Skocz do zawartości

Po ile Paliwo ?


Fortis

Rekomendowane odpowiedzi

Fakty mówią:
 

Cytat

Modelowa marża rafineryjna PKN Orlen rośnie do 18,7 USD z 6 USD w I kwartale 2022.

 

Cytat

Modelowa marża rafineryjna PKN Orlen wzrosła w maju do 24,3 USD z 20,5 USD w kwietniu.

 

 

Zatem mamy:

  • styczeń-marzec wzrost z 6 USD do 18.7 USD
  • kwiecień wzrost do 20.5 USD
  • maj wzrost do 24.3 USD

 

Marża rafineryjna wzrosła o 300%.

 

Źródła:

https://biznes.pap.pl/pl/news/all/info/3272493,w-ii-kwartale-rosna-marze-petrochemiczna-i-rafineryjna---orlen

https://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/42625472,modelowa-marza-rafineryjna-pkn-orlen-wzrosla-w-maju-do-24-3-usd-z-20-5-usd-w-kwietniu-akt

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Neutrino33 napisał:

 

Jak ci przypomną to lepiej mieć defibrylator gdzieś w pobliżu ;)

Mimo wszystko wolę 22% niż 23% i NORMALNOŚĆ zamiast ustaw pisanych na kolanie i przepychanych w sejmie nocą. A jeszcze bardziej podoba mi się już legendarne 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szürkebarát napisał:

Mimo wszystko wolę 22% niż 23% i NORMALNOŚĆ zamiast ustaw pisanych na kolanie i przepychanych w sejmie nocą. A jeszcze bardziej podoba mi się już legendarne 15%.

 

Jak dla mnie idea samego VAT-u jest daleka od normalności i jest to zwykły podatek od konsumpcji. W mojej głowie normalność=prostota a jednak kwestie podatkowe i ustawy je regulujące dalekie są zarówno od jednej jak i drugiej strony tego równania.

Wracając do meritum...wojna i wynikające z niej zawirowania na rynku paliw są pretekstem do ponadnormatywnego podnoszenia cen. Chyba najszybszym sposobem na zakończenie tej wojny byłoby nałożenie sankcji na firmy na tej wojnie/wzroście cen zarabiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, GREGG napisał:

 

Facet ględzi bez sensu. Kryzys na horyzoncie ale złoty powinien być dużo mocniejszy i takie tak mądrości... 

Jak się ma ponad 70 lat to już wolno ględzić bez sensu, bo młodzi nie słuchają a starzy nie słyszą. :biglol:

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Neutrino33 napisał:

Chyba najszybszym sposobem na zakończenie tej wojny byłoby nałożenie sankcji na firmy na tej wojnie/wzroście cen zarabiające.

A to by się larum podniosło, we wszystkich krajach wpychających swoją broń na Ukrainę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, GREGG napisał:

Facet ględzi bez sensu. Kryzys na horyzoncie ale złoty powinien być dużo mocniejszy i takie tak mądrości... 

 

Myślę, że niesprawiedliwie dewaluujesz jego wypowiedź. Jest wiele spostrzeżeń z którymi trudno się nie zgodzić. A propos PLN wspominał o możliwości technicznej recesji, więc wpływ na walutę jest b. ograniczony.

 

Natomiast ja uważam, że pełna recesja jest bardziej prawdopodobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, subleo napisał:

 

Myślę, że niesprawiedliwie dewaluujesz jego wypowiedź. Jest wiele spostrzeżeń z którymi trudno się nie zgodzić. A propos PLN wspominał o możliwości technicznej recesji, więc wpływ na walutę jest b. ograniczony.

 

Natomiast ja uważam, że pełna recesja jest bardziej prawdopodobna.

 

Jesteśmy na drodze greckiej a waluta za słaba? Nie widzę w tym logiki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pumex1 napisał:

Circle K Warszawa. Dzisiaj. 

20220605_141233.jpg

Ewidentnie ktoś nas próbuje [nie napiszę co bo mnie znowu dadzą reprymendę] - zwróćcie uwagę na różnicę między Pb95 a Pb98 i różnicę w dwóch rodzajach Diesla.

Tylko czekać aż znów zacznie się kacja kradzieży paliwa na stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Neutrino33 napisał:

Ewidentnie ktoś nas próbuje [nie napiszę co bo mnie znowu dadzą reprymendę] - zwróćcie uwagę na różnicę między Pb95 a Pb98 i różnicę w dwóch rodzajach Diesla.

Tylko czekać aż znów zacznie się kacja kradzieży paliwa na stacjach.

O próbowaniu nie ma co pisać bo to się dzieje, tu nie ma jakiejś próby tylko jest rżnięcie na żywca. Tym razem jakiś pisogeniusz wpadł na pomysł, że można walić po kieszeniach tych którzy jeżdżą na benzynie. Bo z ropy naftowej można przecież wytworzyć więcej albo benzyny albo oleju napędowego, którego z powodu wojny brakuje najbardziej.

 

Kradzieże i na stacjach i gdzie indziej trwają jak trwały i to nie jest związane z czymkolwiek innym niż ze złodziejską naturą kradnących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Szürkebarát napisał:

 

Ciekawa akcja. Dalsza część artykułu to już tylko bełkot w stylu "eksperci prognozują" czyli napędzanie wzrostu cen nie mającego wiele wspólnego z sytacją na rynku paliw/walut...ale skoro eksperci mówią, że będzie drożej to trzeba zrobić drożej by eksperci zachowali autorytet.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pumex1 napisał:

Circle K Warszawa. Dzisiaj. 

20220605_141233.jpg

Wczoraj na BP skusiłem się na promocję 98 w identycznej cenie. Co prawda niechcący, bo z przyzwyczajenia chwyciłem za ten sam pistolet co zwykle, ale jednak  :)  Teraz nie wiem, czy się cieszyć, czy smucić, że wlałem za 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...