Jump to content

Recommended Posts

W dniu 2.07.2019 o 18:03, blejzu napisał:

Ja ogolnie unikam Baltyku w sezonie. Ceny jak w Chorwacji, jedzie sie niewiele krocej i po gorszych drogach, pogoda niepewna, woda zimna, lokalsi z poprzedniej epoki, ludzi milion a oczy bola od tandety. Jedynym rozwiazaniem wizyta w malej miejscowosci i chyba w tym roku zaryzykujemy tydzien w jakiejs dziurze.

Tandety brak, ludzi mało, 2 kąpiele bo duża fala i 3:30 od Stolicy. Wystarczy nie siedzieć w centrum miasteczkowej plaży

18D883F6-EA48-4D0A-BA8F-1C8C4BD5DC57.jpeg

• Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Też byłem w Międzyzdrojach i takiego stężenia Cayenne (i trochę Macanów) nigdy w życiu nie widziałem. 

Mikoszewo, sprawdzone w weekend.

Posted Images

7 godzin temu, Aga napisał:

W Pobierowie TG buduje taki hotel, że można by tam zorganizować Plejady, wszyscy się pomieszczą :mrgreen:

https://www.money.pl/gospodarka/chca-nam-zrobic-z-pobierowa-drugie-mikolajki-turystom-i-mieszkancom-nie-podoba-sie-megahotel-6398580529842305a.html

Tadzio Gołębiewski lubi rozmach :) Lubi też motoryzację więc na pewno Subaraki by hucznie ugościł ! 

• 2 weeks later...

Jednak znów Dębki, udało się zlokalziować fajne domki mimo iż było naprawde późno. Byłem kiedyś w domkach na Spacerowej - było extra, do tego właścicielka światna dziewczyna. Teraz się udało zarezerwować Domki na Cichej. Fajne miejsce. oby się tylko pogoda udała. 

• 3 months later...

Planuję na szybko wpaść do Trójmiasta, jakieś propozycje co zobaczyć z dzieciakami (2,5 i 1 rok)? Na razie w planach jest Reda z rekinami i ośrodek kultury morskiej. Chciałbym jakiś krótki (do 30min) rejs statkiem, może ktoś coś poleci? :)  Będziemy 2 noce także nie poszalejemy z atrakcjami, ale dobrze mieć w czym wybrać.

10 godzin temu, kamul napisał:

Planuję na szybko wpaść do Trójmiasta, jakieś propozycje co zobaczyć z dzieciakami (2,5 i 1 rok)? Na razie w planach jest Reda z rekinami i ośrodek kultury morskiej. Chciałbym jakiś krótki (do 30min) rejs statkiem, może ktoś coś poleci? :)  Będziemy 2 noce także nie poszalejemy z atrakcjami, ale dobrze mieć w czym wybrać.

Polecam raczej akwarium w Gdyni na skwerze. 

Taki krótki rejsik można zaliczyć na Motławie, na przykład przeprawa promem na Ołowiankę. Mniej niż 30 minut trudno chyba będzie znaleźć w ofertach o tej porze roku. Mało jest jednostek pływających, codziennie widuję tylko policję wodną :mrgreen:

Na Ołowiance jest koło widokowe, ale to chyba słaba atrakcja w tak młodym wieku ;)

@Aga dzięki, uważasz ze Na Redę są za mali, czy to akwarium fajniejsze? A może jakiś statek który można zwiedzić a nie pływać w takim razie? No i gdzie na rybkę? ;) 

W dniu 23.10.2019 o 09:34, kamul napisał:

@Aga dzięki, uważasz ze Na Redę są za mali, czy to akwarium fajniejsze? A może jakiś statek który można zwiedzić a nie pływać w takim razie? No i gdzie na rybkę? ;) 

Reda to akwapark ;) w Gdyni jest zupełnie co innego ;)

Można zwiedzać w Gdyni Dar Pomorza i Błyskawicę, ale sprawdź wcześniej czy na pewno nie są w remoncie ;)

W Gdańsku Sołdek, ale nie polecam takim maluchom.

Gdzie na rybkę to odwieczny problem, muszę pomyśleć ;) na pewno NIE do baru Przystań nad morzem.

Przystań to kicha, to mogę potwierdzić. Generalnie, dobra restauracja rybna (przynajmniej w Gdańsku i w rozsądnej cenie) jest ciężka do znalezienia. Na dobre przystawki rybne chodzę z rodziną do Tapas Rybka w Brzeźnie (smaczne, dużo i przystępne cenowo - chleb bez limitu :D ). Może Rybakówka w Dolinie Radości? Tam jadłem przystawki, bez dań głównych i było OK. Słyszałem dobre opinie. 

