Skocz do zawartości

Samoresetujący komputer.


domestos666

Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa ASUS. Wymieniono mi płytę, bios, testowano inne kości i jak się znienacka wyłączał, tak się wyłącza. O kilkukrotnym formacie nawet nie wspominam. Gwarancja jest i doopa. Nadal to samo. Sprzęt leży miech w serwisie, zastępczego nie dają. Nawet na Tajwanie nie dali rady tego zrobić. Chyba odpalę starego stacjonarnego i niech serwis walczy. Może dadzą nówkę???

 

FUKS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bo asus nie powinien robić notebooków :) Powinni się skupić na płytach głównych, aczkolwiek rynek zmusił ich do połączenia z Gigabyte by bronić się przed wielkim Foxconnem. Notebooki należy kupować u tych co mają jakieś bogatsze doświadczenia w ich produkcji, a nie ograniczają się do markowania jednego z modeli kadłubków opakowanych w indywidualny plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmienne IBM - nie jest tani, powiedziałbym, że nawet drogi ale solidny. Dobre są też Fujitsu-Siemens (jednego mam, drugi mojemu znajomemu wyleciał podczas dachowania na autostradzie pod Łodzią i jest cały :) ). Kiedyś fajne były Compaqi, ale od kiedy połączyli się z HP jakoś nie mam do nich przekonania. Ciekawe są też Lenovo, bardzo dobra cena, dobrze wyposażone, no i w sumie miejmy nadzieję, że robią równie solidnie pod swoją marką jak i pod IBM. Toshiba też całkiem przyzwoita była, nie wiem jak dziś, bo dawno w rękach nie miałem. Dell też nawet OK, może poza tendencją do rozlatywania się obudowy po pewnym czasie (ale może to wina starszych modeli, gdzie były dwie uniwersalne zatoki na baterie/CD/FDD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmienne IBM - nie jest tani, powiedziałbym, że nawet drogi ale solidny. Dobre są też Fujitsu-Siemens (jednego mam, drugi mojemu znajomemu wyleciał podczas dachowania na autostradzie pod Łodzią i jest cały :) ). Kiedyś fajne były Compaqi, ale od kiedy połączyli się z HP jakoś nie mam do nich przekonania. Ciekawe są też Lenovo, bardzo dobra cena, dobrze wyposażone, no i w sumie miejmy nadzieję, że robią równie solidnie pod swoją marką jak i pod IBM. Toshiba też całkiem przyzwoita była, nie wiem jak dziś, bo dawno w rękach nie miałem. Dell też nawet OK, może poza tendencją do rozlatywania się obudowy po pewnym czasie (ale może to wina starszych modeli, gdzie były dwie uniwersalne zatoki na baterie/CD/FDD).

 

Dzięki za info. Klawisza pomógł nie widzę......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo dzisiaj miałem podobny przypadek. Po 3 latach działania komp zaczął się resetować. Podmiana dysku z systemem, pamięci i zasilacza nic nie dała. Winna była płyta.

 

Poszukaj znajomego który ma różne graty, będzie szybciej niż samemu i taniej niż w serwisie.

 

Pewnie to płyta ECS padają jak w zegarku po 3 latach tak jak kiedyś Abity na BXsie :) Zobacz czy na płycie ci kondensatory czasem nie spuchły to typowy objaw po takim czasie w marketowych płytach :P Wymienisz końdziory i będzie git :)

 

 

Też mam kilka tych bx na półce... Jest trochę takich płyt co działają i nagle nie... :( czasem wkurza na maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odkopałem stary wątek, bo nie chciałem już zaśmiecać :neutral:

Mam nadzieję, że pomożecie mi jakoś usunąć złośliwą bestię, która się

przyczepiła do mojego paska zadań. Nie wiem czy to wirus czy inny badziew-

zainstalował się wraz z formatem Activex to obejrzenia aplikacji.

Ni-kija nie da się tego wywalić, co gorsza nie ma żadnej nazwy, więc nie mogę

go znaleźć gdzie siedzi.

Jak się go kliknie, łączy się ze stroną: http://www.spylocked.com/?aff=334

Próbowałem już

Norton Anitvirus

Ad-aware

Avast

Bezpiecznik

ArcaVir 2007 PL

i za przeproszeniem dupa. Nadal siedzi.

