Skocz do zawartości

Wolny dziad i turbodziad - legacy I i legacy turbo


sredniaq

Rekomendowane odpowiedzi

W Norwegii cenę auta determinuje rocznik, przebieg i stan techniczny. Generalnie ceny aut osiągają absurdalne czasem kwoty. Ten dziadek kosztował jak na tutejsze standardy raczej mało. Generalnie jest to w miarę popularna marka, lecz głównie wśród osób starszych :)

Dla przykładu na odpowiedniku naszego allegro, do sprzedania jest ponad 4000 Audi, 8500 VW, 4500 Volvo i trochę ponad 1000 Subaru, czyli jest to marka raczej niszowa.

 

 

Czy taki dziad jest adekwatny cenowo do jakiejś A80 z tych lat etc?

Raczej tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, mam tu sąsiada co takim kombi jeździ, tez dziadek z 80 lat ma. Auto podobny stan do twojego.

Jakieś ładne fele, polerka i będzie git

 

 

PS.

Ja swojego sztrucla ogarnąłem po stluczce wystawilem na Finn.no i od 3 tyg cisza, nie licząc dwóch oszustów z patentem na PayPal.

 

 

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Finn'ie jak stoi polskie imię, to telefon milczy. Dwa razy wystawiałem forka i nikt nie dzwonił.
Znajomy szuka też coś podobnego, może zapytaj tego dziadka czy sprzedać nie chce ;)

Polerka będzie na lato jak pogoda się poprawi, felgi przyjadą te oryginalne od turbodziada kiedyś tam, bo dziadek szybszy to i hamulce lepsze muszą być...

 

Ja swojego sztrucla ogarnąłem po stluczce wystawilem na Finn.no i od 3 tyg cisza
 

Pokaż tego strucla ;)


Sent with Tapatalk

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto on:

IMG_1696.jpg

IMG_1695.jpg

 

Dziad z 1993 roku, 2.0GL, praktycznie bez rdzy!!! Jeździł głównie po drogach utrzymywanych "na biało". Garażowany. Grzałka bloku silnika. 2 komplety opon. Drobne rzeczy do ogarnięcia, ale przegląd ważny na 2 lata. Oryginalna instrukcja, książka serwisowa - nie kompletna, ale jest. Kwity z przeglądów technicznych na 10 lat w tył....

Jaram się!!!

 

W przyszłym tygodni zrobię kilka konkretnych fotek :)

Tutaj jeszcze fota z ogłoszenia :)

l_2119189432_xl_1.jpg

Zajebiście. Kolejny do kolekcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodzielna korekta, odważnie ;)

Subaru w nor to tak popularne jak ford w pl, niestety STI widziałem tylko raz i może ze 3 razy WRX ( chyba cena zabija, że ich tak mało, jak szukałem dla siebie to stało tylko jedno STI bug za jak dobrze pamiętam 315 000 noków :huh: zrezygnowałem... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Samodzielna korekta, odważnie ;)

 jak szukałem dla siebie to stało tylko jedno STI bug za jak dobrze pamiętam 315 000 noków :huh: zrezygnowałem... )

140000zł? Nic tylko targać STI do Norwegii... :D

 

Raczej byś nic nie zarobił, norweski rząd nie da tak lekkomyślnie komuś zarobić takich pieniędzy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czarny kąbi Dziad bardzo ładny :-)

Zielony. On jest zielony! ;)  


 

 

140000zł? Nic tylko targać STI do Norwegii...

Problem w tym, że jak dojdą opłaty związane z importem auta, to kwota robi się porównywalna. Liczy się to na podstawie mocy, pojemności, emisji CO2 i cholera wie, czego jeszcze... 


Mały update. 

 

Czasu ciągle mało, ale na szybko strzeliłem kilka fotek kluczowych miejsc. Sorry za jakość, ale mam tylko kalkulator :)

 

Wnęka koła zapasowego

IMG_1700.jpg

Nadkole lewe od wewnątrz, tam gdzie jest miejsce na lewarek:

IMG_1702.jpg

Próg lewy, jest troszkę rdzy, ale to wciąż wygląda całkiem zdrowo:

IMG_1704.jpg

Błotnik lewy na łączeniu ze zderzakiem:

IMG_1706.jpg

Próg prawy:

IMG_1709.jpg

No i na koniec komora silnika:

IMG_1708.jpg

 

Jak na tak wiekowe auto, to myślę, że nadal jest w nim potencjał. Mam obok siebie znajomego, który robi blacharkę i byłem dzisiaj na konsultacjach. Stwierdził, że temat do ogarnięcia. Aha, będzie klepanie i lakierowanie błotnika LP, bo jest trochę wgnieciony, ale chyba zostanie ten oryginał. Na drzwiach PT też blacha lekko pofałdowana, ale nie wiem, czy będziemy to ruszać. Piszę - będziemy, bo prawdopodobnie będę pomagał przy tych pracach. Chcę się czegoś przy okazji nauczyć i podpatrzeć.

W planie zrobienie zaprawek i może konserwacji podwozia, żeby zima mu lekką była. Po nowym roku pewnie zacznie się coś dziać. 

 

Wnętrze wymaga solidnego sprzątania, ale to dopiero na wiosnę, jak pogoda będzie dopisywać. Teraz chwilowo przyszła odwilż i +6st C, ale ostatnie dni to mróz trzymał po -8 w dzień, więc o jakichkolwiek pracach na zewnątrz nie ma mowy. Auto w taką pogodę te odpala na 2.5 obrotu rozrusznika.

 

Umyłem dziadzię dzisiaj, ale o fotkach już nie myślałem  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jeszcze nie badałem tematu. Wolałbym chyba, żeby został oryginał tak jak jest teraz.

 

 

Sent with Tapatalk

Gdyby ktoś szukał w Norwegii to widzę, że kolejny dziadek w fajnym stanie się pojawił:

http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=68090136&searchclickthrough=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się znaleźć błotnika, żeby uniknąć klepania?

 

Z przednimi błotnikami jeszcze tragedii nie ma, natomiast tył to już cięciogięć czyli dramat.

Zacznij ogarnianie właśnie od tyłu i nie zwlekaj do wiosny, żeby się nie rozlazło i czym prędzej do solidnego fachowca ratować to co jest !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zacznij ogarnianie właśnie od tyłu i nie zwlekaj do wiosny, żeby się nie rozlazło i czym prędzej do solidnego fachowca ratować to co jest !!!

 

No wstępnie coś tam dogaduję temat.

 

 

 

Ostatnio jeden z forumowiczów kupił błotnik z JP, 570zł.

Wiem. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie da się znaleźć błotnika, żeby uniknąć klepania?

 

Z przednimi błotnikami jeszcze tragedii nie ma, natomiast tył to już cięciogięć czyli dramat.

Zacznij ogarnianie właśnie od tyłu i nie zwlekaj do wiosny, żeby się nie rozlazło i czym prędzej do solidnego fachowca ratować to co jest !!!

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...