Skocz do zawartości

Jakie lancuchy kupic?


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

... ale dlaczego nie maja poprawic zdolnosci grata do wspinania sie do gory? ...

bo na dobrych zimowkach i tak bedzie dla Ciebie wystarczajaca w 99% przypadkow - przy glebokim sniegu problemem bedzie za maly przeswit, ale ty masz pewnie z 19cm w swoim OBK wiec nie masz sie czym przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

fajnie musi być zjechac z górki po zakrętach z łańuchami tylko na przodzie, boki jak w konkursie driftu....

 

Dokladnie, wtedy to tylko opcja "gaz do deski" moze dac szanse na utrzymanie nosa z przodu :)

 

Co za pomysl, zeby tylko na przod zakladac? Skad moze wynikac takie zalecenie? Miejsca w nadkolach, zarowno z przodu jak i z tylu, mam naprawde dosc duzo i nie widze mozliwosci zeby lancuchy mogly tam cos zalozyc. Tak czy inaczej - wlasnie ze wzgledu na dyfry bede zakladal na cztery lapy.

Sprawdze zreszta co mowi na ten temat instrukcja do tego auta, w zasadzie od tego powinienem zaczac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie musi być zjechac z górki po zakrętach z łańuchami tylko na przodzie, boki jak w konkursie driftu....

 

Tego nie wiem, nie znam się na tym... Ja tylko zacytowałem instrukcję :smile:

W instrukcji do Forestera też napisali, że łańcuchy można zakładać wyłącznie na przednie koła. Oco chodzi? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszlym roku o tej porze bylem w solden na lodowcu.snieg pizdzil i byl po pachy.policja stala i wpuszczala tylko z lancuchami w gorne czesci lodowca do parkingow.do nas sie usmiechneli pokazali reka v i pojechalismy a lud sie meczyl na sniegu z zakladaniem zlomu brrrr :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiekne miejsce i ten podjazd do gory z oblodzonym tunelem na koncu, ach :)

Ostatnio bylem znow w Hintertux - jakos bardziej mi odpowiada pod katem snowboardu, choc nie ukrywam - czarna trasa w Soelden, ta najbardziej na prawo - to jest to :cool:

 

no w solden na tydzien mozna jechac.potem nuda.ale ta trasa wczesniej przed tunelem ta FISowa tez po byku.natomiast tam gdzie ty jezdziles to faktycznie co chwila przylatywal helikopter i zabieral deskarzy. :mrgreen: ja trenowalem na glownym stoku na tyczkach.

 

no i samo solden bardzo mile.natomiast nie dotarlem niestety na inne stoki .my na lodowiec skrecalismy w lewo do gory a mozna tez bylo jechac lekko w prawo.podobno tez fajne gorki tyle ze w zimie po w pazdzierniku bywaja klopoty ze sniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz przy tych napedach, to chyba nawet na slickach sie ogarnie zime, jak donosza podania ludowe :)

nie polecam, zwlaszcza przy >200 km. letnie opony + lodzik (:mrgreen:) przy mocniejszych 4 lapach bardzo sie nie lubia, auto chce tylko bokiem, nie hamuje i ... katuje pobliskie polonezy. na szczescie troszke lakieru ubylo jedynie... wole juz oske na letnich w zimie, tam przynajmniej wiadomo: nie da sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jesli jest rozklad napedu 50 : 50 to dla mnie jest oczywiste ze 4 lancuchy.przecie z jakiegos powodu nie zakladamy slikow na tyl a zimowek na przod.tak czy siak pewien czlek znajacy materie powiedzial:albo 4 lancuchy albo nic i chyba mial racje bo na sniegu jak impra nie wisi na brzuchu to wjedzie wszedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że łatwo wyobrazić sobie sytuację, że jest oblodzona, zaśnieżona droga pod górę. I wtedy łańcuchy są jak najbardziej na miejscu. I pewnie w zupełności wystarczą na przód...

 

Choć z drugiej strony łatwo sobie wyobrazić sytuację, że jedziemy na narty, bagażnik wyładowany, boks na dachy i po prostu łańcuchy nie zmieszczą się pod tylne nadkola ze względu na ładunek. Gdy do tego dodać drogę pod górę to na 100% nie będzie gdzie tych łańcuchów założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć z drugiej strony łatwo sobie wyobrazić sytuację, że jedziemy na narty, bagażnik wyładowany, boks na dachy i po prostu łańcuchy nie zmieszczą się pod tylne nadkola ze względu na ładunek. Gdy do tego dodać drogę pod górę to na 100% nie będzie gdzie tych łańcuchów założyć

 

W OBK? To bym musial chyba krowe do bagaznika wrzucic.

 

A tak serio - ta hipoteza ma sens, ale w sytuacji ekstremalnej chyba. Hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido juz kiedyś pisał, że jego Legaś po włożeniu rękawiczek do bagażnika szlifuje bruk zderzakiem :wink:

To jest jedna z najbardziej zaskakujących (=nie zgadzam się) dla mnie info na Forum. W tym sensie, że w OBK H6 tyłek jest twardy jak skała. Im bardziej załadowany - tym twardszy. Domyślam się, że to kwestia amortyzatorów z samopoziomowaniem, więc tym bardziej dziwię się, że SIP nie oferuje tego jako opcji w "normalnym" Legacy,

Byłby koniec narzekaniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Subaru szczegolnie ze skrzynia A/T łancuchy moga Ci sie przydac jedynie podczas zjezdzania w dol (oblodzona lub jak posypie swierzy snieg) stroma droga. Automat gorzej hamuje silnikiem a na bardzo sliskim hamulec (szczegolnie z ABS) nic nie daje.

 

Witam.

Jeżdżę Legasy na automatycznej skrzyni i zapewniam że z górki można jechać hamujac silnikiem, po to jest manualna zmiana biegów w AT u mnie od 1 do 3.

 

A co do łańcuchów to miałem ten dylemat w poprzednim roku i doszedłem do wniosku ze łancuchy się nie przydadzą (i nie przydały!) ale na upierdliwego policjanta warto mieć komplet (2 czy 4?) najtańszych bo prawdopodobieństwo ich użycia jest nikłe a kasy szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...