Skocz do zawartości

Samoresetujący komputer.


domestos666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To może być błąd jakiegoś sterownika. Po uruchomieniu wciskaj F8, aż pojawi się ekran wyboru. Wybierz "ostatnie działające ustawienia" i uruchom. Powinno pomóc. Jeśli nie to wybierz "tryb awaryjny" i odinstaluj ostanio zainstalowane programy/drivery.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze czy np któryś z wentylatorów nie padł, lub się zaciera. W BIOSie często jest ustawienie temp płyty/procesora, przy której następuję wyłączenie kompa.

Jak komp nie wstanie w awaryjnym to może być konieczna naprawa/reinstalacja Win XP, choć osobiście stawiam system w takich przypadkach od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij i włóż kości pamięci. Może przenosiłeś ostatnio sprzęt i kurz w obudowie robi jakieś zwarcie (choć to mało prawdopodobne...).

 

Odłącz też urządzenia USB.

 

Może zmieniałeś coś ostatnio w BIOS-ie?

 

[ Dodano: Pią Wrz 01, 2006 9:39 am ]

Ostatecznie to może być umierający zasilacz - tydzień diagnozowałem u siebie w biurze problem z jednym komputerem, który restartował / zawieszał się w losowych odstępach czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie też jest to typowy problem hardware'owy, nie na poziomie O/S. Coś nie działa i przy próbie załadowania sterowników generuje błąd. Ja obstawiam płytę główną.

 

 

Ja miałęm identyczne problemy przy problmeie typowo softowym. Ciężko zgadnąć...

 

 

 

 

Często też awarie gdzieś w podsystemie dyskowym generują takie sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99,9 % ram sie wali. zamień kości w slotach, lub wykombinuj od kogos znajomego wyciągnij swoje i sprawdz na tamtej co będzie, miałem taki problem i tak go rozwiązałem

JEZU ! Mam nadzieje że jak ktoś prosi o rade w sprawie technicznej w SUBARU to poziom odpowiedzi nie jest podobny !!!

 

Podsumowując:

- spluń przez lewe ramie

- obróć się na lewej pięcie o 360 stopni i zaklaskaj....

- Masz przechlane bo tego typu usterka może by przyczyną 100 powodów. Przepisz co pisze na tym niebieskim ekranie, a w szczególności wszystek w liniach gdzie jest cos z rozszerzeniem dll lub sys i tu nam zapodaj.

- jeżeli potrafisz zainstalować Windows na nowo to zrób to, jak się uda to miałeś problem ze sterami i sprawę zakończysz, a jak nie to niestety sprzęt padł... przestaniesz się wtedy kręcić w kółko i gdybać... , ale wtedy to tylko ci serwis pomoże i to dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx - serwis zrobi dokładnie to samo co wszyscy radzili w postach, ale dodatkowo skaskuje za to kasę.

 

 

Hee-he hee i to często nie małą, bo wredne takie usterki wymagają, albo czasu... albo wiedzy, a wiadomo że jedno i drugie w cenie :)

Robiąc install Windowsa od nowa będzie wiedział na 100% czy problem był z softem czy hardware. Jak z hardwere’m to rady z forum mogą go doprowadzić do bankructwa jak będzie wszystko po kolei wymieniać....

 

Jak da rade to niech zapoda co tam na tym niebieskim ekranie pisze jak się nie da, albo się z Blue Screen of Death nic nie wyczyta to niech zrobi jak radziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dobry kumpel, który odważy się być dawcą organów 8).

 

No fakt, przekładanie procka to często ryzykowna zabawa ;-)

 

Proce tak rzadko się psują że można zakładać że na 100% to nie proc :) Przekładnie nie jest wielkim wyczynem :) należy tylko uważać żeby dobrze i dokładnie wsadzić, oraz żeby na ziemie nie spadł bo nogi sie kiepsko prostuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dobry kumpel, który odważy się być dawcą organów 8).

 

No fakt, przekładanie procka to często ryzykowna zabawa ;-)

 

Proce tak rzadko się psują że można zakładać że na 100% to nie proc :) Przekładnie nie jest wielkim wyczynem :) należy tylko uważać żeby dobrze i dokładnie wsadzić, oraz żeby na ziemie nie spadł bo nogi sie kiepsko prostuje :)

 

No nie wiem ,ja mam jakieś traumatyczne wspomnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo dzisiaj miałem podobny przypadek. Po 3 latach działania komp zaczął się resetować. Podmiana dysku z systemem, pamięci i zasilacza nic nie dała. Winna była płyta.

 

Poszukaj znajomego który ma różne graty, będzie szybciej niż samemu i taniej niż w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo dzisiaj miałem podobny przypadek. Po 3 latach działania komp zaczął się resetować. Podmiana dysku z systemem, pamięci i zasilacza nic nie dała. Winna była płyta.

 

Poszukaj znajomego który ma różne graty, będzie szybciej niż samemu i taniej niż w serwisie.

 

Pewnie to płyta ECS padają jak w zegarku po 3 latach tak jak kiedyś Abity na BXsie :) Zobacz czy na płycie ci kondensatory czasem nie spuchły to typowy objaw po takim czasie w marketowych płytach :P Wymienisz końdziory i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, marketowe płyty. taka płyta kosztuje aktualnie 437,20. ojro. ma na pokładzie złącze PGA370 i jedno gniazdo na kartę.

mimo tego się sypią, a niby cena sugeruje co innego.

 

Pe.eS: chociaż coś tam z marketem to wspólnego ma. ;-)

 

Pe.eS 2: tu jest fota: http://img234.imageshack.us/img234/1053/im001668cw4.jpg . fajna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy na płycie ci kondensatory czasem nie spuchły to typowy objaw po takim czasie w marketowych płytach :P Wymienisz końdziory i będzie git :)

 

ostatnio to bardzo częsta przyczyna awarii komputerów, które zdarza mi się naprawiać .... - kondensatory na płycie głównej .....

koszt naprawy - ok 1,20zł/szt. i chwilka z lutownicą, najdłużej trwa rozkręcanie komputera i ponowne jego składanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...