Skocz do zawartości

Jedź bezpiecznie - kolejny odcinek


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Pojawił się kolejny odcinek programu jak w tytule.

https://www.youtube.com/watch?v=4Psc3TLTusw

 

Jako ciekawostka sytuacja sfilmowana z przejścia dla pieszych - tu kierowcy eyeSight mógłby pomóc...

 

Przy okazji - nie wiedziałem, że nawracanie przy strzałce w lewo jest takie drogie :)

 

Pozdrowienia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny program, nie śledzę  i nie wypatruje, ale jak "trafię" na niego na yt to obejrzę z ciekawością do końca.

 

Mimo całej sympatii- to aspekt poruszony w ~5 minucie ruszył mi ciśnienie- o ile sam często przepuszczam pieszych na pasach, o tyle po obejrzeniu tego materiału jedyne co mi się nasuwa to zmianę swojego postępowania.

Przykłady dlaczego miałbym tego nie robić są na materiale- jadą 2 auta niemalże na tej samej wysokości (możliwe, że z bawarki dopiero się zrównał z fiatem), kierowca z bmw depcze po hamulcach- pandą, jakby odjąć czas reakcji po obserwacji E39, musiałby mieć hamulce wielkości pizzy familijnej i efektywność, która by sprawiła, że zrobiłby salto w przód a i tak by się nie udało zatrzymać przed pasami- a jaki mamy efekt? 500zł/10pkt. Oczywiście nie mówię, że przepis jest zły- bo jego wyegzekwowanie na kierowcy Renault niespełna minutę później, aż się prosi- auto  na drugim pasie długo stało, piesi wchodzą na przejście a kierowca auta od PSA elegancko, z gracją omija pieszego jak pachołek.

Także jak smutni panowie mają stać w krzakach nieopodal, mając w głowie narzucony plan do wykonania- tak wolałbym swoim zwalnianiem nie dorzucać się do budżetu przy pomocy portfela kierowcy z sąsiedniego pasa, który najzwyczajniej mi w myślach nie czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się kolejny odcinek programu jak w tytule. https://www.youtube....h?v=4Psc3TLTusw

Dyrekcjo,

To nie jest nowy odcinek, nowy jest z Outbackiem w roli głównej.

Fajnie wyszło.

ps.

Czy Dyrekcja ma jakieś "chody" w redakcji ?

Sprawa nie "prywata", ale ogólnie bezpieczeństwo ruchu w Krakowie.

 

edit --> już jest :  http://krakow.tvp.pl/20199365/25-v-2015

Edytowane przez rombu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dzisiaj "w temacie" tego odcinka - antypozdrowienia dla kierowniczki oświniaczonego beżowego Forka XT WD 18xxxxx - która dzisiaj około 8.00 na Żeromskiego, zrobiła dokładnie taki przejazd. Stałem przed przejściem na prawym pasie i przepuszczałem pieszego... :czerwona:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny program, nie śledzę  i nie wypatruje, ale jak "trafię" na niego na yt to obejrzę z ciekawością do końca.

 

Mimo całej sympatii- to aspekt poruszony w ~5 minucie ruszył mi ciśnienie- o ile sam często przepuszczam pieszych na pasach, o tyle po obejrzeniu tego materiału jedyne co mi się nasuwa to zmianę swojego postępowania.

Przykłady dlaczego miałbym tego nie robić są na materiale- jadą 2 auta niemalże na tej samej wysokości (możliwe, że z bawarki dopiero się zrównał z fiatem), kierowca z bmw depcze po hamulcach- pandą, jakby odjąć czas reakcji po obserwacji E39, musiałby mieć hamulce wielkości pizzy familijnej i efektywność, która by sprawiła, że zrobiłby salto w przód a i tak by się nie udało zatrzymać przed pasami- a jaki mamy efekt? 500zł/10pkt. Oczywiście nie mówię, że przepis jest zły- bo jego wyegzekwowanie na kierowcy Renault niespełna minutę później, aż się prosi- auto  na drugim pasie długo stało, piesi wchodzą na przejście a kierowca auta od PSA elegancko, z gracją omija pieszego jak pachołek.

Także jak smutni panowie mają stać w krzakach nieopodal, mając w głowie narzucony plan do wykonania- tak wolałbym swoim zwalnianiem nie dorzucać się do budżetu przy pomocy portfela kierowcy z sąsiedniego pasa, który najzwyczajniej mi w myślach nie czyta.

Kiedyś będziesz tak robić i na maskę weźmiesz pieszego bo są tacy co jak wejdą na przejście to na nic nie zwracają uwagi tylko idą.

Co do kierowcy Fiata to nie powinien on obserwować tylko BMW i patrzeć co on robi a zauważyć znak informujący o przejściu i jak rzecze kodeks zachować szczególną ostrożność. Jak ktoś potrafi myśleć to z tego znaku i obecności auta na lewym pasie wywnioskuje, że może trzeba będzie zwolnić lub zatrzymać się.

Tym bardziej, że BMW awaryjnie nie hamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Czy Dyrekcja ma jakieś "chody" w redakcji ? Sprawa nie "prywata", ale ogólnie bezpieczeństwo ruchu w Krakowie.

"Chody" to może nie, ale oczywiście od czasu do czasu kontaktujemy się.

Redakcja tak ogólnie jak najbardziej reaguje na sygnały od oglądających..

