Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

 

O matko 4.5 tysiące za instalacje do Subarki??

 

Ja miałem w Imprezie ssaki bardzo dobra i działająca idealnie instalke założona z głową i kosztowała mnie 2.5tys

 

Wiec bez przesady...owszem można założyć 5tys.budżetu...zawsze więcej niż za mało :P

W opisie tego SVXa http://sprzedajemy.pl/subaru-svx-3-3-230-km-4x4-wyjatkowe-gaz-sprzedany-nr10936102 jest napisane " Instalacja gazowa nowa dostosowana do tego typu silnika zamontowana 26 marca 2014 r. za 5 500 pln ."

 

Papier wszystko przyjmie.

 

adixi tłumaczył mi ostatnio, że SVX jest jednym z prostszych Subaru do zagazowania. Nie wymaga krótkich czasów wtrysków etc. A skoro różnicy nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, żeby nie uszanowywać potencjalnie nabytego SVXa wizytą na Mechaników 11 w stolicy, a pojechać do trochę lepszego p. Zenona z mojego miasta?

Jakaś konkretna preferowana instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, żeby nie uszanowywać potencjalnie nabytego SVXa wizytą na Mechaników 11 w stolicy, a pojechać do trochę lepszego p. Zenona z mojego miasta?

Jakaś konkretna preferowana instalacja?

Powiem tak, w moim svxie instalka byla zakladana z 5-6 lat temu na dobrych gratach i nawet wtedy nie kosztowalo to 5 tys.

U mnie ladnie wszystko pracuje na sterowniku Staga, dwoch reduktorach zavoli i obecnie na wtryskiwaczach AC.

Edytowane przez adixi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy napisali. 5k moim zdaniem to za dużo, bo filozofii w tym aucie nie ma. Gazownik musi być dobry, nie cytryn&gumiak quality, ale ci co wołają 5k też chyba nie do końca wiedzą, w czym będą tę instalacje robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, lokalny w miarę 'uznany' na LPG-forum gazownik będzie musiał obejrzeć przed wyceną, ale cennik przewiduje za STAGa niecałe 4k.

http://nagaz.pl/cenniki/montaz-instalacji-lpg/

Inny uznany szacuje 3800 oczywiście też do weryfikacji wizualnej, natomiast termin dłuuugi ;)

 

Czy SVX w ramach hydraulicznych luzów zaworowych nie wymaga robienia z nimi niczego dopóki silnikiem nie telepie jak pralką podczas wirowania?

 

 

Robię też rozeznanie w lokalnym nie-ASO jak wygląda cenowo ogarnięcie rozrządu, olejów, filtrów - no i chłodnicy do skrzyni.

 

W dyfrach warto wymieniać olej pro forma czy skupić się na skrzynce i silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak svx ze wzgledu na hydraulike jest bezproblemowy przy lpg jak nie Subaru. Rozrząd cenowo? Hmm to zalezy skąd weźmiesz czesci, ale to niech się lepiej Szymon wypowie bo on niedawno targał graty z US. Chlodnica to zalezy jaka znajdziesz. Najtansza opcja to uzywana chlodniczka z celic'i. Najlepiej jednak zalozyc do chlodnicy jeszcze jakis dodatkowy wiatrak zeby chlodzilo na postoju. A dyfry skoro juz bedziesz robil pakiet startowy to nie zaszkodzi wymienic oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonił do mnie elektryk-kable na silniku są sparciałe i najlepszym rozwiązaniem byłaby wymiana wiązki.

 

Ma ktoś z Was?

 

Help...

 

Albo gdzie dostanę?

