Skocz do zawartości

Reforma ostrzeżeń?


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że niektórym użyrtkownikom nie podoba się aktualny system i postepowanie moderatorni czekam na wszelkie propozycje dotyczące tego jak miałyby one być realizowane. Krótki okres ważności? A może większe limity? Dawanie ostrzeżeń przy każdej okazji? Czy moze coś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kuba, poprostu ustawcie mędzy sobą na sztywno jakieś reguły. Np. 3 ostrzeżenia zakaż pisania 1 dzień, 5 ostrzeżeń przez tydzień, 7 ostrzeżeń ban na miesiąc. Jak ponownie zrobi to samo ban do odwołania....

Za co dawać ostrzeżenia... sami musicie to ustalić, reszta nie ma wyboru i musi się dostosować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jest to tak wielki problem? Czy musimy roztrząsać co by było gdyby, skoro jak widać ostrzeżenia są sporadyczne?

 

Bardzo mi to pachnie kaczyzmem i chęcią naprawiania kraju poprzez kolejne restrykcje. IMHO każdemu może się zdarzyć zły dzień i powie coś brzydkiego. A zakazy pisania, to dobre są dla nastolatków, a nie dla dorosłych facetów z bagażem na karku...

 

Wszelkie restrykcje są dobrą drogą do tego, żeby wypędzić stąd połowę składu. Ja z forum mitsubishi wyniosłem się pół roku temu właśnie z tego powodu. Nieustanne wymyślanie potencjalnych "udogodnień", które faktycznie stawały się kolejnymi ograniczeniami i pretekstem do dawania ostrzeżeń. A to na forum "Kupię sprzedam" nie może być ogłoszeń komercyjnych, a to nie wolno wtrącać przemyśleń niezgodnych z tematem (oczywiście o tym co jest zgodne a co nie decyduje moderator), a to na forum technicznym nie może być prozy... i tak dalej, i tak dalej...

 

Chcemy mieć kolejne forum jakich setki w sieci? No to wymyślmy "Regulamin dawania ostrzeżeń". Na razie mamy forum zupełnie unikalne o niepowtarzalnej IMHO atmosferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido__, tu chodzi o co innego, obecnie osoba lubiana na forum, ale mająca za wulgaryzmy dwa ostrzeżenia staje się bezkarna, bo może rzucać mięsem, a nikt 3 ostrzeżenia nie wlepi, bo powoduje to wywalenie z forum na czas wygaśnięcia ważności jednego z nich (czyli długo). Teraz jak jest ktoś nowy i widzi taką sytuację, że dostał ostrzeżenie, a ktoś inny za to samo nie dostaje, bo już ma dwa to się zaczynają robić kwasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido__, tu chodzi o co innego, obecnie osoba lubiana na forum, ale mająca za wulgaryzmy dwa ostrzeżenia staje się bezkarna...

Ja znam jedna osobe nielubiana na forum, tez w podobnej sytuacji.

 

Podstawa jest stworzenie prostego (podkreslam) regolaminu. Wtedy bedzie wiadomo o co chodzi i mniej oskarzen o kumplowanie. Nie stosuje sie do zasad, to out na krotko, a jak sie powtorzy to na dluzej.

Na tym forum nie ma regolaminu :?: :oops: Bo nigdzie tu takiego nie spotkalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał nawet maksymalnie miesięczne ostrzeżenia (mogą być krótsze), tak by faktycznie jak ktoś pisze brednie po pijaku miał czas wytrzeźwieć - idealne są kilkudniowe ograniczenia w pisaniu. Oczywiście czytelny regulamin wszystkiego też by się przydał, tak by po pierwszym ostrzeżeniu można było podać linka do tego regulaminu ze wskazaniem jaki punkt został złamany. Będzie mniej nieporozumień. To, że się kogoś nie darzy sympatią nie może oznaczać, że jest gorzej traktowany od innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido__, ale wtedy ostrzeżenia będą zwykłym widzimisię moda, ot taki relatywizm, jeden mod dopuści taki tekst bez problemu, drugi da ostrzeżenie.

 

To zwołujcie sobie posiedzenia modów i głosujcie. Myślę, że dla 99% ludzi wystarczy takie ustalenie... Jesteście w grupie na tyle obiektywni i różnorodni, że z pewnością to wystarczy za wszelkie regulaminy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO paskowe ostrzeżenia nie dają efektu, bo u nas na forum panuje "kult paska", przez co wlepianie ich pozostaje bez echa. Dlatego wg mnie tygodniowe zakazy pisania były by skuteczniejsze (zwłaszcza wśród tych wyznających kult paska ;-)) bo wielu z nas zagląda na forum codziennie i taki zakaz prędzej wybiłby z głowy bluzganie na forum itd niż pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO paskowe ostrzeżenia nie dają efektu, bo u nas na forum panuje "kult paska", przez co wlepianie ich pozostaje bez echa. Dlatego wg mnie tygodniowe zakazy pisania były by skuteczniejsze (zwłaszcza wśród tych wyznających kult paska ;-)) bo wielu z nas zagląda na forum codziennie i taki zakaz prędzej wybiłby z głowy bluzganie na forum itd niż pasek.

 

Tygodniowy zakaz to IMHO bardzo wysoka forma represji (zwłaszcza kiedy niektórym śni się forum :wink: ). Myślę, że po takiej karze wielu wolałoby powiedzieć, że ma w dupie takie forum i tyle będziemy ich widzieć...

 

Kult paska jest bardzo fajny. Ale patrząc po sobie, mimo, że oczywiście jestem dumny z jego posiadania :mrgreen: , to zdaję sobie sprawę, że lekko nabroiłem swego czasu. I efekt pedagogiczny został osiągnięty. Sądzę, że więcej represji nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giertych z Kaczynskim zapowiedzieli zaostrzenie dystypliny i zdecydowane karanie już w szkole.Wydaje mi się że "to"powinno znaleść swoje odniesienie rownież na forum! :cool:

AK

ps.Napiętnowane zostalo rownież "kolesiostwo uklad i jakaś szara pajęczyna" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale osochodzi? Przecież chyba wiadomo, że jak ktoś przegnie zdrowo pałę to dostanie czerwonego, a jak ktoś będzię się poruszał w ramach szerzej pojmowanej kultury to będzię gites. No nie? Więc poco jakieś regulaminy? Wydaje mi się, że przy odrobinie tolerancji modów i odrobinie kultury forumowiczów powinno wszystko dobrze funkconować. Wiadomo, zdarzają się wyjątki. Zawsze se mówię: zachowuj się byle jak, ale zachowuj się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...