Skocz do zawartości

Co Wam się NIE podoba w Subarakach?


paul_78

Rekomendowane odpowiedzi

 

Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się z prawa ochrony środowiska i piszę o tym jak to nasze przepisy prawne są nieprecyzyjne i nieskuteczne, w tym żeby się szybko tego azbestu z Polski pozbyć. :wink:

 

Wyjaśniłem??? :P

 

Ochrona Srodowiska i aktywne dzialanie w kregu posiadaczy Subaru? :D

 

tiaaa... a ty wiesz czym sie teraz T8lek zajmuje? juz mu powiedzialem ze nie bede jego klientem :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 383
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ochrona Srodowiska i aktywne dzialanie w kregu posiadaczy Subaru? :D

 

A w czym jedno drugiemu przeszkadza? Proszę Was nie mylcie Ochrony Środowiska z tymi wszystkimi ekoterrorystami z Greenpeace czy innych organizacji, które blokują wszystko co się da. A robią to tylko dla sławy i dlatego, że ktoś im za to płaci. Ja się od nich odcinam bardzo grubą kreską.

Ochrona środowiska wcale nie polega na blokowaniu inwestycji, tylko na takim jej przeprowadzeniu, aby jak najmniej niszczyła i wpływała ona na środowisko.

 

A co samochodów to emisja spalin z nich pochodząca jest znikoma. Taki np. wulkan Eyjafjallajökull wyemitował teraz tyle gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń, ile wszystkie samochody na świecie łącznie przez kilkaset lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona Srodowiska i aktywne dzialanie w kregu posiadaczy Subaru? :D

 

A w czym jedno drugiemu przeszkadza? Proszę Was nie mylcie Ochrony Środowiska z tymi wszystkimi ekoterrorystami z Greenpeace czy innych organizacji, które blokują wszystko co się da. A robią to tylko dla sławy i dlatego, że ktoś im za to płaci. Ja się od nich odcinam bardzo grubą kreską.

Ochrona środowiska wcale nie polega na blokowaniu inwestycji, tylko na takim jej przeprowadzeniu, aby jak najmniej niszczyła i wpływała ona na środowisko.

 

A co samochodów to emisja spalin z nich pochodząca jest znikoma. Taki np. wulkan Eyjafjallajökull wyemitował teraz tyle gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń, ile wszystkie samochody na świecie łącznie przez kilkaset lat.

 

 

Oj, trafiles na mojego konika (tak, jestem sceptykiem, ale fakty sa faktami) :) Szacuje sie, ze Eyjafjallaaaaarggggcholeratenazwewezmie emitowal pomiedzy 150,000-300,000 ton CO2 dziennie w czasie najwiekszej aktywnosci. "My" w sumie wydalamy ok 28,400,000,000 rocznie, prawie 260x wiecej od tego konkretnego wulkanu w ciagu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update - jesli wierzyc roznym stronom internetowym i kilku ksiazkom, ktore akurat walaja sie pod lozkiem, to ok 13% z tych emisji przypada transportowi, z czego wiekszosc bo prawie 10% to transport drogowy. Niechby nawet i polowe stanowily ciezarowki dowozace zimne piwko do sklepu co rano, i tak mamy 1,420,000,000 rocznie, 3,890,410 dziennie.

 

Jednym slowem - zawstydzilismy Eyjafjallajökulla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum - co nam się NIE podoba - mogę odpowiedzieć tylko tak: SERWIS.

 

Tu chciałbym podkreślić, że nie chodzi mi o jakiś konkretny zakład, czy o konkretne przypadki, lecz o tzw. całokształt.

 

Samochody Subaru są w istocie rzeczy bardzo dobrymi samochodami, w niektórych aspektach wręcz zbliżonymi do doskonałości. Ale błędy mogą się zawsze zdarzyć. Myli się człowiek, komputer, robot, a nawet matka Natura. Każdy człowiek o zdrowych zmysłach zgadza się z tym, że np. inżynier może coś przeoczyć, robotnik w obliczu stałego podnoszenia wydajności pracy może w pośpiechu coś krzywo przykręcić, robot może zacząć wiercić dziurki o pół milimetra dalej, huta dostarczy materiał na tarcze hamulcowe niezgodny ze specyfikacją, a poddostawcy przyślą wybrakowane sprzęgła lub dywaniki gumowe z felernego materiału. Takie rzeczy się zdarzają. I właśnie po to jest serwis, żeby pomagać klientom, którym się trafił produkt z jakąś wadą.