 

Fu..k

Czy to kolejny element, który nie ma żadnego zamiennika? Leczycie mnie z tego auta trochę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, kilka spraw - trzeci dzień jazdy SVX'em, mógłbym z tego auta nawet nie wysiadać :P Niemniej, kilka rzeczy mam do ogarnięcia:

1. Czy ktoś z Was nie ma może SVX'a na części? Chętnie kupię:

  • Antena (ta z tylnej ćwiartki), wraz z mechanizmem. U mnie nie ma, jest kawałek gumy. Może być zepsuta, ogarnę sobie.
  • Plastik z lewej/prawej (upewnię się wieczorem) strony podszybia - taki łukowaty. Zrobię fotkę o co mi chodzi
  • Kilka plastików wnętrza - to jak ktoś potwierdzi, że ma bestie na części to sprawdzę dokładnie które ;)

2. Jakie macie u siebie... dywaniki? :P Guma, welur? W Imprezie miałem OEM gumowe, ale tutaj chyba welur by bardziej pasował. Znacie jakiś dobry zakład/firmę? Coś takiego jest cokolwiek warte?

http://allegro.pl/subaru-svx-1992-1997r-grube-dywaniki-welurowe-i6399252463.html

 

3. Blacharkę mam w stanie "mocno do ogarnięcia". Tylne nadkola, drzwi, przedni błotnik i pewnie jeszcze kilka innych cudów. Ktoś z Was robił w SVX? Martwi mnie, czy blacharz poradzi sobie z odtworzeniem zagięć/wyprofilowaniem tylnych nadkoli. Czy kupno całej ćwiartki ma sens? Np. takiej:

http://allegro.pl/subaru-svx-3-3-eg33-cwiartka-lewy-tyl-i6385600213.html

Wygląda dziwnie zdrowo... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. I to zamowilem ta wersje droższa. Materiał jest bardzo slabt jakosciowo

Dzięki! To szukam gdzie indziej ;)

Znalazłem firmę:

http://www.4mat.com.pl/dywaniki-welurowe/

Gadałem z gościem, wydają się kumaci, a biorąc pod uwagę że specjalizują się tylko w dywanikach to chyba znają się na rzeczy. Do SVX'a niestety wzoru nie mają, więc trzeba odrysować i im przesłać.

 

Tutaj wielka prośba do Ciebie, ppmarian - masz może jeszcze gdzieś ten wzornik, który zdjąłeś ze swoich dywaników? ;) W moim aucie dywanów po prostu nie ma, więc nie mam nawet z czego zdjąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak jak ja. Kup z internetu odrysuj i zwrócić. Praktycznie tylko koszty przesylki

Trochę "cebulowe" rozwiązanie (u Ciebie to była inna kwestia, bo to Ciebie wyciućkali sprzedając syf zamiast dywaników), ale chyba będę to musiał przemyśleć ;) Na razie Amerykanów męczę. :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zrob tak jak ja. Kup z internetu odrysuj i zwrócić. Praktycznie tylko koszty przesylki

Trochę "cebulowe" rozwiązanie (u Ciebie to była inna kwestia, bo to Ciebie wyciućkali sprzedając syf zamiast dywaników), ale chyba będę to musiał przemyśleć ;) Na razie Amerykanów męczę. :P
To kup, jak się spodobają zostawisz. Jesli nie to zwrocisz

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba zrobię ;)

 

Na marginesie, w ramach ciekawostki - czasem SVXiarze mnie zaskakują. Właśnie świeżo poznany gość z Australii obiecał mi zrobić na przyszły tydzień dokładne szkice jego mat (odwróconych, bo to RHD) i wysłać mi szkice pocztą do Polski. Własnym sumptem, nawet za przesyłkę nie chce przyjąć. oO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. I nie dotyczy to tylko svx a wszyskich "waskich" grup ludzi ze wspolna pasja.

 

Co do dywanikow. Te ostrowa zamowilem czarne moze gdy byly w innym kolorze np grafit to nie przeszkadzaloby mi to ze nie sa grube (mniej brudu na grafitowych widac). A przez to ze byly dosc ciekie i czarnr to każde ziarenko piasku na nich bylo widoczne. Nowe wyciolem z grubego weluru i przez ich "pojemnosc" na brud jest wieksza i nie widac go odrazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...