Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

“Don't follow me. My road starts where yours ends...”

 

To nie jest czcze gadanie. Wiele razy sie z tym spotkałem osobiście jak takie marki jak Hyundai, volvo,lexus, mercedes próbowało za mną jechać w deszczu czy śniegu w górach czy na normalnej drodze z duża ilością zakrętów i poległo, a mam tylko 150 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“Don't follow me. My road starts where yours ends...”

 

To nie jest czcze gadanie. Wiele razy sie z tym spotkałem osobiście jak takie marki jak Hyundai, volvo,lexus, mercedes próbowało za mną jechać w deszczu czy śniegu w górach czy na normalnej drodze z duża ilością zakrętów i poległo, a mam tylko 150 km

 

No widzisz, a mi się wiele razy zdarzyło na mazurskich drogach gubić "ogon" w postaci GTków czy WRXów jadąc zwykłą Astrą 1.4... o czym to świadczy? Absolutnie o niczym, a co najwyżej o tym, że znałem bardzo dobrze te drogi oraz że mój próg ryzyka był przesunięty na punkt pod nazwą "drogowy idiota" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobią ;)

Ma być szybko ale to szybko to może być słowo klucz i nie wiadomo ile trwa u nich to szybko :P

Współczuję @@Kukson, miałeś kurczę niefart z tym autem. Rozumiem że masz auto zastępcze - tez Subaru. U mnie w serwisie zawsze pytają, czy chcę w przypadku dłuższego postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z takim wynalazkiem:

http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Kratka-bagaznika/521

Z powodu powiększenia rodziny widzę że ciężko mi będzie się zmieścić z bagażami nie ładując Forka pod dach ;)  Interesuje mnie czy montaż wymaga dziurawienia auta, czy odbywa się to " bezkrwawo" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Współczuję @@Kukson, miałeś kurczę niefart z tym autem. Rozumiem że masz auto zastępcze - tez Subaru. U mnie w serwisie zawsze pytają, czy chcę w przypadku dłuższego postoju.

 

Mam prawie Subaru :D czyli rajdówkę co się zwie Kia Ceed bo w Lublinie innego nie mają :biglol: zaproponowano mi że wypożyczą z wypożyczalni coś klasy Forester ale w Lublinie jest taki wybór że pani z wypożyczalni zaproponowała volvo v40 lub nissan juke bo to powiedziała że klasa Forka :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z takim wynalazkiem:

http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Kratka-bagaznika/521

Z powodu powiększenia rodziny widzę że ciężko mi będzie się zmieścić z bagażami nie ładując Forka pod dach ;) Interesuje mnie czy montaż wymaga dziurawienia auta, czy odbywa się to " bezkrwawo" ;)

Fajna sprawa nic nue dziurawisz zawieszasz na mocowaniach foteli. Mam taka od 6 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem ciemnografitowego XT w wersji Platinum. (...)

Jakie proponujecie dodatki akcesoryjne do tego modelu i koloru?

 

 

Warto jeszcze pomyśleć o czujnikach cofania.

Jest kamera.

 

Pomyśl jeszcze o gumie do bagażnika. Polecam też zestaw siatek na boczne i tylną ściankę bagażnika.

Siatki i wykładzina to wręcz obowiązkowe wyposażenie; obecnie sprzedają siatki w zestawie: dwie boczne + jedna podłogowa.

 

Polecam też chlapacze - w nowej wersji mają inną konstrukcję i nie są już "zbieraczami", wyglądają bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki to zaobserwowałem "dziwne" zachowanie tempomatu przy wciśnięciu przycisku RES. Jak kilka lat temu ujeżdżałem Toledo to po przyciśnięciu RES dostawałem kopa w plecy i auto jak najszybciej przyspieszało do zapamiętanej prędkości. W XT reakcja jest nieprzewidywalna, czasami zredukuje i  ciągnie pełnym gwizdkiem, a czasami toczy się do zadanej prędkości emerycko. Wydaje mi się że ma to związek z różnica prędkości chwilowej i tej zapamiętanej, ale jeszcze nie rozkminiłem zależności - przejechałem dopiero 3 tys. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki to zaobserwowałem "dziwne" zachowanie tempomatu przy wciśnięciu przycisku RES. Jak kilka lat temu ujeżdżałem Toledo to po przyciśnięciu RES dostawałem kopa w plecy i auto jak najszybciej przyspieszało do zapamiętanej prędkości. W XT reakcja jest nieprzewidywalna, czasami zredukuje i  ciągnie pełnym gwizdkiem, a czasami toczy się do zadanej prędkości emerycko. Wydaje mi się że ma to związek z różnica prędkości chwilowej i tej zapamiętanej, ale jeszcze nie rozkminiłem zależności - przejechałem dopiero 3 tys. Też tak macie?

Trza by rosyjskich naukowców popytać, bo ja zawsze czuje się jak na loterii ;):D :D czasem kręci do max. obrotów, a czasem totalnie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na chwile obecną z gratisów interesowałoby mnie żeby jak najszybciej mieć auto i aby nie było już z nim problemów

i chyba o to chodzi. Silnik pewnie idzie droga morska takze przyplynie za ok miesiaca. Nie zmienia to faktu ze pownienes dostac subaru jako auto zastepcze a nie jakas kijanke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...