Skocz do zawartości

Wolny dziad i turbodziad - legacy I i legacy turbo


sredniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Sprężyny zamawiam w pl, bo tutaj za drogie. Na miejscu dostanę w cenie 3300NOK plus frakt, więc średnio mi to pasuje. 

Myślę, że różnica w działaniu EPK vs H&R będzie nieznaczna. Eibach jest chyba po prostu łatwiej dostępny w PL, stąd jego popularność. Czekam tylko na hasło, że mogę zamawiać i montujemy z nowymi amorkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny zamawiam w pl, bo tutaj za drogie. Na miejscu dostanę w cenie 3300NOK plus frakt, więc średnio mi to pasuje. 

Myślę, że różnica w działaniu EPK vs H&R będzie nieznaczna. Eibach jest chyba po prostu łatwiej dostępny w PL, stąd jego popularność. Czekam tylko na hasło, że mogę zamawiać i montujemy z nowymi amorkami :)

No to przebitka jest niezła  :o

Nie wiem i ciężko mi to będzie porównać... Tymczasem wczoraj odebrałem swoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się dzisiaj trochę dzisiaj przy aucie. W sumie robiłem to pierwszy raz.

Najpierw pojechałem na myjnię bezdotykową.

Aktywna piana i spłukiwanie. Powrót do domu.

Po drodze kupiłem glinkę Meguair's i wosk też Meg's, bo przecena 50% była  :P . Taki w tubie jak pasta do zębów, do czarnych i ciemnych lakierów.

Spryskałem Pickbrot'em spody drzwi, zderzaków i progów.

Mycie na 2 wiadra, ciepłą wodą. Teraz nie osuszałem samochodu.

Glinkowanie. Teraz wiem, że mogłem ją troszkę bardziej ogrzać, ale człowiek się dopiero uczy.

Jako lubrukant użyłem wodę z odrobiną szamponu samochodowego. Proporcje nieznane  :(

Po glince kolejne mycie na dwa wiadra. 

Osuszanie ręcznikiem z mikrofibry.

 

Teraz powinienem przepolerować lakier, ale jako że czekam na termin u lakiernika, żeby ogarnąć zaprawki rdzy, to odpuściłem ten etap.

 

I ostatni etap tego dnia, woskowanie. Element po elemencie, najpierw nakładanie aplikatorem gąbkowym dołączonym do wosku, potem polerowanie fibrą.

Po skończonym etapie umyłem wszystkie szyby w środku i na zewnątrz auta, płynem Megs'a, bo taki miałem już od jakiegoś czasu.

Na przednią szybę RainX - niewidzialna wycieraczka, dwie aplikacje.

Został mi cały środek do odgruzowania, bo syf straszny, ale brakło czasu i nie mam jeszcze żadnego APC.

 

Na koniec ponowne woskowanie karoserii, druga warstwa. Zużyłem prawie całą tubkę, nie wiem czy starczy na auto żony...

 

Na razie używałem kosmetyków po taniości (jak na norweskie standardy). Uczę się dopiero. Fajna zabawa, efekt przyzwoity. Felg nie umyłem, bo chemii brak, a w tym miesiącu funduszy już brakuje. Pewnie skomplementuję sobie paczkę z Polski, jak budżet się znajdzie.

Oto efekt:

12992740_10207270504095873_1594964858_n_

 

12980580_10207270508295978_1022769485_n_

 

13022340_10207270510096023_138265541_n_j

 

13022212_10207270511096048_608433365_n_j

 

13016808_10207270512056072_1961883546_o_

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Apc (all purpose cleaner) to nic innego jak uniwersalny płyn czyszczący. Kup jakiś Ajax czy coś i będzie ten sam efekt.

 

Do felg daje rade tutejszy extreme wheel cleaner od turtle wax. Nie wiem ile dałeś za glinke. Ale za 100nok w biltema jest też i daje radę. :)

 

Szkoda tylko że słaby wybór z woskiem tu mają, trzeba będzie w PL się zaopatrzyć.

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biltemie ten czarny płyn jest krwawiący i też w miarę daje radę. Podobno płyn od Megsa też jest spoko, ale nie testowałem. Za glinkę nie pamietam ile dałem, ale to był najdroższy zakup :) wosk Megsa przeceniony 50% w koszu leżał, to wziąłem.

No z woskami trochę słabo, ale chyba kupię Collinite 476s, bo zależy mi na trwałości w zimie bardziej niż look.

 

Agro-tuning w postaci czerwonych zacisków też będzie, tylko chwilowo czasu brakuje ;)

 

Tak wyglądały felgi w momencie kupna:

35fe4f6393eb14d8ad92a5bbbd1f0aab.jpg

 

 

 

Sent with Tapatalk

sredniaq

pytanko takie - nie myślałeś, żeby zrobić z tyłu konwersję na tarczobębny?

