Skocz do zawartości

Biale z nieba leci!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Aga, jest gdzieś w kodeksie

Znajdź mi to, proszę :P:mrgreen: .

 

Ja szukałam ze sto razy definicji "szczególnej ostrożności" w ustawie PoRD i nie znalazłam :wink: .

 

To ja zadam takie pytanie: jaka jest definicja "szczególnej ostrożności"? :wink:

Szczególna ostrożność - termin określający stopień podwyższonej gotowości, przejawiający się wyższą uwagą, skupieniem, z uwzględnieniem specyficznych okoliczności zjawiska i wymuszającym na uczestniku sytuacji pełnego zaangażowania w celu uniknięcia potencjalnych zagrożeń wynikających z -> sytuacji. Patrz również "ostrożność" -> semantyka języka polskiego :mrgreen::twisted:

Taaa... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, jest gdzieś w kodeksie

Znajdź mi to, proszę :P:mrgreen: .

 

Ja szukałam ze sto razy definicji "szczególnej ostrożności" w ustawie PoRD i nie znalazłam :wink: .

 

To ja zadam takie pytanie: jaka jest definicja "szczególnej ostrożności"? :wink:

Szczególna ostrożność - termin określający stopień podwyższonej gotowości, przejawiający się wyższą uwagą, skupieniem, z uwzględnieniem specyficznych okoliczności zjawiska i wymuszającym na uczestniku sytuacji pełnego zaangażowania w celu uniknięcia potencjalnych zagrożeń wynikających z -> sytuacji. Patrz również "ostrożność" -> semantyka języka polskiego :mrgreen::twisted:

Taaa... :mrgreen:

Przyznaj, że niezłe... :twisted::P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, jest gdzieś w kodeksie, co to jest "szczególna ostrożność", problem polega jednak na tym, że nasz kodeks i nasze przepisy (w sensie polskie) są beznadziejne, zupełnie niejednolite. Często przepisy wykluczają się nawzajem... :roll:

 

eMTe - M1 na alei Pokoju, Tesco - Wielicka (w nocy tam jest pusto - ale po co ja to mówię, przecież wiesz to doskonale :mrgreen: ), Krokus na Bora, ale tam chyba zamykają na noc....

O Krokusie nie pomyslalem i M1, ciagle Tesco upalałem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, Jest na to przepis w kodeksie, poszukam to zamieszczę :)

 

BartZ, Przyznaję, niezłe :)

 

-- Wt lis 30, 2010 8:28 pm --

 

eMTe, to myślę, że na spocie kiedyś pojawisz się tym EVO :) Ciekaw jestem, czy jest tak dobre, jak mówią "Diamenciarze" (bez obrazy :wink: ):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z Berlina jechałem 9 godzin, czyli o jakieś 5 dłużej niż normalnie :/

Masakra co się wyrabiało ;) na autostradzie.

Na nieszczęście miałem na pokładzie lekko wystraszonych całą sytuacją pasażerów i nie dało sie jechać jak należy. Musiałem sporo spokojniej, ale mimo to i tak wielki banan, że w końcu zima przyszła :D

A dzisiaj to już pierwsze boki za płoty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

Definicja - "Szczególna ostrożność: ostrożność (rotfl - ostrożność to ostrożność :)) polegająca na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie". -> przepis jest tak skonstruowany, że wszystko można pod to podpiąć.... :twisted:

W kodeksie (wydanie z 2009r) jest to art. 2, punkt 22.

Później jest jeszcze coś o tej ostrożności w przepisach, poszukam, znajdę, zamieszczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szczególnej ostrożności masz powiedziane np w:

Art 22, 23, 24, 25....

To są przepisy dotyczące zmiany kierunku ruchu, wyprzedzania, omijania, wymijania.

Bełkot, ale warto wiedzieć w razie czego.... :wink: :roll: :)

 

Dyzio_d,

Modlę się razem z Tobą, bracie:

I nie wódź nas na pokuszenie.... :twisted::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

Definicja - "Szczególna ostrożność: ostrożność (rotfl - ostrożność to ostrożność :)) polegająca na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania uczestnika ruchu do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie".

Dzięki dzięki, jestem genialny... :P:P:P

:twisted: :wink:

 

no prawie to samo :mrgreen:

 

Szczególna ostrożność - termin określający stopień podwyższonej gotowości, przejawiający się wyższą uwagą, skupieniem, z uwzględnieniem specyficznych okoliczności zjawiska i wymuszającym na uczestniku sytuacji pełnego zaangażowania w celu uniknięcia potencjalnych zagrożeń wynikających z -> sytuacji. Patrz również "ostrożność" -> semantyka języka polskiego :mrgreen::twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior a powiedz mi jak tam warunki, w sensie dziurawe to to bardzo czy mozna sie komfortowo poslizgac? Pewnie cała masa ludzi? I faktycznie cięzko z dojazdem czy nie az tak zle?

 

A ja zaprzeczę temu, co napisał 1yo 8) Owszem, są płyty betonowe w związku z czym nie jest równo jak na tafli lodu, ale nie ma tragedii. Ja na moich 215/45R18 przeżyłem nawet jazdę na suchym (byłem parę razy poćwiczyć test łosia i slalom). Poza tym pas idący w stronę muzeum, choć jest węższy, to wylano na nim nowy równy asfalt.

 

No i przede wszystkim jak już się tam śnieg trochę ubije, to wszelkie nierówności znikają!

 

 

CH Krokus dawniej był otwarty, ale teraz wieczorem wieszają łańcuchy i postawili znaki zakazu ruchu obowiązującego w godzinach 22-6 bodajże.

 

 

A kojaży ktoś jak wygląda parking Leroy Merlin przy wylocie na A4? Tam jest równo czy są krawężniki? I otwarty czy zamykają? Plaza ma też dość sporą powierzchnię, ale tam chyba ochroniarze są dość aktywni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior, w którym miejscu jest ten asfalt...?? :shock:

O kurczę, o czymś nie wiem :D

 

elberoth, żeby wystąpić w TVN24 wystarczy Twój bohaterski czyn :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z dojazdem na lotnisko? Nie odpadnie mi cos ? bo nie chciałbym zbiegowiska ludzi krzyczących " ale urwał, ale to bylo dobre " :D

 

Wejdz na spotkania krakowskie. Zelazny wkleil mapkie z dedykacja dla mnie. :mrgreen:

Dwojeczka, spokojnie pyr pyr i dasz rade. To i tak jest nic w porownaniu z katowaniem, jakie wczoraj przeszedlem juz na plycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj, że niezłe... :twisted::P :wink:

:mrgreen: :wink: 8)

 

Bełkot, ale warto wiedzieć w razie czego.... :wink: :roll: :)

Tak, ja wiem w których artykułach jest przywołana "szczególna ostrożność" (prawie 20 sytuacji),

to jeden z "haczyków" na egzaminie na egzaminatora :wink: .

 

Definicji jako takiej w ustawie nie ma :P :wink: .

 

 

Nadal nic nie pada :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja jest tylko w przepisach ogólnych kodeksu. Bardziej szczegółowej nie ma :)

 

-- Wt lis 30, 2010 10:00 pm --

 

A był ktoś z Was na tej nowej drodze koło Plazy...?? Tej, która prowadzi do nikąd i kończy się bramą... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...