Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Trasa Kozienice - Karwia tak gdzieś kole 500 km, w nocy, bocznymi drogami, prędkość nie przekraczająca 120 km/h z uwagi na jazdę w 3 samochody. Spalanie mnie powaliło, bo 8.5 l na 100 km. Niestety powalająca była też dla mnie ślimacza prędkość tej jazdy, ale spalanie mnie zadziwiło. Jak się chce to się da.

 

-- 8 sie 2011, o 14:48 --

 

Trasa Kozienice - Karwia tak gdzieś kole 500 km, w nocy, bocznymi drogami, prędkość nie przekraczająca 120 km/h z uwagi na jazdę w 3 samochody. Spalanie mnie powaliło, bo 8.5 l na 100 km. Niestety powalająca była też dla mnie ślimacza prędkość tej jazdy, ale spalanie mnie zadziwiło. Jak się chce to się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz 5 szczegolow? ;)

 

-- Pn sie 08, 2011 6:53 pm --

 

( 2,0 N/A- z czym do ludzi?).

a to już zależy od kierownika

 

Max jaki miałem w miescie to 11,5 litra. Normalnie jest dokładnie 10 litrów.

nie do osiągnięcia dla mnie w Wawie...

 

 

Wprawdzie samochod mam od miesiaca, a teraz wakacje i nie ma korkow za bardzo, ale 100% wawa, bez nawet jednego przekroczenia granic administracyjnych :) - 10,74l srednio. Jazda dynamiczna, ale bez szalenstw.

Zobaczymy co bedzie od wrzesnia/pazdziernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowna trasa Łódź -Gdynia. Wyjazd przed godziną 5 rano. Prędkość przelotowa w granicach 140 km/h. Wolniej jedynie podczas objazdu Torunia i przez Włocławek. Sporo wyprzedzania z redukcjami do 3 biegu, 90 km odcinek autostrady przejechany z prędkościa 180 km/h.

Czas przejazdu 3h 20 min- dystans 360 km.

 

Spalanie 10 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru Forester 2.0 DTrasa 6200 km z Norwegii, przez Szwecje, Lotwe i Litwe do Polski i z powrotem przez Niemcy i Danie do Norwegii + lokalne wycieczki. Srednie zuzycie wedlug komputera 7.0 l/100km z pelnym bagaznikiem i 3 osobami na pokladzie. Srednie zuzycie wedlu komputera wahalo sie od 6 l/100 km przy bardzo spokojnej jezdzie w Skandynawii do ponad 8 l/100km przy jezdzie po niemieckich autostradach.

Niestety zporo zalezy od paliwa. W Polsce tankowalem tylko orlenowska Verve i mialem spalanie na autostradzie przy stalej predkosci na tempomacie o pol litra wyzsze niz na niemieckim zwyklym dieslu. :twisted:, a zdecydowanie najmniej pali na norweskim dieslu, w ktorym jeszcze nie ma biosmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę tylko na 98 BP ultimate i spalanie mieszane (trasa + miasto) wychodzi na poziomie 12 litrów. Sama trasa bez szaleństw, z kilkoma "kopaniami" max. obrotów ze średnią ok 110km/h - 10,8. Poniżej 10 l, nawet przy mało dynamicznej jeździe na trasie, jeszcze nie udało mi się zejść. Natomiast rzeczywiście gwałtownie wzrasta spalanie o ok. 1 litr/ 100km przy zwyczajnej 98PB (raz nalałem na Statoilu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katowice-Chorwacja. 4 osoby, bagaż po dach, boks dachowy załadowany na maksa. Na polskim paliwie i klima 30% = 8,6. Powrót na chorwackim paliwie, klima 80% = 7,5. Nie ukrywam, że jechaliśmy oszczędnie, ale w obie strony w ten sam sposób - więc jedyna opcja to po prostu lepsze paliwo w Chorwacji. Zresztą na wolnych obrotach zdecydowanie pracował równiej i rzadziej się dławił przy ruszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 2.0 125 KM u Ciebie to jest identyczny silnik co w wersji z 2000 r.?

