Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

dlatego ciesze się że kupilem comforta i korzystam ze smartfona, z drugiej strony jestem nie ma co mocno narzekać, bo cena comforta mocno promocyjna
Wszystko to prawda, jednak brak okna dachowego dla mnie osobiscie strata nie do powetowania. Myślę, że wybrałbym wersje z oknem biorąc XT. U mnie roleta okna praktycznie zawsze odsunięta, w aucie jasno (nawet w nocy dużo jaśniej). Latem dach odsunięty praktycznie zawsze - chyba że pada, lub wysoka prędkość. Dla mnie otwierany dach - zwłaszcza przezroczysty - to must have w kolejnym aucie).

 

 

 

 

Ja natomiast wcale nie tęsknił bym za oknem dachowym, bardzo rzadko go używam. Sory ale w lecie masz odsłonięte? chyba w pochmurny dzień. Ja w lecie prawie ciągle mam zasłonięte bo jaka to przyjemność jak ci przez szybę nad głowa pali słonce przy +30C ? Czasem odsłaniam wieczorem, albo jak jest pochmurno, ewentulanie jak jest ciemno żeby córka sobie gwiazdy itd. pooglądała w czasie jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Jaca68, Dzięki,

 

 

Sony ma w ofecie radio bedace uchwytem dla każdego smartfona, dodatkowo dla Z-etek odrazu jako stacja ladowania
to ciekawe, mógłbym się skusić. właśnie mamy z żona Xperie Z-ki.

 

 

Sory ale w lecie masz odsłonięte?
Tak, chociaz jak bardzo słońce świeci trochę żona marudzi  :D (czytaj - zasuwa rolete  :biglol: ) ale ogólnie jednak bardzo często jest odsłonięte nawet latem (ja raczej nosze latem nakrycie głowy - przyzwyczajenie z tropików).

 

jak ci przez szybę nad głowa pali słonce przy +30C
W Polsce słońce nie jest tak wysoko i taka sytuacja raczej tylko w południe się przytrafia w upalne lato. Chociaż w Grecji jeździłem kabrioletem - świetna sprawa IMHO, chociaz bywalo +34C - ale nakrycie głowy obowiązkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie okna dachowego, miałem takowe w nissanie patrolu, i rzadko z niego korzystałem, nie chce tu sugerować czego kolwiek ale uważam że to indywidualne podejście, ja za oknem dachowym nie tęsknię i tyle. Latem włączam klime, co do doswietlenia wnętrza zgadzam się nawet w nocy więcej światła, czy to potrzebne-indywidualne podejście. Nie ma się co spierać o gustach i przyzwyczajeniach się nie dyskutuje, tak czy inaczej nie żałuję ani jednej złotówki zainwestowanej / wydanej na zakup forka, każda złotówka wydana na inną markę nie przyniosła by tyle zadowolenia i radości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okno dachowe w OBK - super, ale nie kiedy "daje" słońce. Miałem w Superbie - lekko przyciemniane ze szkła dodatkowo odbijającego ciepło (jakoś to ładnie w Skodzie nazywali - Sun set czy coś w te mańke ;) ) - i było super zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak czy inaczej nie żałuję ani jednej złotówki zainwestowanej / wydanej na zakup forka, każda złotówka wydana na inną markę nie przyniosła by tyle zadowolenia i radości.
Zgadzam sie z tobą w 100%. Co do XT comfort muszę przyznać, ze również uważam, ze jest to najbardziej korzystna finansowo oferta. Przyznaję też że wybierając teraz wersje XT miałbym trudną decyzję - bo jak dla mnie Platyna kusi jedynie oknem dachowym  :rolleyes:  - resztę można zmodować (audio, tapicerkę).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziura w dachu to podstawa ! :)

Dla mnie rewelacyjna sprawa w ostatnim samochodzie jej nie posiadałem i żałowałem :( 

Zawsze jeżdżę z odsłoniętą roletą i w lecie z otwarta szybą :P 

Dodatkowo w garazu bardzo przydatna opcja bo po zapaleniu lamp w środku można z łatwością znaleźć telefon który wpadł akurat między fotel a tunel.:)

Szczerze polecam i nie kupił bym auta bez dziury - chyba że był by akurat w turbo cenie :).

BTW parę lat temu ludzie montowali szyberdachy w "wyspecjalizowanych" serwisach za grubą kasę:P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak potrzeba to na szybę Garmin za 400 zł z dożywotnią aktualizacją map w cenie.

Dla mnie dodatkowa zaleta względem fabrycznej navi jest możliwość użycia w terenie na drogach gruntowych (wystarczy wybrać np poruszanie się rowerem) co w nawigacji montowanej fabrycznie nie jest możliwe, lub nawet wgranie mapy z roadbookiem - w terenie rewelacja.

 

 

Mowisz jakby jedno wykluczalo drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

 

Dziś zamówiłem ciemnografitowego XT w wersji Platinum. Udało się załapać na wyprzedaż rocznika 2014.

 

Jakie proponujecie dodatki akcesoryjne do tego modelu i koloru?

Dealer dołożył oprócz zimówek osłonę zderzaka (przy bagażniku), listwy boczne i dywaniki.