 

My natomiast spotykamy się z innym nastawieniem. Klientom wmawia się, że brutalnie hamują, że nie umieją obsługiwać sprzęgła, że stukanie czy brzęczenie w wyniku niedokładnego montażu nie podlega gwarancji, wreszcie - że Panie powinny zmieniać obuwie przed jazdą. A lista wyłączeń z gwarancji prawdopodobnie zmienia się z miesiąca na miesiąc, zależnie od aktualnych statystyk awaryjności (warto byłoby porównać ją z danymi z książek gwarancyjnych w innych krajach). Szkoda, bo takie rzeczy psują świetną przecież markę i radość z używania tych wspaniałych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum - co nam się NIE podoba - mogę odpowiedzieć tylko tak: SERWIS...

W pewnym sensie nie mam tego problemu, gdyż:

1. nie mam nowego auta :wink:

2. najbliższy serwis Subaru znajduje się 12 parseków od mojej chaty :mrgreen: (co skutecznie mnie zniechęca... :? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi sie w moim OBK MY04 nie podoba to ze w srodku jest mały!!!!!, skrzypąca maglownica, szybko z używające sie czesci zawieszenia, nie podoba mi sie blad p0420 nie podobaja mi sie 3 katalizatory i podobno 5 sond lambd nie wiem po co tyle tego chyba zeby tylko sie check swiecił ale głównie to ze jest maly duzy na zew a w srodku mały:( no i pobór oleju tez mi włos jeży fakt ze dopiero gdzies po 6000 tys km zaczyna brac, w wczesniejszych samochodach moglem nie sprawdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi sie w moim OBK MY04 nie podoba to ze w srodku jest mały!!!!!, ...ale głównie to ze jest maly duzy na zew a w srodku mały:(

Kurczę Matej, ja mam 1,90 m wzrostu i ważę, no trochę :mrgreen: i bez problemu mieszczę się w Forku I, na początku miałem Legasa III w kombi i był absolutnie wystarczający, żadnych problemów z przestrzenią nie miałem. Może Ty koszykarz jesteś? :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 182cm ale juz 3 osoby z tylu w tym dwa foteliki i glównie mysle o siedzącej z tyłu po środku usiądź tam i zobacz czy jest fajnie:) Za kierownicą czy od str. pasażera jest cool ale jak juz chcesz dzies cos przewieźć lub 3 osoby z tyłu to zaczynają sie schody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do GT mam taką uwagę:

 

Montaż radia. Co za baran wymyślił, żeby radio trzymało się tylko na rozklekotanej plastikowej ramce, która sama trzyma się na malutkich zatrzaskach?

 

ale po co Ci radio? :shock: :twisted:

 

wydech zmień :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 182cm ale juz 3 osoby z tylu w tym dwa foteliki i glównie mysle o siedzącej z tyłu po środku usiądź tam i zobacz czy jest fajnie:) Za kierownicą czy od str. pasażera jest cool ale jak juz chcesz dzies cos przewieźć lub 3 osoby z tyłu to zaczynają sie schody:)

Z tą przestrzenią w drugim rzędzie to jest bardzo różnie, ja co do legasa i OBK nie miałem zastrzeżeń, ale np. "durna" carinka e była chyba trochę lepsza, klasa wyżej na ten przykład bmw 5 - z tyłu porażka, przynajmniej do przedostatniego modelu. Jak chcesz mieć swobodę na tylnej kanapie, to kupuj espace'a albo voyagera, tam każdy siedzi jak lord (sprawdzone :wink: ), ale, ostatnia uwaga, w lutym wracaliśmy całą rodzinką z gór i powiem Ci szczerze, że zapakowałem nas (czyli 5-ro) do naszego forka, razem z sankami w kufrze, fakt z tyłu same dzieciaki, ale no problemo... :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2,5XT