Nie zagłębiałem się ale konstrukcyjnie moim zdaniem tak. Jedyna różnica to pewnie inne ECU. Szczegóły też mogą być inne tak jak np.: inne wtryski, więcej czujników, inny przepływomierz. Tak jak mówię - to moje przypuszczenia. Wypowiedzieć musiałby się ktoś kto dobrze zna specyfikę tego silnika z różnych roczników.

 

Średnio mam 8,5 litra przy codziennej jeździe. Jeżeli jeżdżę dynamicznie do pracy to koło 9 litrów. 11 mam tylko zimą przy normalnej jeździe. Przy upalaniu nie liczę tylko dolewam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz 5 szczegolow? ;)

 

-- Pn sie 08, 2011 6:53 pm --

 

( 2,0 N/A- z czym do ludzi?).

a to już zależy od kierownika

 

Max jaki miałem w miescie to 11,5 litra. Normalnie jest dokładnie 10 litrów.

nie do osiągnięcia dla mnie w Wawie...

 

 

Wprawdzie samochod mam od miesiaca, a teraz wakacje i nie ma korkow za bardzo, ale 100% wawa, bez nawet jednego przekroczenia granic administracyjnych :) - 10,74l srednio. Jazda dynamiczna, ale bez szalenstw.

Zobaczymy co bedzie od wrzesnia/pazdziernika.

 

Kurcze, to mi 100% wawa wyszło 16L LPg, jazda bez napinki ale dynamiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie samochod mam od miesiaca, a teraz wakacje i nie ma korkow za bardzo, ale 100% wawa, bez nawet jednego przekroczenia granic administracyjnych :) - 10,74l srednio. Jazda dynamiczna, ale bez szalenstw.

Zobaczymy co bedzie od wrzesnia/pazdziernika.

 

Kurcze, to mi 100% wawa wyszło 16L LPg, jazda bez napinki ale dynamiczna.

 

U mnie po prostu poprzedni wlasciciel, Sebachon, tak dobrze ten silnik dotarl, ze co bym nie robil - nie chce przekroczyc 12 :) Kilka dni temu walnalem dopiero po raz pierwszy dalsza trase i wyszlo ok 8l, jestem bardzo zadowolony.

 

Ale 16 na podtlenku to chyba tez bez tragedii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2.0 N/A AT

Suwałki - Ostrołęka - Gdynia

zatankowałem na obwodnicy na Shellu przy stanie licznika 555km bo zacząłem podejrzewać, że wskaźnik poziomu paliwa gdzieś się przywiesił i w środku nocy w drodze na Hel zabraknie mi benzyny...

 

Nic bardziej mylnego, zmieściłem 46 litrów czyli zostało mi jeszcze 14l co oznacza że mógłbym przejechać prawie 650 - 680 km na jednym baku :shock: :idea::P

Przez 1/2 odcinka jechałem praktycznie cały czas operując tempomatem pomiędzy 90 a 100 km/h

Reszta drogi to kręte Mazury i objazd autostrady aż do Malborka /dosyć szybko i energicznie, ale nie przekraczałem 120km/h

 

13082011534.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak czytam i czytam te wasze spalania i sie zastanawiam czy to mozliwe. Moja subarka wrx 2003 pali mi narazie caly czas 20l/100km czy to normalne? Oczywiscie nie jezdze jak emeryt ale zebym zasuwal jakos specjalnie to tez nie powiem , nie mam gdzie :) moze cos jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu jechałem z małżowinką W-wa - Trójmiasto (Reda). Było tak pięknie, że założyłem kapelusz i wtedy spalił mi 9,2 l/100 km. boje_sie.gif Na początku komputer pokazywał nawet 723_134_5.gif

Z powrotem zgubiłem kapelusz 4_1_7v.gif spalanie wróciło do normy: 12,2/100 (na autostradzie, to nawet 13 mixedsmiley042.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tak czytam i czytam te wasze spalania i sie zastanawiam czy to mozliwe. Moja subarka wrx 2003 pali mi narazie caly czas 20l/100km czy to normalne? Oczywiscie nie jezdze jak emeryt ale zebym zasuwal jakos specjalnie to tez nie powiem , nie mam gdzie :) moze cos jest nie tak?

 

Dziwna sprawa mój wójek jezdzi GT z my99 spalanie w miescie ma 11,5-12,5 na trasie schodzi do 9,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...