Skwer Kościuszki, to dla mnie jedno z piekniejszych miejsc w Polsce. Koleżanka ma kawalerkę w bloku z widokiem na deptak i cały skwer.

Na skwerze zawsze jest otwarta restauracja z rybami

• 3 months later...

My od paru już lat jeździmy zimą nad nasz Bałtyk - dużo jodu, dzieci zdrowsze przez to i ten brak tylu turystów.

Szum fal... jest klimat!

Tu Jastrzębia Góra :D

20200210_153046.thumb.jpg.6e57b566c730bbb383de7f5833edb7ad.jpg 

• Upvote 1
  • 3 months later...
1 godzinę temu, stefanekmac napisał:

Kilka dni od jutra na mierzei ? Szukam noclegu, tak do  ok 120 za dobę.

Ja polecam https://osrodekwenecja.pl/ w Kątach Rybackich, szczególnie jeżeli wyjazd jest z dziećmi.
Jeździmy tam od 6 lat i zawsze było super. Niedaleko jest dobra smażalnia ryb i jakieś sklepiki.

Posted (edited)

willagreen.pl to dom rybaka więc i na ryby można liczyć choć do smażalni U Basi blisko.

W Katach Rybackich jest też 4 gwiazdkowy Tristan, ze wszystkim co 4 gwiazdki muszą mieć. Ze względu na sytuację mogą mieć promocje.

Edited by Szürkebarát
Posted (edited)

Hej, podobnie jak poprzednio szukam opcji nad morzem z dzieciakami (małymi 1,5-3,5r), z racji obecnej sytuacji szukamy:

- domków najlepiej z aneksem

- (ten punkt nie jest jakiś niezbędny) otwartego placu do zabaw (jakoś codziennej dezynfekcji wykładziny w sali zabaw nie ufam) - liczę, że w czas wyjazdu place będą już czynne

- bliskości różnych otwartych atrakcji, typu ocean park, jakieś zoo itp

Czyli w skrócie cisza i spokój (blisko morza/plaży i fajnie jakby w lesie) ale blisko trójmiasta, żeby skorzystać z jakiejś atrakcji :) 

Ktoś coś poleci?

Może coś w Pucku? Miasteczko jak pamiętam dość spokojne i ciepła woda, tylko czy tam są jakieś ciekawe domki?

Edited by kamul
Posted (edited)

Poszukaj może czegoś w Sobieszewie albo po drugiej stronie Wisły w Mikoszewie. W sezonie trasa Puck-Gdynia/Gdańsk może się trochę dłużyć przez korki.

Edited by lukasdraz
2 minuty temu, lukasdraz napisał:

Poszukaj może czegoś w Sobieszewie albo po drugiej stronie Wisły w Mikoszewie. W sezonie trasa Puck-Gdynia/Gdańsk może się trochę dłużyć przez korki.

Ok, dzięki, rozejrzę się. To ważna sprawa w podróży z dzieciakami. W ogóle jak ktoś zna na trasie jakąś fajną restaurację to też chętnie obadam :) 

• 2 months later...

Podpowie ktoś, gdzie na plaży jest w miarę pusto? 

W sensownej odległości od 3miasta ;)

Nie wiem jak tam wygląda teraz, ale ja z rodzinką jeździliśmy w pobliże... plaży nudystów na Stogach. Najbliżsi sąsiedzi leżeli pewnie w odległości jakichś 100 metrów! Cisza, spokój, luz. Tylko trzeba kawałek ładny przejść, żeby się tam dostać. A, żeby uzmysłowić zachwyt tym miejscem i poświęcenie które było tego warte, to napiszę, że do molo w Brzeźnie ma z domu 1500m. I tak woleliśmy jechać tam, niż się gnieść z tłumem.

https://www.google.com/maps/place/Plaża+Nudystów+Stogi/@54.372929,18.7527912,15.46z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x46fd731c14d4fa6f:0x9bb9fbf163b7be8d!2zR2RhxYRzaywgUG9sc2th!3b1!8m2!3d54.3520252!4d18.6466384!3m4!1s0x46fd72b1a7fb9f57:0x4a54614e47873e2!8m2!3d54.3726961!4d18.7545124

• Thanks 1
3 godziny temu, Aga napisał:

Podpowie ktoś, gdzie na plaży jest w miarę pusto? 

W sensownej odległości od 3miasta ;)

Wczoraj wróciłem z Pucka, było w miarę sensownie jeśli nie siedziało się przy ratowniku.

• Thanks 1
37 minut temu, kamul napisał:

Wczoraj wróciłem z Pucka, było w miarę sensownie jeśli nie siedziało się przy ratowniku.

Też bym siedział przy ratowniku

1346237.jpeg

• Haha 1