Skocz do zawartości

SUV-y nie mają sensu ?


ex-Dyrekcja

Jak oceniamy SUV-y  

188 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Brata dziewczyna zmieiniła jeeepa na bmw x3 bo elektronika po 3 latach zaczęła szaleć: wczoraj na lawecie wróciła. Cała elektronika zaczęła szwankować, napędy przestały działać, auta nie dało się zamknąć.. auto roku nie ma. Laweciarze mówili że bm'ki trójki cały czas ściągają z tego powodu. Ach te nowoczesne wozidła niemieckie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj doszedłem do wniosku, że ta ciekawa dyskusja ma umiarkowany sens. Po dłuższym jeżdżeniu FXT (SUVem) wsiadłem do mojego Kyrona (SUVa) i natychmiast dotarło do mnie, że w tej kategorii (SUV) są auta tek różne, jak dzień i noc. Nagle poczułem, że Kyron ma wszystkie wady SUVa (słabe osiągi, bujanie na zakrętach, twarde zawieszenie), ale jak jechałem kawałek wertepem, to nie ma, że dziury :) . Natomiast w FXT mam poczucie, że w zakresie dynamiki nie ma kompromisu, ale auto ewidentnie bardziej delikatne. Dodatkowo w Kyronie czułem się jak bym siedział na stołku postawionym na krześle (jak ktoś narzeka na wysoką pozycję w Foresterze, to niech spróbuje Kyrona), ale za to rodzaj hałasu jest taki, że lepiej słyszę siedzącą z tyłu córkę.

 

Jak do tego dodać suvy 2wd i suvy luksusowe - to widać, że nie da się jasno odpowiedzieć na postawione pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednym z argumentów zwolennikow SUV to ze wysokie zawiesznie i naped AWD ulatwiaja jazde w zimie. Ja na tym filmie widze ze SUV nie ucza kierowcy techniki jazdy i myslenia. Z tego miejsca wyjechalby nawet samochod osobowy z napedem na jedno kolo i z oponami wielosezonowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego miejsca wyjechalby nawet samochod osobowy z napedem na jedno kolo i z oponami wielosezonowymi.

taaaaa.... Ostatnio wiadzialem podobnie myslacych asow zakladajacych lancuchy na dosc duzym mrozie gdzies pod miedzylesiem ( kotlina klodzka) kiedy to ja wjezdzalem jak czolg pod ta sama stroma oblodzona i osniezona droga moim nie majacym sensu XV z AWD .( nawet zastanawialem sie czy sie nie zatrzymac  i nie zaproponowac im holu ale stwierdzielm ze sobie poradza :) )  Majac SUVa z AWD  nie musisz sie zastanawiac czy wjade, czy wyjade po prostu jezdziesz.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się też kierowca, kiedyś jechałem na Podhalu alfą 156, po mocno zaśnieżonej i krętej drodze, byłem dumny, że dogoniłem (jadąc max 40km/h) auto ze stałym 4x4, a po chwili wyprzedziły mnie dwa stare merce na lokalnych blachach na takim ogniu, że z trudem policzyłem, że były dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mieszkasz w miescie to tak oska jest ok . Jezeli  mieszkasz w gorach / miejscowosciach gdzie drogi sa szutrowe podwyzszone 4x4 /AWD uwazam za niezbedne szczegolnie w zimie.  Zreszta widac to w miejscowosciach gorskich gdzie co drugi samochod to jakies 4x4. Kazdy raczej  ulatwia sobie  zycie - nie twierdze ze obnizonym kompaktem z napedem na przednia czy tylnia os z lysymi letnimi  oponami nie da sie jezdzic w zimie -oczywiscie ze sie da ale jest to utrudnione. Jak na dworze jest -10 st C a na ulicy lezy 20cm sniegu to wole  zalozyc cieple buty z goretexu z niezlym bieznikiem niz chodzic w klapkach  japonkach :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa! Zapomniałem o jednej zalecie SUVów - nie wiem, gdzie jest to w Kodeksie, ale chyba suvy powyżej 300.000PLN mogą parkować na miejscach dla inwalidów i na trawnikach. Szkoda, że subaru to nie obejmuje :( ..

Ale to nie tylko suvy tylko ogólnie auta za taką kwotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...