Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

Pożyczyłem dziś teściowi Voyagera, Outback stoi w warsztacie...został ostatni, który pełni role rodzinnego wozidła. Jak mi ktoś tu jeszcze napisze, że svx nie przyjmuje dwóch fotelików na tył, to zdjęcie wrzucę :). Ja 191, zona sporo mniej, z tyłu syn 4,5r i córka 1,5...tylko pies musiał w domu zostać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przyciemnianiem to w svx roznie moze byc z efektem. Plaszczyzna jest taka ze albo przyciemniac wszystko albo nic. Tez nad tyk kiedyś myslalem ale doszedlem do wniosku ze zepsuje to tylko charakter samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyciemnilem szyby w 2ch autacha, w 1 tylko o 1 stopien, drugim tył ciemniejszy a przód 1 stopień.

W svx sam zacząłem 1 stopień, ale za dużo błędów wyszło, choć wygląda zaje...e, wolę zapłacić 500 brutto i mieć idealnie:-)

Kolejne pytanie- zamówiłem dzisiaj świece, i czy uda mi się je samemu wymienić ? jakieś pomocne wskazówki?

 

Drugie , to koło pasowe, czy możemy je dopasować on innego modelu? jeśli tak to od jakiego- pamiętam że kiedyś już to poruszane było na forum ale nie mogę nic teraz znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Z kołem to znalazłem w końcu wcześniejsze posty- pasuje od ej20.

 

Dzisiaj miałem drugie tankowanie- specjalnie wypuściłem się w traskę , i po przejechaniu 203 km, z czego 100 po mieście, reszta po drogach lokalnych, zatrzymałem się na stacji.

 

Kuźwa nie mogę uwierzyć ,ale zatankowałem do pełna za 38,6 zł, :huh:  :huh:

 

Wychodzi że teraz 100 km, kosztuje mnie ok 20 ziko!!

 

Kuźwa , teraz w ostatnim tygodniu przejechałem ponad 400 km, gdzie wcześniej przez 2 lata ok3 tyś ;)

 

Chłodnica klimy poszła do dorobienia, a za tydzień w piątek mam termin na przyciemnienie szyb.

 

Tak na deser, to znalazłem coś takiego:

 

http://www.otoebc.pl/subaru-svx-33-92-98-os-tylna-tarcze-hamulcowe-ebc-brakes-standard-d732-p-96835.html   :)  :)  :)

 

Czekam na potwierdzenie dostępności, ale po wrzuceniu oznaczenia w sieć, wyskakuje, że bez problemu te tarcze można kupić w UK

Edytowane przez jbond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczorajsze tankowanie - 10,77 z calego baku, i nie jest to pierwszy raz gdzie wychodzi wartosc w okolicach 11L z calego baku

 

jazda 50/50 miasto/trasa

 

jak sobie przypomne to takiego spalania  nigdy nie mialem w passacie VR6 2.8 4AT FWD, tam najninizej jak mi sie udalo zesjsc to 13L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany,

jaki czynnik wpada do klimy do svxa 1992r?

google mowią o r12

 

 

i google mają rację. na sprężarce jest r12.

Edytowane przez Dehnel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzisiaj ponowny zonk-podjechalem na myjke i nie mogę zapalić.

Czy to są objawy czujnika położenia wałka?

Myślę że odczekam i odpali, czyli coś nie jest halo na co wpływa temperatura.

 

No i jak skonczylem pisac tego posta to odpalil tak jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Mi padł ale do svxa ciezko bylo znalezc wiec mam zalozony od forka turbo jak się nie myle. Rozni sie tylko katem polozenia wtyczki. Mnie mechanik skasowal wtedy 80zl. Ale mial chyba po prostu taki czujnik, wiec nie wiem ile kosztuje "nowka" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę - czy ktoś z was ma doświadczenia z przerobieniem SVXa na manuala i mógłby polecić warsztat, który ogarnia temat?

Czy komuś znane są choć w przybliżeniu koszty takiej operacji? Będę wdzięczny za wszelkie info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia, wał, dyfer, pewnie półośki plus sprzęgło i jego osprzęt, wymiana pedałów ... Trochę się zbiera sprzętu do zamontowania i kasy do wydania. Jak napisał Adixi, wszystko zależy od ceny, za jaką uda się kupić graty.

Warsztat polecałbym tylko spośród tych, które bardzo dobrze ogarniają Subaraki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat polecałbym tylko spośród tych, które bardzo dobrze ogarniają Subaraki.

A jakby się udało znaleźć jeszcze taki co trzyma terminy to w ogóle byłoby super :P Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...