 

Osobiście zastanawiam się jeszcze nad:

1. Listwami progowymi

2. Nakładką zderzaka przedniego   http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Oslona-zderzaka-przedniego/255

3. Srebrną folią na lusterka (tak pomyślałem że może fajnie wyglądać przy ciemnym aucie).

4. Chromowane obwódki halogenów - czy są w standardzie?

 

Mile widziane fotki, na stronie sklepu Subaru zdjęcia wydają się często od innych modeli

 

W ogóle mieli 5 sztuk Foresterów XT w Gdańsku i w 2 dni poszły już 3

 

Pozdrowienia

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak potrzeba to na szybę Garmin za 400 zł z dożywotnią aktualizacją map w cenie.

Dla mnie dodatkowa zaleta względem fabrycznej navi jest możliwość użycia w terenie na drogach gruntowych (wystarczy wybrać np poruszanie się rowerem) co w nawigacji montowanej fabrycznie nie jest możliwe, lub nawet wgranie mapy z roadbookiem - w terenie rewelacja.

 

 

Mowisz jakby jedno wykluczalo drugie.

 

No nie wyklucza, śmiem tylko twierdzić, ze fabryczna navi w aucie to dla mnie nie argument na dołożenie 17kpln (circa about).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

 

Dziś zamówiłem ciemnografitowego XT w wersji Platinum. Udało się załapać na wyprzedaż rocznika 2014.

 

Jakie proponujecie dodatki akcesoryjne do tego modelu i koloru?

Dealer dołożył oprócz zimówek osłonę zderzaka (przy bagażniku), listwy boczne i dywaniki.

 

Osobiście zastanawiam się jeszcze nad:

1. Listwami progowymi

2. Nakładką zderzaka przedniego   http://www.sklep.subaru.pl/pl/p/Oslona-zderzaka-przedniego/255

3. Srebrną folią na lusterka (tak pomyślałem że może fajnie wyglądać przy ciemnym aucie).

4. Chromowane obwódki halogenów - czy są w standardzie?

 

Mile widziane fotki, na stronie sklepu Subaru zdjęcia wydają się często od innych modeli

 

W ogóle mieli 5 sztuk Foresterów XT w Gdańsku i w 2 dni poszły już 3

 

Pozdrowienia

Maciek

Gratulazione!!!

 

Z dodatków polecam jeszcze dolną osłonę zderzaka - sam taką wziąłem i mi się podoba. Warto jeszcze pomyśleć o czujnikach cofania. Fajne są też światła LED do jazdy dziennej montowane z przodu w skrzelach. Ja zamówiłem też nakładki na progi - ale to taki bajerek słabo widoczny - tylko przy wsiadaniu i wysiadaniu więc ostatecznie nie koniecznie polecam. Mają coś takiego jak chromowana obwódka uchwytów na napoje koło wajchy od biegów. Ale niestety strasznie droga bo prawie 460 zł. Ja kupiłem taką za 60 zł o bardzo dobrej jakości (szczerze porównywalna do tego co oglądałem u dealera - też plastik więc po co przepłacać. Osłona przedniego zderzaka, która wskazałeś jest niekompatybilna z naszym forkiem. Pomyśl jeszcze o gumie do bagażnika. Polecam też zestaw siatek na boczne i tylną ściankę bagażnika. Podręczne rzeczy tam wkładasz, antene cb itp i nic nie lata po bagażniku.

 

Pozdrawiam, promil_one

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziś zamówiłem ciemnografitowego XT
Gratki!

 

 

Nakładką zderzaka przedniego http://www.sklep.sub...-przedniego/255
ale ta pozycja nie do Twojego modelu, a dla poprzedniej generacji :huh:

 

Chromowane obwódki halogenów - czy są w standardzie?
Tak, w standardzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Kukson,Z jakimi objawami zgłosiłeś się do serwisu :)?

I przy jakim przebiegu :P?

Falowanie obrotów że aż auto potrafiło gasnąć, a przebieg ok. 10 tysięcy ;)

Mam nadzieje, że szybko to wymienią i oddadzą auto bo pojeździłbym już :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Forka to różnica miedzy Comfort a Platinium wynosiła 1500 euro, więc żal było nie wziąć. ;)

 

Jeśli chodzi o dodatki, to wybrałem tylko te praktyczne. Listwy boczne, listwę ochronną na tylny zderzak, matę gumową do bagażnika, chlapacze (choć te akurat w terenie przeszkadzają, bo zmniejszają prześwit), i jedyną osłonę dostępną do XT, czyli osłonę tylnego dyfra. Sądząc po tym jak wygląda po dwóch Subariadach, chyba spełniła swoją funkcję. :)

 

Dodatki ozdobne jakoś do mnie nie przemawiają, a LED-y kupiłbym, gdyby świeciły mocniej i mniej na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@@Kukson,Z jakimi objawami zgłosiłeś się do serwisu :)?

I przy jakim przebiegu ?

Falowanie obrotów że aż auto potrafiło gasnąć, a przebieg ok. 10 tysięcy ;)

Mam nadzieje, że szybko to wymienią i oddadzą auto bo pojeździłbym już

Z tego co wiem w Gdańsku ktoś czekał na silnik około miesiąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...