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pojawił się kolejny odcinek programu jak w tytule. https://www.youtube....h?v=4Psc3TLTusw

Dyrekcjo,

To nie jest nowy odcinek, nowy jest z Outbackiem w roli głównej.

Fajnie wyszło.

ps.

Czy Dyrekcja ma jakieś "chody" w redakcji ?

Sprawa nie "prywata", ale ogólnie bezpieczeństwo ruchu w Krakowie.

 

edit --> już jest :  http://krakow.tvp.pl/20199365/25-v-2015

 

Tutaj odcinek bezpośrednio na YT:

https://youtu.be/C-nlmPI3siA?t=25s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
To nie jest nowy odcinek, nowy jest z Outbackiem w roli głównej.

Zgadza się :)

 

Link ( bez reklam ) już powyżej umieszczony :)

 

Pozdrowienia 

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

..

Kiedyś będziesz tak robić i na maskę weźmiesz pieszego bo są tacy co jak wejdą na przejście to na nic nie zwracają uwagi tylko idą.

Co do kierowcy Fiata to nie powinien on obserwować tylko BMW i patrzeć co on robi a zauważyć znak informujący o przejściu i jak rzecze kodeks zachować szczególną ostrożność. Jak ktoś potrafi myśleć to z tego znaku i obecności auta na lewym pasie wywnioskuje, że może trzeba będzie zwolnić lub zatrzymać się.

Tym bardziej, że BMW awaryjnie nie hamował.

 

Jak dla mnie e39 depnęła po hamulcach niemalże awaryjnie.

 

Co do wchodzenia na pasy- to jest nagminne. A najlepsze są młode mamy co to wpychają wózek na jezdnię a dopiero później idąc żwawo patrzą, czy cokolwiek jedzie.

Tak czy owak- po raz kolejny był przykład wystawiania mandatu, jedynie na zasadzie spełnienia wymaganych limitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Jak dla mnie e39 depnęła po hamulcach niemalże awaryjnie

Specjalnie popatrzyłem jeszcze raz. Szczególnie w powtórzonym ( z innej kamery ) ujęciu widać, że do awaryjnego hamowania jeszcze daleko. Myślę, że kierowca Fiata nie był skoncentrowany - w końcu jeżeli na lewym pasie, bez skrzyżowania, bez samochodu poprzedzającego, ale przed przejściem ktoś hamuje, to łatwo domyślić się przyczyny.

Być może mamy za mało wykształconego  odruchu :  hamowanie / przejście / pieszy / też hamujemy .

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Być może mamy za mało wykształconego  odruchu :  hamowanie / przejście / pieszy / też hamujemy .

 

Pozdrowienia

 

 

Dokładnie tak. Podobnie jak w drugą stronę, jak samochód z naprzeciwka zatrzymuje się przed przejściem, aby puścić pieszego.  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pierwszym linku pojawia się też temat, który był wielokrotnie poruszany w różnej maści dyskusjach dotyczących bezpieczeństwa na polskich drogach. Chodzi oczywiście o edukowanie najmłodszych. Rewelacyjne były te zajęcia, pokazane w filmie. O to chodzi! Zasady bezpiecznego poruszania się po dragach wraz z kulturą drogową powinny być stałym elementem zajęć w szkole.

Prewencja i profilaktyka, od tego trzeba zaczynać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się na chwilkę...
Tzw. "wilcza przysługa" kierowcy prowadzącego BMW. Pewnie, że kierujący fiatem nie zdążyłby zatrzymać się przed przejściem, pewnie, że jego wina - nie zachował szczególnej ostrożności zbliżając się do oznakowanego przejścia, za to też dostał srogą karę, tylko tak naprawdę, jakie to by miało znaczenie dla pieszej gdyby weszła na przejście, bo się auto zatrzymało, a nie zwróciła uwagi na to co dzieje się na drugim pasie. Żadnego, była by już pewnie "święta" tak jak to wiele osób mówi, że na pasach to oni są święci :D hehe.
Nic się temu pieszemu nie stanie jak poczeka 3, 5 czy 10 sekund dłużej, na miejscu kierowcy BMW, w tych warunkach, na pewno bym się nie zatrzymał przed przejściem, zresztą obowiązku takiego nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na miejscu kierowcy BMW, w tych warunkach, na pewno bym się nie zatrzymał przed przejściem, zresztą obowiązku takiego nie miał.

Co do tego akurat zdania są podzielone. Niektóre interpretacje konwencji wiedeńskiej o ruchu drogowym sugerują, że mamy taki obowiązek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taki obowiązek gdy pieszy jest na przejściu lub na przejście wchodzi. Kobieta stoi około 1m od jezdni i poprawia fryzurę. W tej sytuacji wystarczyło zmniejszyć prędkość BMW. Tylko żeby na to wpaść, trzeba by jeszcze wiedzieć co się dzieje w prawym lusterku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do tego zdania są podzielone. "Zmniejszyć, do zatrzymania włącznie w razie potrzeby" - jest jedną z tych interpretacji. I według niej pieszy nie musi być na przejściu, wystarczy że jest przy nim.

 

Ratyfikowana konwencja obowiązuje u nas z równą mocą jak nasze ustawy. Nie tylko bezpośrednio PoRD (i oczywiste przyległości) wyznaczają nasze prawa i obowiązki na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...