Skocz do zawartości

wycieraczka tył


slawek3511

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy na forum.Stałem się mam nadzieję szczesliwym posiadaczem forestera "98 zielonego, bez klimy.Nie pracowała tylna wycieraczka.Po rozebraniu mechanizmu udało sie uruchomić silniczek, lecz niestety ten duży plastykowy tryb ma wywalone kilka zębów.Może ktoś ma na zbyciu jakiś zepsuty mechanizm. aby tylko ten tryb był cały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie chciałem zakładać nowego temu więc tu piszę.

 

Tylna wycieraczka mojego Forka 2006 od paru dni działa w zwolnionym tempie. Rusza się, ale jak mucha w smole. Dziś wręcz musiałem jej palcem pomóc, by dokończyła jeden cykl. Akumulator w samochodzie jest dobry (wszystko inne elektryczne działa jak należy). Macie pomysł, jaka może być przyczyna takich objawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wycieraczki zdemontuj. Uważaj na to co przechodzi przez szybę. Przeczyść całość (mechanizm zębatkowy i to co przez szybę przechodzi), przesmaruj. I zamontuj z powrotem. W obydwu moich autach tak się działo i po czyszczeniu/smarowaniu problem ustał na długo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od siebie: nie mogłem nigdzie znaleźć pióra dedykowanego... Kupiłem w końcu w tesco wycieraczkę za 10 zł, przyciąłem pod długość samą gumę, przełożyłem 2 blaszki stabilizujące ze starej i podeszła idealnie... 15 min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo pomocne. Kupiłem samochód z niedziałającą tylną wycieraczką i po pół roku w końcu się za to zabrałem.

Dostanie się do mechanizmu jest dość proste. W moim przypadku niestety padł silniczek a trzpień ani drgnie. Prawdopodobnie zapiekł się trzpień a później  przy próbach wielokrotnego włączania padł silniczek.

Zluzowałem tą plastikową zębatkę od trzpienia, podłączyłem i cisza. Bezpiecznik jest ten sam co od spryskiwacza tylnej szyby, który działa.

 

Także szukam jakiejś używki.

post-18405-0-09541200-1432369419_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam Serdecznie,

 

Nabyłem niedawno Forka SG 2.0 X AWD 2005...z niedziałająca tylną wycieraczką...rozebrałem, oczyściłem ale niestety nie działa. Poszukuje używanego silniczka lub całego mechanizmu? Mimo poświęconego czasu nie mogę znaleźć w internecie używki...może ktoś sprzedaje albo zna źródło gdzie mógłbym kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w identycznej sytuacji trzy miesiące temu. Ciężko było znaleźć całość a sam silnik to już w ogóle masakra. Miałem już próbować dobierać od innych modeli samochodów... Zrobiłem jednak inaczej. Znalazłem kilka aukcji z całymi autami na części. Zawsze jest kilka aukcji gdzie sprzedający ogłaszają wszystkie części z danego samochodu itd... Kilka telefonów i dostałem cały mechanizm z silnikiem od FXT 2.5 do mojego 2.0 w rozsądnych pieniądzach. Powodzenia.
Mam przy okazji pytanie do innych użytkowników Forestera SG. Od momentu przekładki tego mechanizmu zastanawia mnie czy dobrze złożyłem. Mianowicie od zewnętrznej strony szyby znajduje się taka gruba ,,podkładka'' gumowa. Jest ona z jednej strony cieńsza a z drugiej grubsza. Czy może ktoś sprawdzić u siebie i/lub zrobić zdjęcie jak ma być założona? Czy cieńszą stroną do góry czy na dół.... ;) Trochę nie podoba mi sie praca tylnej wycieraczki i zastanawiam się czy może źle to złożyłem czy założyłem za grubą/twarda gumę do pióra (wymieniłem samą gumkę). Wycieraczka nie zbiera wody w górnej części szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podepnę się pod temat, bo mam dość często spotykany problem w naszych Foresterach --> nie działa tylna wycieraczka. Silnik spalony, mechanizm zatarty. 

Czy mechanizm z anglika jest taki sam jak w  wersjach z kierownicą po lewej stronie?

pacjent to SG 2007r

 

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy z anglika jest taki sam, ale na pewno w SG po lifcie jest inny niż przed liftem. Najgorsze jest to, że te po lifcie prawie w ogóle na allegro i olx się nie pojawiają, a śledzę obydwie strony od lutego.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...