Myślałem. Dałem ciała, bo jak był dawca to trzeba było brać też tylne heble, chociaż były w kiepskim stanie. Teraz trochę musztarda po obiedzie, ale myślę cały czas. Trafi się coś to będzie upgrade. Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podłubałem dzisiaj chwilę przy aucie.

 

Najpierw dawno zaplanowany mod, lecz musiałem się przygotować, stąd tyle czasu. Dzięki @@adamski, za foty z operacji, przydały się.

 

Wycinanie, szlifowanie, szpachla, szlifowanie...

13183168_10207452714651023_1542906960_n_

 

Tutaj już z agro-tuningowym siatexem :)

 

13187740_10207452710810927_1944006075_n_

 

I na miejscu:

 

13220040_10207453866519819_2006094399_n_

 

Na tym zdjęciu jest jeszcze jeden dyskretny mod. Jaki?

 

Na dupce też się coś zmieniło, również bardzo dyskretnie. Ale co?

 

13180941_10207453866079808_1424190531_n_

 

P.S. Wydział ktoś światła przeciwmgielne do ssaka? Na norweskim forum trafiłem takie o to zdjęcie:

 

RQi_LRAQ_jpg_1.jpg

 

Na frontlip'a nie patrzcie, ale takie światełka przeciwmgielne to bym sobie sprawił. Są to oryginały, podobno bardzo rzadko spotykane...

Edytowane przez sredniaq
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCP - miały je wersje GX 2.0. Mogę się mylić.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5256113001

Otake?

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13220040_10207453866519819_2006094399_n_

 

 

P.S. Wydział ktoś światła przeciwmgielne do ssaka? Na norweskim forum trafiłem takie o to zdjęcie:

 

Na frontlip'a nie patrzcie, ale takie światełka przeciwmgielne to bym sobie sprawił. Są to oryginały, podobno bardzo rzadko spotykane...

 

Troszkę zabawy a efekt super. Na żywo wygląda jeszcze lepiej, więc polecam :thumbup: Wyszło miodzio!

 

Co do przeciwmgielnych to dość rzadki towar! Ja swoje kupiłem za 200, ale nie żałuję, bo wygląda lepiej! I w zakręty lepiej wchodzi :biglol:

Na tym zdjęciu jest jeszcze jeden dyskretny mod. Jaki?

 

Na dupce też się coś zmieniło, również bardzo dyskretnie. Ale co?

 

 

Zapomniałem o zagadce: zrobiłeś Strokera i przybyło Ci 0.2l pojemności a skoro grill zmieniony to i awans na wersje GX B)

post-8707-0-86506300-1463048755_thumb.jpg

post-8707-0-52115100-1463048756_thumb.jpg

Edytowane przez adamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do przeciwmgielnych to dość rzadki towar! Ja swoje kupiłem za 200, ale nie żałuję, bo wygląda lepiej! I w zakręty lepiej wchodzi

 

A wiązka była była, czy robiłeś podłączenie od zera? Przycisk się jakiś znajdzie, zastanawiam się jak z resztą...

 

Zapomniałem o zagadce: zrobiłeś Strokera i przybyło Ci 0.2l pojemności a skoro grill zmieniony to i awans na wersje GX

 

NIe. To pytanie na spostrzegawczość :) Mod wizualny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do przeciwmgielnych to dość rzadki towar! Ja swoje kupiłem za 200, ale nie żałuję, bo wygląda lepiej! I w zakręty lepiej wchodz

A wiązka była była, czy robiłeś podłączenie od zera? Przycisk się jakiś znajdzie, zastanawiam się jak z resztą...

 

 

A nie masz przeciwmgielnych z tyłu? W te się podepniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwy chromy poszły do kosza

 

Brawo!

Tylko nie do kosza, a póki co oklejone taśmą izolacyjną :P Robię wersję shadow line  :evil2:  

 

 

A nie masz przeciwmgielnych z tyłu? W te się podepniesz.

Tylko przecież przednich i tylnych nie włączasz jednocześnie, więc jak? 

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nie masz przeciwmgielnych z tyłu? W te się podepniesz.

Tylko przecież przednich i tylnych nie włączasz jednocześnie, więc jak? 

 

 

Skoro przednie nie były w wyposażeniu seryjnym to trzeba kombinować i to była taka sugestia.

Pozostaje podpiąć pod długie, a jeśli ta wersja też cię nie zadowala to musisz wszystko od początku ciągnąć..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...