-bardzo slaba jakość wykonania wnętrza

-zawieszenie,które w moim wypadku wytrzymało 75000km,a z tego co widzę to norma

-resztę mniejszych błędów jestem w stanie wybaczyć,ale pozostaje odwieczna sprawa SERWISU,zadufanego w sobie,bez części zamiennych(niekiedy mocno za drogich),z góry traktującego klientow posiadających auta spoza RP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2,5XT

-bardzo slaba jakość wykonania wnętrza

-zawieszenie,które w moim wypadku wytrzymało 75000km,a z tego co widzę to norma

-resztę mniejszych błędów jestem w stanie wybaczyć,ale pozostaje odwieczna sprawa SERWISU,zadufanego w sobie,bez części zamiennych(niekiedy mocno za drogich),z góry traktującego klientow posiadających auta spoza RP

Nie wiem jak przedostatni legas (zawsze mi się wydawało, że w środku jest dobrze zrobiony), ale forki czy impry nigdy wnętrzem nie powalały, dla materiałów i montażu to się lexa kupuje :mrgreen: Myślę też, że większość użytkowników kupuje subaru dla SUBARU, a nie dla jakości środka... z resztą, już chyba było parę razy o tym... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2,5XT

-bardzo slaba jakość wykonania wnętrza

-zawieszenie,które w moim wypadku wytrzymało 75000km,a z tego co widzę to norma

-resztę mniejszych błędów jestem w stanie wybaczyć,ale pozostaje odwieczna sprawa SERWISU,zadufanego w sobie,bez części zamiennych(niekiedy mocno za drogich),z góry traktującego klientow posiadających auta spoza RP

Nie wiem jak przedostatni legas (zawsze mi się wydawało, że w środku jest dobrze zrobiony), ale forki czy impry nigdy wnętrzem nie powalały, dla materiałów i montażu to się lexa kupuje :mrgreen: Myślę też, że większość użytkowników kupuje subaru dla SUBARU, a nie dla jakości środka... z resztą, już chyba było parę razy o tym... :wink:

 

 

w legacy 2008 ja nie narzekam na wnetrze,no poza siedziskiem fotela-moglo by byc ciut dluzsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuję OBK 2010 i wkurza mnie że nie ma opcji z lepszym audio w dieslu, brak szyberdachu jak w poprzedniej wersji, brak guzika w klapie bagażnika, za długi drążek zmiany biegów, no cóż Accord rozpieścił.

 

Ale za to mam 4x4 które rusza nawet na rolkach pod górę ... vide patrz test audi a8 vs bmw 7 i subaru w Youtube.

nie mogę znaleźć tego testu dla Subaru , ale znajdę i wkleję.

Większe auto wewnątrz i prześwit który już kocham w moich Bieszczadzkich wypadach

 

 

znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Mnie się nie podoba to, iż w moim forku nie ma dzielonego oparcia tylnej kanapy,ostatnio fakt ten doprowadził mnie do szewskiej pasji :evil: , ponieważ nie mogłem zabrać rodzinki i deski do prasowania - albo decha albo reszta rodziny :P - musieliśmy ostatecznie jechać żonowozem (dzielona kanapa, dziura na np. narty), z czego moja kobieta miała ogromną satysfakcję, ponieważ szczerze nie cierpi mojego Forysia za wygląd :evil:. Przyznam się, że miałem wtedy chwilę słabości -pomyślałem- po kiego grzyba mi takie niepraktyczne auto, ale już następnego dnia podczs jazdy Forkiem mi przeszło całkowicie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba to, iż w moim forku nie ma dzielonego oparcia tylnej kanapy (...)

to w MY'06 2.5XT nie ma czegos takiego :?: :shock:

jak to mozliwe, skoro w MY'03-05 bylo... :roll:

 

nie, no bez jaj, dzielone oparcie musi byc (nie ma "dziury", ale to co innego)

 

41516388.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...