Z tym "się należy" to trochę przekornie napisałem. Dziwne trochę, że mistrz polski nie zdobył sponsora. Chyba, że mu się nie chciało, ale w to nie wierzę.

Brakuje mi na trasach Sołowowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez cos, nikt nie pisze, ze brakuje sprt? :P

 

Czy moze mi ktos przyblizyc postac Brzezinskiego "Colina"? Bo musze przyznac, ze ze wzgledu na mnostwo obowiazkow bylem w stanie sledzic "tylko" ERC, a tu patrze, ze nagle sie pojawil ktos w Fiescie R5 i od razu miesza w czolowce. Wiem tyle, ze wczesniej byl dobry w .... RBR...?  :huh: I jak stoja szanse na jego kontynuacje w 2016? Dobrze w kazdym razie, ze cos sie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no tez cos, nikt nie pisze, ze brakuje sprt?

 

SPRT walczy o większy tort a nie tam w koło trzepaka po Polsce   ;)

 

 

 

Czy moze mi ktos przyblizyc postac Brzezinskiego "Colina"? Bo musze przyznac, ze ze wzgledu na mnostwo obowiazkow bylem w stanie sledzic "tylko" ERC, a tu patrze, ze nagle sie pojawil ktos w Fiescie R5 i od razu miesza w czolowce. Wiem tyle, ze wczesniej byl dobry w .... RBR...?  I jak stoja szanse na jego kontynuacje w 2016? Dobrze w kazdym razie, ze cos sie dzieje

 

Z tego co zrozumiałem na prezentacji teamu to zakładają projekt długoterminowy i walkę nie tylko w tym roku ale i w kolejnych. Sprawa wygląd na przemyślaną i całkiem dopracowaną aby projekt miał ręce i nogi a przede wszystkim team szanse na walkę o czołowe lokaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O SPRT nikt nie pisze bo wiemy że obraliście kurs na ERC.

 

heh no wlasnie a skad ta pewnosc, ze ten kurs taki zostanie? ;) Kto wie, wczesniej czy pozniej musi nastapic powrot z misji reprezentacyjnej zagranica? Swoja droga wlasnie: lepiej zeby startowac w RSMP czy ERC?  ^_^ Gdzie jest wieksze wyzwanie i co jest wiecej warte?

 

 

 

SPRT walczy o większy tort a nie tam w koło trzepaka po Polsce  

 

Czasem dobry wlasny trzepak tez ma swoj urok ;)

 

 

 

akładają projekt długoterminowy i walkę nie tylko w tym roku ale i w kolejnych.

 

to bardzo dobrze! Trzeba przyznac, ze jak podejrzewam, nie znal na pamiec wszystkich OSow, wiec tym bardziej nalezy sie szacunek za wyniki. Ale wydaje mi sie, ze brakuje mu tez wciaz troche wprawy i doswiadczenia (vide wypadek na ostatnim rajdzie...). A gdyby powrocil format dluzszych rajdow, a nie tylko takich rallysprintow jak w tym roku, to to by moglo zawazyc na wyniku :idea:

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rajd Wisły wypada z RSMP 2016.

http://rajdy24.pl/rajd-wisly-nie-bedzie-runda-rsmp-2016/

Cytat

 

Wobec braku strategicznego sponsora oraz własnych środków finansowych, w skutek negatywnej oceny 61.Rajdu Wisły wystawionej przez przedstawicieli Zarządu Głównego PZM, Automobilklub Śląski zdecydował, że kolejna edycja Rajdu Wisły w 2016 r. nie będzie rozgrywana jako runda Mistrzostw Polski.

Edytowane przez Kapic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

TJ, a co tu dzielić?

 

Nie mam pojecia, wlos na czworo? ;) Gdzies mi sie obilo o uszy, ze istnial plan o rzekomym podziale rund, co by mialo zmniejszyc koszty organizacji i uczestnictwa...

 

Narazie to wyglada mi na to, ze nie bawem PZM bedzie blagal Slowakow albo Czechow o laczone majstrostva... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzies mi sie obilo o uszy, ze istnial plan o rzekomym podziale rund, co by mialo zmniejszyc koszty organizacji i uczestnictwa...

 

plany były, ale w tej chwili nie ma czego dzielić. Puchar szutrowy żeby stworzyć, chyba trzeba by którąś mazurską okręgówkę do RSMP wynieść i w dwa dni zrobić dwie rundy, po czym wyłonić zwycięzce :) Plan może i dobry dla organizatorów, bo impreza po każdej rundzie i na koniec po wręczeniu tytułu Gravel master - trzy imprezy w dwa dni ;)

 

A tak poważniej. Lekiem na całe zło beznadzieji naszych rajdów miało być połączenie RPP i RSMP, setki zgłoszeń, wizyty w zakładach pracy itd. I co wyszło? W arłamowie wystartowało 29 załóg, a dojechało 15. Z tego co pamiętam, tylko dwie załogi nie dostały pucharów :D Ograniczenie długości rajdu miało ograniczyć koszty, ale dowalenie dodatkowej rundy chyba ten bonus zabiło. Może po prostu trzeba zaakceptować 5 rund, normalnych dwudniowych, nie rozdmuchanych, tylko normalnie sobota-niedziela. Może trzeba zorganizować ZNOWU tani puchar markowy i wrócić do korzeni ścigania, czyli nie ważne czym, ważne jak i że. We wspomnienia się bawił nie będę, bo wszscy pewnie pamiętacie, 106, 206, CC, SC i co? Szli na sekundy, szli wszystko, bo mieli o co walczyć.

Może potrzeba rewolucji i dopuszczenia do rajdów wszystkiego co ma klatkę i miało homologację, klasyfikowanie w generalce wszystkiego co jedzie w rajdzie?

Chodzą słuchy po świecie, że QHR kończy zabawę. Ostatni z panów K, wiecznie drugi/czwarty, ale jeśli faktycznie nie wystartuje to będzie koniec pewnej ery naszych rajdów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodza sluchy o 2 rajdach szutrowych. jesli tak to moze w RSMP pojawi sie kolejny forumowicz jadacy jedyna sluszna marka ;) z racji otwarcia watku 2016 chcialbym Was prosic o mala pomoc. Kazdy kto ma Facebooka, moze to zrobic, mianowicie chodzi o klikniecie "lubie to" pod ponizszym zdjeciem. Foty, ktore beda mialy najwieksza ilosc lajkow znajda sie w kalendarzu Szuter Cup - czyli najwiekszego cyklu rozgrywanego w naszym kraju na luznych nawierzchniach. Zazwyczaj nie zalezy mi na tego typu akcjach, ale chcialbym tam sie znalezc, aby pozniej ten kalendarz dodawac do mojej oferty dla potencjalnych sponsorow na sezon 2016. Kazdy lajk sie przyda, z gory dzieki :)
 

https://www.facebook.com/SzuterCup/photos/a.1321378207888411.1073741829.155800174446226/1321670991192466/?type=3&theater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest projekt kalendarza!!!

 

1. Rajd Świdnicki-KRAUSE - Świdnica - 15-17.04
2. Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup - Gdańsk - 27-29.05
3. Rajd Warmiński - Olsztyn 17-19.06 lub 24-26.06
4. Rajd Rzeszowski - Rzeszów - 04-06.08
5. Rajd Nadwiślański - Puławy - 02-04.09
6. Rajd Dolnośląski - Polanica-Zdrój - 07-09.10
7. Rajd Arłamów - Arłamów - 03-05.11

1919586_10153199937566960_17721414169710

Edytowane przez Dehnel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...