Jest jakiś sposób żeby się do tego dokopać?

Może się już z czymś takim spotkaliście i wiecie jak to usunąć.

Strasznie to jest wkurzające :evil:

Wygląda to tak:

wirusig4.jpg

 

wirus2tx1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem stary wątek, bo nie chciałem już zaśmiecać :neutral:

Mam nadzieję, że pomożecie mi jakoś usunąć złośliwą bestię, która się

przyczepiła do mojego paska zadań.

 

znalazłem takie coś:

 

SpyLocked (or Spyware Unlocked) is a rogue AntiSpyware/Malware program that is installed via the Zlob.exe Trojan Virus, which is a rogue Trojan Horse program which opens a back door into your Computer Harddrive which enables remote hackers to gather private information from your computer. It also hiijacks your Home Page on your internet Explorer, and changes it to "www.asafetyproject.com". It encourages you to pay for the full version of the fake Anti-Spyware program by sending a series of fake messages claiming your computer has been infected with rogue Malware.

 

This infection also blocks safe AntiSpyware sites so you can't access them, by instead replacing the website with a fake "Page Cannot be Displayed" Message, which also has a link to download "SpyLocked". It also blocks the installation of AntiVirus software such as McAfee.

 

This Malware is installed via fake Media Codecs. If you open a Video or Music file and it says you must download the correct Codecs, DON'T DO IT! Unless they're from a reputable, safe website.

 

You know if you have been infected with "SpyLocked" if...

 

You have, in your desktop system tray, an icon which looks like a blue circle with a ? in it, which changes every few seconds to a red circle with a line through the middle ...

 

A yellow bubble appears from this icon saying "System alert!

System has detected a number of active spyware applications that may impact the performance of your computer.Click the icon to get rid of unwanted spyware by downloading an up-to-date antispyware solution."

 

Your HomePage has been Hiijacked and changed to www.asafetyproject.com

 

You have a program called "SpyLocked" running on your computer.

 

 

 

To beat this Trojan Horse is quite easy once you actually know exactly how to do it;

 

First, download "Mozilla-Firefox" Web Browser. A safe, reputable website to download this from is www.google.com, in which you download the "Google Pack" [ Google Pack also includes a program called "SpyDoctor" - SpyDoctor can detect and remove SpyLocked, however does not unregister the necessary .dll files to stop the infection recreating itself straight after detection and deletion. So, thus, SpyLocked cannot be removed completely this way. I found this out the hard way, lol. ]

 

( You must download this Browser because Internet Explorer is already infected with SpyLocked. I suggest using this browser from thereafter, even after you manage to remove the Trojan from your computer - it's more protected/protective. )

 

Then, using the new web browser, go to http://www.superantispyware.com/, and download the FREE, Home version of SUPERAnti-Spyware. Then, when that's finished, restart your computer in SAFE MODE. This is because in safe mode, all active processes are stopped, thus SpyLocked will not be an active process. Run a "Quick Scan" using SUPERAnti-Spyware, and once it has detected both Zlob.Trojan & SpyLocked, quarantine and remove. Then, restart your computer in normal mode and do another "Quick Scan" to ensure all traces of the MalWare has been removed.

 

Quick and easy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo co wywalić.

 

Dokładnie :sad: niestety narazie nie doszedłem do źródła.

 

glipa bardzo Ci dziękuję, ale narazie rozumiem może z 1/16 :D spróbuje usiąść ze słownikiem i pokombinować.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podpinam się pod istniejący temat, bo od kilku dni mam dziwny problem z kompem.Otóż, niezależnie od przeglądarki nie chcą mi się otwierać zdjęcia (albo otwierają się tylko w kawałku), filmiki np. na youtube nie chcą się załadować, bądź ładuje się tylko kilka pierwszych sekund po czym się urywa i nie chce dalej. Strony śmigają normalnie, problem jest tylko z filmami, zdjęciami. Nawet jak chciałem sprawdzić sobie prędkość połączenia na www.dsl.cz to nie chciało zadziałać, tzn cały czas się niby ładowało, ale bez efektu...

 

Ma ktoś może pomysł co to może być i jak to zwalczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...